To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

INTACS / Ferrara Ring - Usunięcie pierścieni INTACS

tomlorentus - Nie Sty 10, 2021 12:41 pm
Temat postu: Usunięcie pierścieni INTACS
Witam,

15 lat temu miałem wszczepione INTACS do jednego oka. W zasadzie jeśli chodzi o widzenie to poprawy nie było żadnej, ale chodziło głównie o zatrzymanie procesu postępowania choroby i to się chyba udało. Jednak od jakiegoś czasu strasznie boli mnie to oko i łzawi. Cały czas czuję że mam jakiś "obcy" element w rogówce. Czy orientujecie się czy gdzieś w Polsce (najlepiej Wrocław lub okolice) podejmują się usunięcia tych pierścieni? Wydaje mi się że to chyba lepsze rozwiązanie niż męczenie się z tym. W kilku klinikach, do których wysłałem maila powiedzieli mi, że albo nie słyszeli o takich operacjach usunięcia (klinika gdzie robiłem zabieg w Warszawie) albo zrobiliby to gdybym te pierścienie wszczepiał wcześniej u nich.

Pozdrawiam.

Dynia - Nie Sty 10, 2021 8:00 pm

Z Wrocławia do Czech rzut beretem. tam na pewno nie będą mieli takich problemów że skoro u nich nie wszczepiałeś to ci nie wyciągną. Masakra, widzę że lekarzom powoli zaczyna mocno odbijać a ja myślałam że to co wyprawiali kiedy ja walczyłam ze stożkiem to było już maksimum a ciebie widzę potraktowali jeszcze gorzej. Asekurują się że ho ho...
tomlorentus - Wto Sty 12, 2021 6:35 am

Wczoraj kolejny gabinet we Wrocławiu odmówił usunięcia intacsów. Jakoś gdy robiłem ten zabieg to zapewniono mnie, że jest on całkowicie odwracalny. Będę musiał w wekend przysiąść i poszukać w innych miejscowościach klinik okulistycznych. Czasami oko mam całe we łzach, więc tak się nie da funkcjonować za bardzo:(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group