To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Przeszczep rogówki - Po przeszczepie kiedy soczewki?

kwiatek143 - Sob Sty 05, 2019 1:33 pm
Temat postu: Po przeszczepie kiedy soczewki?
Witam jak w temacie kiedy po przeszczepie moge dobrac sobie soczewke dopiero po zdjeciu szwow ? czy szybciej ?
Aktualnie mija 3 misieciac

glub - Sob Sty 05, 2019 5:26 pm

Jak masz jeszcze szwy to odpuść. Ja dobieralem sobie kiekką toryczną tak ponad miesiac po zdjeciu ostatnich szwów
Anastasis - Nie Sty 06, 2019 11:10 am

Można, szwy są śródrogówkowo, oczywiście jak tkanki się zagoją, zrosną, sugeruję za np za rok, oczywiście decyzję podejmuje lekarz, sprubuj też opcję za niedługi czas okulary aby drugie oko pracowało
kwiatek143 - Nie Sty 06, 2019 11:51 am

U mnie jest trochę inna sytuacja bo ja mam dystrofię rogówki lewe mi przeszczepili jestem 3 miechy po już nawet nie czuję że coś mi robili
Ale wzrok pozostawia do życzenia u mnie w dystrofię polega na tym że rogówka obrasta w złogi wapniowe i robi się mgła po przeszczepie odzyskałem kontrast i kolory widzę przejrzyście ale niestety nie ostro nie wiem czy to astygmatyzm ale tym okiem zawsze widziałem za dzieciaka słabo to było tak zwane oko niedowidzące i zastanawiam się czy soczewka mi coś da

rmrowka - Nie Sty 13, 2019 7:05 pm

to jezeli przeszczep nie wiele pomoze i nie mozna dobrac soczewki to jak wtedy pracować ?
kwiatek143 - Nie Sty 13, 2019 7:47 pm

Nie czaje ?
Dynia - Śro Sty 16, 2019 10:53 pm

Rmrowka, a myślisz że kogoś w Polsce to obchodzi jak się żyje z kiepski wzrokiem? Prędzej instytucje państwowe pomogą pijakowi bo taki chory niż chorym nie ze swojej winy.
Skalar - Pią Mar 01, 2019 11:49 am

Chyba najlepiej będzie jeśli po prostu zapytasz o to specjalistów, myślę, że bez problemu odpowiedzieliby na Twoje pytanie. Zobacz sobie https://blikpol.pl/stozek-rogowki-leczenie bo jest tam nie tylko o bezpieczeństwie po zabiegu, ale i o samym zabiegu (ale to raczej dla osób, które się obecnie wahają i nie wiedzą, co robić).
andzia93 - Nie Paź 20, 2019 2:56 pm

Witam w moim przypadku soczewkę założyłam na szwy po poł roku mam hybrydę sprowadzaną ze stanów środek jest sztywny a boki są żelowe . Sama doczeka twarda nie mogła utrzymać się na moim oku prez szwy mam duży promień soczewka praktycznie wygląda jak 2cm na 2 więc sztuka uczenia się w jej zakładaniu była katorgą ale Polecam bo warto :)
Oczywiście widzenie u mnie nigdy nie będzie doskonałe gdyż przed operacją widziałam tylko w 8 procentach ale w soczewce jestem już w stanie przeczytać 10 rzędów jak dla mnie to nielada osiągnięcie ;P
Pozdrawiam :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group