To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Życie ze stożkiem - Nużeniec rzęs i stożek rogówki

malek - Sob Gru 08, 2018 4:16 pm
Temat postu: Nużeniec rzęs i stożek rogówki
Czy ktoś z Was leczył nużeńca rzęs? Od dłuższego czasu walczę z zasychającymi na twardych szkłach łzach (mgła) i wyszło, ze mam nużeńce i prawdopodobnie to jest przyczyną.

Skończy się pewnie na smarowaniu brzegów powiek jakąś maścią, ale chciałbym, żeby leczenie prowadził lekarz okulista, który wie co to nużeniec i wie co to stożek. Póki co takiego nie znalazłem - czy znacie kogoś takiego w Warszawie?

Dynia - Sob Gru 08, 2018 10:11 pm

Kiedyś wklejałam już tutaj ten link. Będzie Ci bardzo trudno znaleźć lekarza, który ogarnie temat. A nużeniec jest przyczyną zatkania gruczołów Meiboma i nietolerancji soczewek kontaktowych.
https://zdrowie.wprost.pl/zdrowie/10003642/nuzeniec-a-zespol-suchego-oka.html

malek - Nie Gru 09, 2018 1:45 pm

Jestem zapisany do specjalisty od nużeńca na piątek, ale szukam kogoś kto miałby przynajmniej podstawowe pojęcie o stożku - nie chcialbym żeby leczenie wpłyneło negatywnie na progresję stożka.
alicarter - Pią Sty 11, 2019 8:10 pm

malek napisał/a:
Jestem zapisany do specjalisty od nużeńca na piątek, ale szukam kogoś kto miałby przynajmniej podstawowe pojęcie o stożku - nie chcialbym żeby leczenie wpłyneło negatywnie na progresję stożka.



Miałem to gówno kiedyś . Piekły mnie mocno oczy i poszedłem do okulisty. Okazało się, że to nie oczy pieką a powieki . Przemywałem powieki chusteczkami blephaclean i płynem blephasol . Po dwóch tygodniach objawy o dziwo ustąpiły, bo naczytałem się , że to raczej przewlekła sprawa.
Na 99,9 % nie powoduje to progresu stożka a już na pewno nie ma na to dowodów. Poważniejsze mogą być skutki ewentualnych zakażeń struktur oka. Jak będziesz niezadowolony z piątkowej wizyty to zapisz się do dr Justyny Izdebskiej .



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group