To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Życie ze stożkiem - Chodzenie z białą laską

Dynia - Nie Paź 09, 2016 11:02 pm
Temat postu: Chodzenie z białą laską
Miałam dzisiaj kolejną już w tym roku nieprzyjemną sytuację. W skrócie: musiałam iść do apteki bez soczewki i zderzyłam się z jakąś babcią, która wyzwała mnie od ślepych idiotek. Gdyby to było jeszcze 2 lata temu z pewnością bym się poryczała. To nie pierwszy raz kiedy na kogoś wpadam, tylko raz miałam (na szczęście) wątpliwą przyjemność zwalenia słoika w sklepie, trąbienie kierowców jest nagminne (boję się przechodzić przez ruchliwe ulice) zazwyczaj nie potrafię ocenić nawet w soczewce czy samochód jest daleko czy blisko i czekam az wszystko przejedzie w cholerę. Niestety są tacy co się zatrzymują i się niecierpliwią czemu stoję jak trąba i nie przechodzę. Dzisiaj kolega uświadomił mnie że jeśli zdarzy się jakiś wypadek, którego będę nawet mimowolnym uczestnikiem ZAWSZE wina będzie po mojej stronie bo wiedząc ze mam dysfunkcje wzroku łaże bez białej laski. Podobno jest jakiś przepis który to nakazuje. Przyznam że się zdziwiłam i pierwszy raz o tym słyszę. Mam ogromne opory jeśli chodzi o tą laskę. Wszyscy sąsiedzi zaraz by wiedzieli ze coś mi jest, już i tak mnie mają za dziwaczkę co nie wychodzi z domu bez psa i ciemnych okularów nawet w deszczu. Tylko z jednymi sąsiadami mieliśmy dobre relacje (wiedzieli o chorobie, nawet pomagali) dopóki mnie nie zobaczyli latem na rowerze (to była pierwzza rzecz jaką zrobiłam po pierwszym założeniu soczewki). Podobno jest coś takiego jak laska sygnalizacyjna która jest właśnie dla takich jak ja, czyli nie niewidomych a niedowidzących i służy jedynie do sygnalizowania choroby oczu. Co o tym myślicie?
glub - Pon Sty 09, 2017 9:48 pm

Trza bylo babsztylowi posłać polecenie spierdalania.. co za chamstwo że staruchca tak się odezwała... a sami narzekają że młodzież nie wychowana
Rozada - Wto Sty 24, 2017 9:31 am

Osoby starsze są o wiele gorsi niż młodzież, która jest wychowana, bo nie żyła w czasach demoralizacji i zatracenia wszystkich wartości, czyli PRL. Ogólnie sytuacja jest warta przemyślenia - jest szansa, że to z białą laską jest prawdą. Nie udało mi się jednak znaleźć przepisu prawnego dotyczącego tej kwestii, a samą mnie to ciekawi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group