To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Życie ze stożkiem - Soczewki hybrydowe a topografia

Wojciech Sz. - Pon Cze 06, 2016 9:05 pm
Temat postu: Soczewki hybrydowe a topografia
Witam, 15 czerwca jadę na wizytę kontrolną, na której mięć będę topografie rogówki. Wiem, żę przy noszeniu twardzieli, należy je odłożyć na około 1-2 tygodnie przed badaniem. Jak wygląda sytuacja w przypadku hybryd? Hybrydy nie dotykają bezpośrednio rogówki więc może czas na jaki musimy je odłożyć przez badaniem jest nieco krótszy? Jaka jest wasza opinia na ten temat?
adam001 - Pon Cze 06, 2016 9:32 pm

Duzo zależy od fachowości, doświadczenia, operatywności specjalisty, jeden poradzi sobie bardzo szybko a drugi będzie się trochę dłużej bawił z dopasowaniem, topografia jest jednym z elementów dobrego doboru szkieł, tak samo jeden zaleci ileś tam czasu przed doborem nie nosić a drugiemu to nie przeszkadza, najważniejsze aby dobrze dopasowali. Pozdrawiam
Wojciech Sz. - Pon Cze 06, 2016 9:41 pm

Nie jadę dobrać szkieł/soczewek:) Zwykła co półroczna kontrola w eye laser we Wrocławiu. Soczewki dobierałem u Grabowskiego, który nie robi topografii przy doborze soczewek.
adam001 - Wto Cze 07, 2016 9:50 am

a czemu ma służyć ta topografia?, 1-2 tygodnie nie noszenia szkieł to długo, a jak ktoś kiepsko widzi, w w eye laser zalecają taki termin?
Wojciech Sz. - Wto Cze 07, 2016 10:08 am

Tak, z tego co pamietam, jak jeszcze nosiłem twardziele, to zalecono mi nie noszenie soczewek 1-2 tygodnie przed topografią. Jednakże, wydaje mi się, że z hybrydami okres powinien być krótszy. Badanie ma na celu sprawdzenie jak zachowuje się stożek w ciągu ostatniego półrocza. Pomyślę nad optometrystą z hybrydami, który jednocześnie robi topografię. Wtedy mieć będę dwie pieczenie na jednym ogniu :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group