To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Przeszczep rogówki - Przeszczep warstwowy kiedy, efekty

Anastasis - Wto Sty 09, 2018 1:56 pm
Temat postu: Przeszczep warstwowy kiedy, efekty
Chciałem się spytać w jakiej sytuacji lekarze zalecają przeszczep rogówki warstwowy, nie chodzi mi o drążący, a więc jaka ostrość wzroku , zmętnienie rogówki, przezierność, blizny,grubość w mikronach, nietolerancja na soczewki lub sposób ułożenia stożka. Dominują opinie, że po drążących lepiej się widzi a po warstwowym nie, natomiast są lepsze rokowania gojenia i ewentualnych powikłań, ma to związek z tym, ze przy warstwowym najgłębsze częsci rogówki, a więc śródbłonek i błona descemeta nie są zmieniane i te części rogówki też wpływają na efekt końcowy. Jakiego astygmatyzmu po takim przeszczepie można się spodziewać, czy da się ostrość wzroku skorygować szkłami do chociażby 90%.
glub - Śro Sty 10, 2018 3:56 pm

ZTCP to warstwowy gdy nie ma blizm i zmętnien na powierzchni rogówki a tylko stożek spory jest i grozi pęknięciem.

ja drążący miałem właśnie z powodu licznych zmętnien i blizm na rogówce bo one istotnie wpływały na optykę, była marna jak przez mleczną szybę.

Margo - Nie Maj 27, 2018 1:42 pm

I jak tak tam? Widzisz lepiej?
glub - Śro Maj 30, 2018 7:10 pm

zależy... po zdjeciu pierwsych szwow widznie bylo ledwo zmienione, za to drugie zdjecie szwów zepsuło mi widzenie. by widzieć lepiej mam soczewkę toryczną ale uważam że jest za slaba.
Margo - Czw Maj 31, 2018 9:59 pm

Nie pocieszyłeś mnie...
GSR - Czw Maj 31, 2018 10:41 pm

Zasmucic tez Cie nie powinien. Soczewka na oko i zyje jak czlowiek.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group