To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Przeszczep rogówki - po zdjeciu szwow

Anastasis - Nie Gru 23, 2018 11:27 pm

a widzenie jest zadowalające w miękkiej torycznej?
glub - Pon Gru 24, 2018 10:58 pm

Tak. Ale zblizylem sie do maksymalnej mocy cylindra
hiberix - Wto Gru 25, 2018 7:08 pm

a jaka jest max moc w miekkej?
glub - Wto Gru 25, 2018 8:12 pm

chyba ⍘6 u mnie jest -5.25
Anastasis - Wto Gru 25, 2018 8:48 pm

a jest różnica w miękkiej torycznej a w okularach? bo w okularach przy minusowej sferze obraz powinno pomniejszać
hiberix - Wto Gru 25, 2018 9:00 pm

Przy wiekszym astygmatyzmie z nieregularnosciami-roznica jednak jest
glub - Śro Gru 26, 2018 8:10 pm

nie miałem okularów korekcyjnych na nosie od 19 lat
hiberix - Śro Gru 26, 2018 10:16 pm

teoretycznie-po przeszczepie-przez jakis czas przynajmniej-korekta okularowa powinna byc mozliwa,ja po przeszczepie calkiem dobrze sobie z nia radzilem
Anastasis - Czw Gru 27, 2018 10:12 am

To lepiej stosować miękkie toryczne czy okulary, skory to jest astygmatyzm mniej czy bardziej nieregularny, jest może ktoś kto porównywał i taką i taką korekcję, lub naprzemiennie stosował, pewnie jak pisze hiberix przy większych nieregularnościach różnica wyraźna, pewnie wszystko zależy od geometrii rogówki, miękkie soczewki być może działają tez jako opatrunek, są jeszcze twarde stosowane przy dużych wartościach astygmatyzmu,
jaki jest orientacyjnie koszt 1 soczewki torycznej miesięcznej lub rocznie jak się przekłada,

glub - Czw Gru 27, 2018 8:43 pm

zależy od astygmatyzmu pooperacyjnego- jak jest mały to okulary dadzą sobie z nim radę. z moim pewnie by dały ale soczewka kontaktowa nie znieksztalca tak obrazu jak soczewka okularowa
hiberix - Czw Gru 27, 2018 10:40 pm

wszystko ma swoje zalety jak i wady.Przy stosunkowo regularnej rogowce,soczewka okularowa dobrej jakosci da rade ale oczywiscie nigdy nie uzyska sie w niej visus HD jak to bywa czasem w soczewce kontaktowej-ale okular nie wplynie na neowaskularyzacje przeszczepu-a kontakt-mimo naprawde znaczacego postepu technologicznego-moze miec na to wplyw
Anastasis - Czw Gru 27, 2018 11:49 pm

wszystko ma swoje minusy co się zakłada na oko, każy okulista chwali te soczewki które dobiera, miękkie toryczne pewnie komfort choć mogą wysuszać rogówkę, trzeba by bylo porównać ich gazoprzepuszczalność z tradycyjnymi twardymi, gdzieś była taka strona, okulary też mają swoje pewne plusy

[ Dodano: Czw Gru 27, 2018 11:56 pm ]
jeśli różnica rząd dwa na tablicy w miękkich torycznych jest na korzyść do okularów to warte spróbowania, zawsze można zakładać soczewki chociaż sporadycznie jeśli nie non stop, warto jeszcze porównać do hybryd i twardzieli a to salony optyczne nie zawsze oferują

hiberix - Pią Gru 28, 2018 6:01 pm

noszenie naprzemiennie okularow i soczewek tez nie jest wyjsciem-po przesiadce z soczewek na okulary-wprowadzasz oko ,,w dezorientacje,, mozg chce odczytywac sygnal z impulsu jakie dostawal dzieki soczewkom ,oko pracuje na najwiekszych obrotach i wada moze sie zwiekszac
Anastasis - Pią Gru 28, 2018 7:09 pm

po przeszczepie niezborność może smigać jak chce, to jest zagadga, te czynniki które działały na stożkową rogówkę działają dalej więc ta niezborność może się zmieniać jak chce, rogówka może być jak galareta, trzeba dobrych okulistów na te tematy, ciśnienie wewnątrzgałkowe może też wpływać na zmianę astygmatyzmu,
dzisiaj np czytałem jak okuliści przy tzw neowaskularyzacji zalecają w dzień soczewki dalszy dzień okulary aby oczy odpoczywały, każdy organizm reaguje inaczej na pewne bodźce to co jednemu jest szkodliwe nie musi być dla drugiego, z rana w ogóle nie zaleca się gwałtownie nakładać soczewek aby oczy płynnie przeszły z nocy w dzień chociaż godzinę, w nocy dostaja 1/3 mniej tlenu przez zamnknięte powieki, nawet rogówka jest 10% grubsza i gorzej wtedy widzimy;

[ Dodano: Pią Gru 28, 2018 7:12 pm ]
nie słyszałem o wpływie łsoczewki okularowych dobrej jakosci na jakosć widzenia, myślałem, że głównie parametry soczewek wpływają

hiberix - Pią Gru 28, 2018 9:13 pm

co do zmian astygmatyzmu-absolutna zgoda,dokladnie tak wlasnie jest
jesli chodzi o soczewki-mialem tu na mysli soczewki z technologia wavefront np. iscription zeissa albo cos w podobie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group