To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Soczewki kontaktowe - Za ciasna soczewka?

Wojciech Sz. - Śro Kwi 04, 2018 8:39 pm
Temat postu: Za ciasna soczewka?
Hej, chciałbym was zapytać czy mieliście kiedyś za ciasno dobraną soczewkę? Jeśli tak to jakie mieliście objawy? Byłem miesiąc temu u optometrysty i tam dobrano mi nowe hybrydy. Z tego co wiem, to w lewym oku optometrysta dobrał mi inną soczewkę, bardziej płaską. Z tego co zauważyłem to komfort noszenia jest słabszy. W stosunku do prawego oka, lewa soczewka mi uwiera. Tak jakbym miał coś w oku. Ciężko jest mi wytrzymać 8h, gdzie wcześniej przy nowych hybrydach 12h to była normalka. Ponadto, po ściągnieciu soczewki boli mnie oko i widzę tak jakby pierścień na białku oka. Co o tym sądzicie? Czy jest bezpieczne noszenie takiej soczewki, czy może powinienem udać się do optometrysty? Kurcze, akurat za kilka dni mam ważny służbowy wyjazd za granicę i nie wiem czy oddać tę soczewkę czy spróbować nosić ją dalej. Boje się, że przez to, że jest trochę za ciasna to mogą wrastające żyłki się pojawić. Pozdrawiam
adam001 - Czw Kwi 05, 2018 2:46 pm

ja miałem 20 lat temu uwierałem się kilka lat z tym problemem, miałem zbyt ciasno dobraną soczewke przy dużym stożku, oczywiście okulistka upierała się że to tez terapeutycznie działa na stożek, że go powstrzymuje, choć nigdy nie spotkałem się z obiektywnymi i sprawdzonymi badaniami na ten temat, nosiłem kilka godzin dziennie soczewkę na 1 oku, oko nie wytrzymywało, oczywiście odcisk stały soczewki pierścień na rogówce czasami zarysowania i kropienie różnymi kroplami do regeneracji rogówki, póżniej zmieniłem medyka i ok, także nie warto tyrać oka, to była mordenga, z tego powodu wrastające żyłki raczej się nie pojawią.
Dynia - Czw Kwi 05, 2018 8:48 pm

Gdy Nowak dobiera soczewkę pierwsze pytanie jest czy nie za mocno ciśnie, więc też nie sądzę że uciskanie rogówki działa na stożek dobrze.
adam001 - Czw Kwi 05, 2018 9:35 pm

takie rzeczy to On powinien widziec w aparaturze czy ciśnie

[ Dodano: Czw Kwi 05, 2018 9:43 pm ]
Dużo zdrówka życzę wszystkim i jak najmniej komplikacji z oczkami

Wojciech Sz. - Czw Kwi 05, 2018 11:18 pm

Ucisk soczewki jest bardzo subiektywny. Co innego u osoby, która tylko wymienia soczewki taśmowo na nowe, a co innego ktoś kto miał kilka miesięcy przerwy. Ja z powodów finansowych nalezę do tych drugich. Nie czułem różnicy między okiem prawym a lewym. Dopiero po noszeniu przez kilka dni odczuwam różnicę w komforcie. Dodatkowo, pojawiły sie bóle głowy. Nie wiem czy to przez soczewki czy zwykły zbieg okoliczności. Jadę we wtorek do Francji na współprac∂ naukową i zobaczymy jak się sprawdzą. Mam nadzieje, ze to przejściowe problemy i oczko się przyzwyczai.

P.S. Dynia byłem u dr Nowaka i jakoś z powodu pary względów mi nie podszedł. Może jak znajdę trochę czasu opiszę dwie wizyty u niego i moje odczucia.

adam001 - Pią Kwi 06, 2018 12:51 pm

Czesc. Przyczyna bólu głowy może być z braku tolerancji organizmu na soczewki, w tej sytuacji co piszesz na nowo trzeba przyzwyczajac rogówkę zwiększając stopniowo czas noszenia soczewki, jak piszesz nie koniecznie musi być problem żle dobranej soczewki, to tylko specjalista u którego dobierałeś będzie wiedział czy soczewka leży na oku taj jak powinna, przy źle dobranej soczewce tzn za ciasnej ten pierścień na rogówce będzie dalej, ból głowy z noszenia szkieł co piszesz to pewnie u nie jednej osoby, przynajnmniej u mnie bywa, gdy ściagam soczewki ból ustępuje, tylko co z tego skoro kiepskie widzenie. Skoro nie możesz na wizytę teraz gdybyś miał po czasie problemy z soczewką to pozostaje tylko na wizytę kontrolną gdzie dobierałes soczewke, Pzdr
Puunek - Nie Maj 06, 2018 8:43 pm

Cześć Wam

Mam na imię Paweł i jestem nowym użytkownikiem forum jak i soczewek twardych.
Tydzień temu odebrałem swoje pierwsze soczewki. Codziennie je nosze, ale nie jestem zadowolony z efektu. Mianowicie gdy patrzę „normalnie” to widzę rozmazany obraz. Jakbym przynajmniej miał o 2 - 2,5 dioptrii za słabe soczewki. Natomiast w momencie jak „zadzieram nosa” to obraz jest rewelacyjny.
Mam wrażenie, ze soczewka zawsze po mrugnieciu mi sie osuwa i wtedy zaczynam źle widzieć.
Ponadto, mam wrażenie ze lepiej - chociaż i tak kiepsko - widzę z daleka niż bliska. Zdarza sie również, ze kompletnie bez przyczyny oczy zaczynaja mnie super kłuć, jakby ktoś mi wbijał igły. Chwile pomrugam, popłacze i mija. Nie jest to zdarzenie częste, ale tak bardzo intensywne ze muszę stanąć i cała swoją energię skupić na mruganiu 😊
Czy to może być kwestia złego dobrania promienia krzywizny lub średnicy soczewki? A może to kwestia doświadczenia w noszeniu? Mieliście może podobne sytuacje? Czy można jakoś to naprawić?

Pozdrawiam
Paweł.

PanStozek - Wto Maj 22, 2018 10:40 pm

Puunek napisał/a:
Cześć Wam

Mam na imię Paweł i jestem nowym użytkownikiem forum jak i soczewek twardych.
Tydzień temu odebrałem swoje pierwsze soczewki. Codziennie je nosze, ale nie jestem zadowolony z efektu. Mianowicie gdy patrzę „normalnie” to widzę rozmazany obraz. Jakbym przynajmniej miał o 2 - 2,5 dioptrii za słabe soczewki. Natomiast w momencie jak „zadzieram nosa” to obraz jest rewelacyjny.
Mam wrażenie, ze soczewka zawsze po mrugnieciu mi sie osuwa i wtedy zaczynam źle widzieć.
Ponadto, mam wrażenie ze lepiej - chociaż i tak kiepsko - widzę z daleka niż bliska. Zdarza sie również, ze kompletnie bez przyczyny oczy zaczynaja mnie super kłuć, jakby ktoś mi wbijał igły. Chwile pomrugam, popłacze i mija. Nie jest to zdarzenie częste, ale tak bardzo intensywne ze muszę stanąć i cała swoją energię skupić na mruganiu 😊
Czy to może być kwestia złego dobrania promienia krzywizny lub średnicy soczewki? A może to kwestia doświadczenia w noszeniu? Mieliście może podobne sytuacje? Czy można jakoś to naprawić?

Pozdrawiam
Paweł.

Pomyśl o soczewce hybrydowej albo o AirFlex, komfort nieporównywalny. Soczewka na oku musi się ruszać ale nie może się zsuwać. Masz prawdopodobnie źle dobrana te soczewkę a duży 'wiszący' stożek.
Nosiłem hybrydy, teraz nosze AirFlex'y, już samo miękkie obrzeże może powodować jazdę bez trzymanki gdy jest za duże.
Gdybyś kiedyś był w Krakowie to podbij do Adama Grabowskiego na ul. Floriańską i sprawdź jak można widzieć :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group