To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Krople do oczu - Jakie krople polecacie?

all3n89 - Czw Lis 07, 2013 11:55 am
Temat postu: Jakie krople polecacie?
Witajcie, otóż chciałbym się dowiedzieć jakie krople mogę stosować do oka po przeszczepie.Operacje miałem ok.2lata temu, przez jakiś czas stosowałem Dexamethason oraz Corneregel, lecz po ostatniej wizycie u lekarze a miała ona miejsce ok.5miesięcy temu nie używam już nic.Od pewnego czasu na oku po przeszczepie a dokładniej mówiąc na powiekach skóra zaczęła mi wysychać, tj.łuszczyć się oraz staje się zaczerwieniona.Nie używam żadnych soczewek kontaktowych ani okularów, przed komputerem siedzę dosyć często, no i poprawy w widzeniu na operowanym oku nadal nie widzę.Prosił bym o pomoc z racji tego że do szpitala gdzie miałem operacje mam dość kawałek drogi i kolejki że szkoda mówić :(

Pozdrawiam.

wojgp - Czw Lis 07, 2013 6:39 pm

W sumie wszystkie na bazie kwasu hialuronowego - np. Hyal Drop Multi
MEG - Nie Lis 10, 2013 6:45 pm

Systene Balance też dobry jest
alicarter - Pon Sty 13, 2014 4:01 pm
Temat postu: Re: Jakie krople polecacie?
all3n89 napisał/a:
Witajcie, otóż chciałbym się dowiedzieć jakie krople mogę stosować do oka po przeszczepie.Operacje miałem ok.2lata temu, przez jakiś czas stosowałem Dexamethason oraz Corneregel, lecz po ostatniej wizycie u lekarze a miała ona miejsce ok.5miesięcy temu nie używam już nic.Od pewnego czasu na oku po przeszczepie a dokładniej mówiąc na powiekach skóra zaczęła mi wysychać, tj.łuszczyć się oraz staje się zaczerwieniona.Nie używam żadnych soczewek kontaktowych ani okularów, przed komputerem siedzę dosyć często, no i poprawy w widzeniu na operowanym oku nadal nie widzę.Prosił bym o pomoc z racji tego że do szpitala gdzie miałem operacje mam dość kawałek drogi i kolejki że szkoda mówić :(

Pozdrawiam.

Ja miałem przeszczep rogówki obu oczu. Wypróbowałem prawie wszystkie krople nawilżające i zdecydowanie na 1 miejscu stawiam THEALOZ , bardziej mi podchodza niz te z kwasem hialuronowym.
Ale żadne krople nawilżajace nie pozbawia cie problemu łuszczenia się skóry i zaczerwienia powiek. Masz najprawdopodobniej zapalenie brzegów powiek . Do objawów które opisałeś dodałbym jeszcze wypadanie rzęs. Mam rację?
A co do poprawy w widzeniu, to za bardzo nie masz co liczyć na to , astygmatyzm pooperacyjny już sie nie zmieni znacząco. Idz do rejonowego okulisty, może uda się dobrać okulary, a jak nie to wskazany byłby powrót do twardej soczewki. Przy okazji powie ci jak leczyc te powieki bo to nie jest taka prosta sprawa...

Vihaan23 - Sob Sty 02, 2021 3:01 pm

Hejka wszystkim chciałbym się dowiedzieć jakie krople mogę stosować do oka po przeszczepie.
Manas - Sob Sty 02, 2021 6:29 pm

Hej wszystkim chce się dowiedzieć jakie krople mogę stosować do oka po przeszczepie.
Kanti6587 - Pon Sty 04, 2021 2:07 pm

Dzień dobr miłego dnia chce się dowiedzieć jakie krople mogę stosować do oka po przeszczepie.
Tushar - Pon Sty 04, 2021 5:07 pm

wszystkie na bazie kwasu hialuronowego


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group