To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Charakterystyka schorzenia - Profil stozkowca

ownerq - Pon Paź 20, 2014 1:32 pm

bugi napisał/a:
Odnośnie rtęci i stożka rogówki...
Macie plomby w zębach z amalgamatu? Tzn. te które mają taki metaliczny kolor.
Czytałem ostatnio trochę artykułów na ten temat.
Rtęć jest stosowana w tych plombach do łączenia metali - srebra, cyny, miedzi, kadmu itp.
Rtęć w postaci jonów rozpuszcza się w ślinie z tych plomb i trafia do organizmu.
Dawka jest podobno mała, mniejsza niż ilość rtęci jaką spożywamy normalnie (zawarta w innych produktach), ale zawsze coś się wchłania... Tym bardziej jak tych plomb jest więcej.
Ja mam trochę takich plomb, ale nigdy nie wiedziałem, że to związek rtęci z metalami...

masakra, nie wiedziałem o tym..

kiwolec - Śro Paź 22, 2014 7:46 am

Wypadałoby je wymienić, rtęć z tego co powszechnie wiadomo, nie jest zbyt zdrowa :P
keratoszek - Pią Lis 07, 2014 8:38 am

nie miałem pojęcia że to takie niebepieczne
kanonier14 - Śro Lis 12, 2014 6:12 pm

stężenie rtęci jest tak małe, że nieszkodliwe
bugi - Czw Lis 13, 2014 7:17 pm

jak napisałem wyżej, stężenie jest małe. Załóżmy jednak, że ktoś ma dużo takich plomb, wtedy te małe stężenia się sumują. Poza tym jedne plomby są mniejsze, inne większe. Pytałem dentystę o to, powiedział, że nie zaleca się mieć więcej niż 8, 9 takich plomb...
Zależy kogo się spyta, w necie wyczytałem że nie zaleca się więcej niż 3 plomby :)

Witek - Czw Lis 13, 2014 8:35 pm

myślę że to zły trop, większość ludzi sprzed 85r ma lub miało plomby z amalgamatu. Statystyki były by trochę inne, zamiast 1 na 1000 było by 7 na 10 :)
Ja nie tarłem oczu, nie miałem alergii, nikt nie miał tego w rodzinie.

synthman80 - Wto Lis 18, 2014 5:31 pm

Szukacie dziury w całym. Gdyby tak było to lekarze by mówili że jest to szkodliwe.
joannakowalik11 - Wto Lis 18, 2014 7:21 pm
Temat postu: stożek rogówki-genetycznie uw.
Stożek Rogówki !!! jest genetycznie uwarunkowany!!!!
i niestety w 1 pokoleniu już ....moze byc "przekazany"
Nie wiem,czy długie godziny przed komputerem mają wpływ na odkształcanie się rogówki,ale też były...
Najbardziej progresywny okres to 14-18 r.ż.

glub - Śro Lis 19, 2014 7:23 am
Temat postu: Re: stożek rogówki-genetycznie uw.
joannakowalik11 napisał/a:
Stożek Rogówki !!! jest genetycznie uwarunkowany!!!!


Dowody!!!

joannakowalik11 - Śro Lis 19, 2014 5:20 pm
Temat postu: dziedziczenie stożka
VI AR Niedobór hydroksylazy lizylowej Miękka, nadmiernie rozciągliwa skóra; nadmiernie ruchome stawy; boczne skrzywienia kręgosłupa, stożkowatość soczewki (keratoconus) i nadmierna kruchość gałki ocznej; typ ten jest także znany jako oczny

http://leczenie-objawy.pl...rsa-danlosa.htm

glub - Śro Lis 19, 2014 5:55 pm

nie krzyczę. nie użyłem Cap Locka :-P

na razie nie ma dowodów na genetyczne uwarunkowanie... Twoje dzieci to za mało to raz
a dwa do tej pory nie wiadomo co jest przyczyną powstawania stożka... co sprawia że nagle rogówka staje się cieńsza i uwypukla się. no nawet prawidłowe ciśnienie wewnątrzgalkowe wypucha rogówkę u stożkowców...
więc klasyczne jajo czy kura... czy rogowka cienieje sama z siebie i dopiero prawidłowe ciśnienie je wypycha czy odwrotnie...

GSR - Pią Lut 13, 2015 9:05 pm

miałem pierwszy proges w 2000, alergie na trawe i brzoze, od maja do lipca,. Stozek był stabilny, przyzwyczaiłem sie do tego szmaciarza :)
w zeszłym roku strasznie drapałem oko i stabilizacja poszła sie gonic, od roku mi sie troche pogarsza.
Nie wiem czy sama alergia czy drapanie , moze oba.
Pozdr
przypomniało mi sie, pierwszy raz pogorszyło mi sie a w zasadzie ujawnił sie jak miałem tydzien trip na spidzie:) wiec w sumie mam wszystko na swoje zyczenie.

Radek88 - Śro Lut 18, 2015 10:04 am

Alergia na trawy i byliCe,
Atopowa skora,
Częste i intensywne drapanie i tarcie oczu :(
Wysilek fizyczny - intensywna silownia,
U mnie tyle wystarczylo zeby się nabawic SR

animal091 - Pon Gru 07, 2020 2:36 pm

Czy długie godziny spędzone przed komputerem również mogą się do tego przyczynić, szczególnie teraz przy zajęciach zdalnych? :roll:
sonala - Wto Gru 08, 2020 10:15 am

siemka witam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group