To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Krople do oczu - Czym zakraplacie(nawilzacie) sobie oczy ?

gregorii12 - Czw Kwi 14, 2011 10:41 pm

Ja kropie na wewnętrzną część soczewki rano przy zakłądaniu , potem zdarzy się że zakropię oko raz i potem po zdjęciu soczewki . Nie czuję dyskomfortu podczas noszenia soczewki a szczerze mówiąc czuje się o niebo lepiej niż bez (mam szwy) . Z soczewką na oku ich nie czuję a sama soczewka nie męczy mojego oka . ; )
Mogę jeszcze powiedzieć że na samym początku mnie drażniła ale to było ok tydzień .
Ciało obce w oku i to dlatego . I czym częściej kropiłem tym gorzej było ..

legre - Pią Kwi 15, 2011 10:34 am

gregorii12 napisał/a:
Ja kropie na wewnętrzną część soczewki rano przy zakłądaniu , potem zdarzy się że zakropię oko raz i potem po zdjęciu soczewki . Nie czuję dyskomfortu podczas noszenia soczewki a szczerze mówiąc czuje się o niebo lepiej niż bez (mam szwy) . Z soczewką na oku ich nie czuję a sama soczewka nie męczy mojego oka . ; )
Mogę jeszcze powiedzieć że na samym początku mnie drażniła ale to było ok tydzień .
Ciało obce w oku i to dlatego . I czym częściej kropiłem tym gorzej było ..


Ale po przeszczepie to nie czasem miękkie szkła nosisz?

gregorii12 - Sob Kwi 16, 2011 9:47 pm

Tak , miękkie . Co do twardziela to się nie orientuje bo nie mam i szczerze mówiąc nie śpieszy mi się do niego . Ale mam nadzieje że ten dyskomfort jest spowodowany tym że oko się przyzwyczaja do szkła . ; )
wojgp - Wto Kwi 26, 2011 2:02 pm

Przetestowałem mnóstwo kropi i generalnie najlepsze są te zawierające hialurionian sodu - np. Hyabak, Hyal drop Multi. Polecam Hyal drop multi, gdyż dozuje małe krople i można stosować przez 3 m-ce od otwarcia opakowania. Poza tym nie zawiera konserwantów. Wg. mnie Hyal drop multi jest bezapelacyjnie najlepszy. Cena ok 25-33 zł
Poprzednio stosowałem Tears Naturale II i wszystko byłoby ok, gdyby nie zawierały konserwantów. Z tego względu nie nadają się do nawilżania oka z soczewką :(

joannakowalik11 - Pon Mar 18, 2013 9:33 pm

Własnie się dowiedziałam,że żelu Corneregel nie mozna stosowac bez powodu,jesli nie jest to konieczne np z powodu ubytków ...rys... na rogówce,gdyż rozmiękcza rogówkę....
Polecam żel BIOLAN -różowy...nawilżający,w ampułkach....

bugi - Nie Mar 24, 2013 1:05 pm

z ulotki Corneregelu:
"Wskazania: Uszkodzenia rogówki wywołane przez ciała obce, oparzenia, zapalenia, zwyrodnienia, uszkodzenia podczas noszenia soczewek kontaktowych.. "
Stosuję corneregel około 2 lata, jakby mi się rogówka rozmiękczyła na pewnie bym to zauważył w normalnym widzeniu... a uszkodzenia rogówki przy noszeniu soczewek widać wyraźnie przy pomiarze grubości rogówki

joannakowalik11 - Wto Mar 26, 2013 4:49 pm

może chodzi o to,że żel rozmiękcza rogówke i jest bardziej podatna wtedy na uszkodzenia...Zapytaj swojego lekarza przy okazji...stosowac czy raczej nie?
bugi - Wto Mar 26, 2013 6:47 pm

Zapytam przy okazji mojego okuliste, ale on sam mi ten lek poradził przy stosowaniu soczewek twardych. Brałem też recepty od innych okulistów na corneregel i nikt nie mówił o "rozmiękczaniu" rogówki. A Ty skąd masz takie informacje?
cezary83 - Pią Gru 06, 2013 4:02 pm

witam! jako pierwsze krople stosowalem refresh przez okolo 3 tygodnie i srednio mi pomagaly tzn pare min po zakropieniu bylo dobrze, a potem znow suchosci itd. moze to przez to, ze to byly poczatki noszenia twardzieli. teraz mam ocumax 0,2% i jestem z nich zadowolony, ale z racji tego, ze powoli mi sie koncza szukam jakichs innych do przetestowania. podczas dzisiejszej wizyty w aptece proponowano mi rozne, rozniste i nie wiedzialem na ktore sie zdecydowac. zapytalem o ocumax i pani powiedziala mi, ze ma ocumax 0,4%, ale one posiadaja konserwanty, wiec ich nie wzialem. powiedzialem jej, ze teraz stosuje ocumax 0,2% i tam gdzie je kupowalem to prosilem o krople bez konserwantow z kwasem hialuronowym. pani powiedziala mi, ze skoro 0,4% posiadaja konserwanty to pewnie te 0,2 rowniez. po powrocie do domu wzialem ulotke od tych 0,2% i nie mam tam ani slowa czy posiadaja konserwanty lub maja ich brak, co wiecej... na odwrocie znajdowala sie ulotka od 0,4% i tam rowniez nie bylo napisane nic o konserwantach. jak rozpoznac czy dane krople posiadaja te konserwanty? dla czego krople nie moga miec konserwantow przy stosowaniu ich przy soczewkach twardych?
andromeda91 - Pią Gru 13, 2013 6:34 pm

Kiedyś czytałam o kroplach hyal drop multi gdzieś w internecie i postanowiłam je wypróbować. Wygodne bardzo w użyciu, krople są drobne i od razu znika uczucie suchości i utrzymuje się całkiem długo. Także polecam. :)
kaczor - Nie Gru 15, 2013 12:11 pm

Proponuje niczym jesli nie ma objawow suchosci
bugi - Wto Gru 09, 2014 6:38 pm

Stosuję od około 3 lat Hylo Comod, od pół roku zamiast Corneregel kroplę Systane Gel Drops na noc. Ostatnio jak po całym dniu zakroplę sobie tym Hylo Comod to oczy bardzo pieką, łzawią kilka minut. Po około 10 minutach już jest ok. Czy czas zmienić Hylo Comod na coś innego? Wiem, że kwas hialuronowy może powodować takie pieczenie. Ale wcześniej tego nie miałem, a jak coś szczypało to tylko chwilę.

Zastanawiam się czy ten Systane gel nie gra z tym Hylo Comod? Bo obserwuję też takie dziwne szare "frędzle", nitki (nie wiem jak to nazwać) na rzęsach. Pojawiają się w trakcie dnia, tak jakby coś z oczu schodziło.... Miał ktoś coś podobnego? :)

bazooka - Wto Gru 09, 2014 9:09 pm

...kiedyś Aquify teraz EYE SEE Hyaluronate 0,1% - z pewnego źródła za 13zł za 15ml :)
Radek88 - Czw Lut 19, 2015 4:31 pm

Od 2 miesiecy czyli od początku mojej przygody z SR stosuja tylko hylo - comod. Poleca je mój okulista. Nie mają konserwantow. Minus to cena. Ok 40 zl :(
poder - Pon Lut 23, 2015 9:32 am

ja też używam HyloComod i polecam wam :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group