To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Życie ze stożkiem - Pływanie

zyx - Czw Sty 14, 2016 6:13 pm
Temat postu: Pływanie
Witam, dużo już widziałem dyskusji na temat ćwiczeń na siłowni, ćwiczeń aerobowych z których wywnioskowałem, że mogę raczej uprawiać fitness, jeździć na rowerze, biegać, ale nie znalazłem informacji na temat pływania na basenie. Czy jest jakieś ryzyko/przeciwwskazanie do pływania na basenie (typu działanie chloru na rogówkę)?

Chodzi mi aktualnie o pływanie bez soczewek.

Z góry dziękuję za podzielenie się doświadczeniami :wink:

62krzych - Pią Sty 15, 2016 12:24 am
Temat postu: Re: Pływanie
zyx napisał/a:
Witam, dużo już widziałem dyskusji na temat ćwiczeń na siłowni, ćwiczeń aerobowych z których wywnioskowałem, że mogę raczej uprawiać fitness, jeździć na rowerze, biegać, ale nie znalazłem informacji na temat pływania na basenie. Czy jest jakieś ryzyko/przeciwwskazanie do pływania na basenie (typu działanie chloru na rogówkę)?

Chodzi mi aktualnie o pływanie bez soczewek.

Z góry dziękuję za podzielenie się doświadczeniami :wink:

Ja nosze twarde soczewki od 86 r....Dodam 1986r i żaden okulista nie miał coś do mojego pływania. Teraz chodzę w tych hybrydach, to nawet czasem bez okularów "pływackich" sobie pływam.
Ale bez soczewek, to spokojnie. No chyba że ktoś ma konkretną wiedzę, mogę tylko stwierdzić że mnie nie zaszkodził nigdy basen. Pomijając fakt zgubienia tych stricte twardych, z lewego oka, bo większy stożek.
Pozdrawiam[/list]

kanonier14 - Pią Lut 05, 2016 7:26 pm

Mi nie cały rok po przeszczepie pozwolili pływać, ale powiedzieli,ze lepiej by bylo gdybym pływał w okulkarach ,bo to zawsze "bezpieczniej"
synthman80 - Wto Lut 16, 2016 1:10 am

Ja mam coś takiego że im więcej się ruszam typu rower, pływanie to widzę że widzenie jest lepsze (w soczekach) bo bez ;) rzadko się poruszam. A ostatnio miałem taką sytuację że pływając w soczewkach i okularach pływackich o dziwo jedna soczewka wypadła. Na szczęście zatrzymała się pod okiem heh


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group