To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Xlinking - Xlinking bez sciagania nabłonka

GSR - Śro Kwi 22, 2015 7:00 pm
Temat postu: Xlinking bez sciagania nabłonka
Witam, wiem, ze wiele było juz tych tematów odnoscie xlinkingu , jednak chciałbym spytac tylko i wyłącznie o metodę bez ściągania nabłonka a w zasadzie o to czy: po xlinkinku bex ściągania nabłonka jest odczuwalne pogorszenie widzenia, pytam dlatego , ze jedno oko mam nieczynne po wypadku zostało mi ostatnie :) a wszystkiego mieć od życia nie można i pojawił sie na nim stożek . a jak po crossie ma mi sie pogorszyć widzenie ( mam na myśli zamglenia) to na to pozwolić sobie nie mogę, choc ostatnio moze jako wynikowa pogody widze gorzej.
Dzięki.

Sandman - Wto Kwi 28, 2015 6:15 pm

Dosłownie 5 tematów niżej masz dokładnie taki sam temat na temat tej metody, jeszcze niżej następny.. Możesz tam poczytać opinie lub zadać kolejne pytania.
Jeżeli chodzi o moje zdanie to mając jedno oko, a progresja jest odczuwalna to robiłbym bez zastanowienia, ryzyko powikłań jest bliskie zeru.
Oczywiście jeżeli zabieg jest wykonywany w renomowanej klinice.
Ze ściąganiem nabłonka już jest problem bo ryzyko pogorszenia widzenia jest duże. Ale raczej lepsze to niż strata rogówki..

GSR - Czw Kwi 30, 2015 7:17 am

moja rogowka w najcienszym miejscu ma 475, czy to jest zły wynik?
endriu1 - Pią Maj 01, 2015 12:31 am

ja mialem robionego crosa bez sciagana przy 352 wiec rogowka niezle masz grubasna jak myslisz o crosie powinnes zrobic z sciaganiem nablonka daje lepsze efekty

OP 419
421
437
przed crosem 380
OL 417
428
418
przed plus minus 350

to sa grubosci po roku od zabiegu cross bez sciagania ale wedlug mojej lekarki mam widzenie lewe 10 do 15 procent prawe do 20 procent tylko ze mruze oczy i se jakos radze

GSR - Pią Maj 01, 2015 3:38 pm

dzieki sliczne za odpowiedź
anczykmatek - Pią Maj 08, 2015 12:07 pm

no to nieźle Ci się poprawiło :)
AdamSiedlce - Pon Maj 11, 2015 1:02 pm

OP przed zabiegiem 435 trzy miesiące po zabiegu cross linking 444 z tym ze Szymanek twierdzi ze grubosc jest nie najważniejsza tylko geometria się poprawiła i jest zadowolony ponieważ jest regresja

OL pół roku temu 485 gdy został mi zdiagnozowano mi stożek w lewym oku teraz 468... zabieg za miesiąc bo chyba nie mam na co czekać...

dzisiaj odebrałem twarde soczewki...coś mi się wydaje ze będę miał problem z funkcjonowaniem w nich.

Jeśli ktoś się waha tak jak ja pół roku temu to chyba się nie ma co zastanawiać tylko powinien robić ten zabieg...

pozdrawiam

GSR - Pon Maj 11, 2015 8:37 pm

a nie widzisz gorzej po zabiegu? pytam , bo powiedział mi prof. szaflik, ze przy grubej rogówce nie bedzie mgły i chciałbym to zweryfikować
AdamSiedlce - Wto Maj 12, 2015 5:53 am

Widzenie pozostało na takim samym poziomie. Ale ciesze się chociaż z tego ze na gorszym oku jest regresja i żałuję że nie robiłem dwóch oczów za jednym razem bo miałbym to za sobą...
GSR - Wto Maj 12, 2015 7:35 am

a bez sciagania nabłonka tez jest spory ból?
goha73 - Wto Maj 12, 2015 8:27 am

mój syn jest po crossie ze sciąganiem ból do wytrzymania - chłopak ma 15 lat wiec nie panikujcie weźmiecie metafen i leki na spanie i tyle
oby pomogło

AdamSiedlce - Wto Maj 12, 2015 9:45 am

GSR napisał/a:
a bez sciagania nabłonka tez jest spory ból?

ja nie miałem żadnego bólu

GSR - Wto Maj 12, 2015 4:21 pm

chyba sie przejade do tego PAna Szymanka na kontrole.

[ Dodano: Wto Maj 12, 2015 5:26 pm ]
AdamSiedlce napisał/a:
GSR napisał/a:
a bez sciagania nabłonka tez jest spory ból?

ja nie miałem żadnego bólu

czyli po zabiegu wstałes ubrałes sie podziekowałes i wyszedłeś :) jak bys był na badaniach? :) ))))

AdamSiedlce - Wto Maj 12, 2015 5:15 pm

Tak dokładnie. Wzięłem sobie dziewczynę żeby mi wracała samochodem do domu tylko musiałem jej wyjechać z warszawy ale sam dojechałem do domu jakieś 200 km...
GSR - Wto Maj 12, 2015 7:00 pm

:) moze sie skusze
tylko martwia mnie niektore posty , ze sie ludziom sporo pogorszyło po zabiegu



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group