To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Soczewki kontaktowe - Czym przemywacie soczewki w ciągu dnia ????

edyta76 - Pią Wrz 18, 2009 7:59 pm

Raz w tygodniu albo dwa przemywam mydelkiem do soczewek i mam spokój. Wogole to używam sztucznych łez i kropli zmniejszających ciśnienie w oku. Zanim miałam te kropke max to bylo 6 godzin w soczewce a teraz nawet do 20godzin(bylam na weselu i 20godzin bylo ok:)). Ale jak tylko boli np paproch mi wpadnie to wyjmuje i przemywam płynem
andriu - Sob Wrz 19, 2009 8:09 pm

bazooka napisał/a:
nie miałem jakiegoś ekstra problemu z białkiem.

No i super, widocznie nie kazdy to ma, soczewka mgłą może też zachodzić z jakichś innych nie znanych nam powodów, moja pierwsza soczewka jaką miałem zachodziła mgłą do tego syopnia że ograniczało mi to dość poważnie widzenie, w następnych już tego nie było, czyli można przyjąć że soczewka była do dupy.

bazooka - Nie Wrz 20, 2009 7:38 am

andriu napisał/a:
...czyli można przyjąć że soczewka była do dupy.

No i to jest już inna i ciekawa sugestia, o której można kontynuować rozmowę np: T U T A J

Lolka - Śro Paź 07, 2009 9:32 pm

o soczewki trzeba dbać... zamglenie czasem jest spowodowane osadem, który zbiera się na soczewce- dlatego trzeba ją myć, płukać... nawet płynem w którym są zatopione.
Oczywiście najlepsze są jednodniowe... ale są zdecydowanie droższe od tych długoterminowych...

dewaluacja - Czw Paź 08, 2009 8:15 am

jednodniowe nie są odpowiednie dla stożkowców, bo są "miękkie"
Lolka - Sob Paź 17, 2009 7:57 pm

dewaluacja, czyli dobieranie soczewek dla "stożkowców" jest inne niż w przypadku reszty ?

[ Dodano: Sob Paź 17, 2009 9:05 pm ]
Jestem dość częstym gościem na forum dot. soczewek dlatego tez pozwoliłam sobie założyć tam watek dot. stożka rogówki
Gdyby ktoś chciał dodać coś od siebie to zachęcam -> http://www.forum.bauschlo...=328&topicID=17

dewaluacja - Nie Paź 18, 2009 4:41 pm

chodzi mi o to,że nie produkują twardych jednodniowych.
Lolka - Czw Paź 22, 2009 12:16 am

yhym, dzięki za informacje. Wciąż się uczę...
kafeha - Czw Sie 08, 2019 1:48 pm

Ja przemywam delikatnym mydłem z wodą i póki co nie miałam problemów z soczewkami.
Dynia - Nie Sie 11, 2019 12:29 pm

What?! Mydłem z wodą?! Wodą z kranu??!! I takim zwyczajnym mydłem?! Ludzie, nie róbcie tego. To prosta droga do, bardzo poważnych w konsekwencjach, infekcji oka. Głośno było o facecie, który brał prysznic w soczewkach lejąc sobie wodę na głowę i oczy. Stracił oko. A lał "tylko" niby zwyczajną wodę. Jak nie macie kasy na specjalne płyny (ja też je bardzo oszczędzałam z powodów finansowych), to wystarczy do przepłukania nawet sól fizjologiczna. Kładziecie soczewkę na otwartej dłoni robiąc taką małą dolinę, lejecie sól fizjologiczną i delikatnie pocieracie soczewkę opuszkiem palca. Robiłam tak z hybrydą. Wytrzymała 4 lata a niby delikatniejsza niż twardziele.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group