To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Soczewki kontaktowe - Jak poznać że soczewka jest zepsuta?

Dynia - Nie Lut 21, 2021 1:26 pm
Temat postu: Jak poznać że soczewka jest zepsuta?
Z moją hybrydą od kilku tygodni coś się zaczęło dziać. Jakby gorzej przylegała do oka i je podrażniała. Ostatni tydzień w ogóle nie mogłam jej założyć. Po założeniu czułam jakby coś bardzo mocno wbijało mi się w oko i powodowało potworny ból. Gdy ją ściągałam ból przechodził. Po tym wywnioskowałam że soczewka najprawdopodobniej się zepsuła. Gdy macam po niej palcem nie wyczuwam jednak niczego ostrego. Czuć to dopiero na oku gdy ją założę. Teraz moje pytanie po czym poznaliście że soczewka już nie nadaje się do użytku i trzeba ją wymienić? I tak wam wielkie szczęście że soczewka wytrzymała mi aż 5 lat. Jest więc niesamowicie wysłużona.
glub - Nie Lut 21, 2021 7:28 pm

No to skoro ma 5 lat to faktycznie do wymiany. Mogła zarosnąć osadami, mogła zmniejszyć swoją tlenoprzepuszczalnosc, mogła się także zmienić geometria twojego oka i soczewka zwyczajnie nie pasi do oka.
I standardowo przywalę się do czyszczenia soczewek. Czym ją czyścisz i ewentualnie odbialczasz?

Dynia - Pon Lut 22, 2021 10:11 am

BioTrue - tylko i wyłącznie. Dzisiaj mąż obejrzał soczewkę i okazuje się że się rozkleiła w jednym miejscu.
glub - Pon Lut 22, 2021 6:11 pm

Moje oko nie toleruje biotrue. W ogóle nie czyściło moich soczewek. Używam płynów oksydacyjnych.

Ale skoro rozkleiła się miękka część to wiadomo że trza nową

Anastasis - Wto Lut 23, 2021 4:41 pm

Dla mnie bio true wrażenie po stosowaniu, że słabo dezynfekują, miałem często stany zapalne, używałem innych płynów, specjalista też u mnie ich nie polecał, nie chcę przez to powiedzieć, ze dla inej osoby muszą być niewłaściwe, to tylko moje doświadcze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group