To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Rozmowy o wszystkim - Stożek w jednym oku i...

diagoras - Wto Mar 15, 2011 1:15 pm
Temat postu: Stożek w jednym oku i...
Witam wszystkich posiadaczy stożka :)
Mam stożka w jednym oku i od ok. 10 lat noszę na jednym oku twardą soczewkę kontaktową. Zauważyłem, że w ciągu kolejnych lat jedno oko (ze stożkiem) staje się sukcesywnie mniejsze :( i ta różnica jest coraz bardziej zauważalna, tym bardziej, że kiedyś oboje oczu miałem takiej samej wielkości.
Czy u Was, którzy macie stożka w jednym oku, występuje podobny problem?
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

adam001 - Czw Mar 02, 2017 11:59 am

Zdecydowanie tak, na skutek długotrwałego stożka oczy zrobiły się wizualnie mniejsze, może na skutek zmian organizm ewouluje, być może plus, ze oczka sa mniejsze to przy dużym stożku udało się dobierać twarde soczewki, trzymały się na oku, powieki, przyczyniały się do ich niewypadnięcia.
glub - Czw Mar 02, 2017 11:45 pm

jakto mniejsze? zmniejszyła ci się średnica gałki ocznej czy co czy chodzi ci o średnice tęczówki?
co mówią okuliści?

adam001 - Pią Mar 03, 2017 11:28 am

Wizualnie mniejsze, nawet jak popatrzę na zdjęcie, nawet do paszportu miałem problem rozszerzyć oczka, dobrze, ze nie jestem dinozaurem, bo kto wie co by było za 150 lat, przez oczka bardziej schowane pod powiekami nie gubiłem szkiełek, tylko czasami spadały.
glub - Pią Mar 03, 2017 6:07 pm

w sensie że przymknięte? to mam tak samo, w oku pooperacyjnym. ludzie mowią że go nie otwieram tak samoszeroko jak drugiego.
Asmodea - Pią Lip 27, 2018 4:29 pm

Ja mam podobnie - oko ze stożkiem w III stadium wygląda jakbym go otwierała tylko do połowy w porównaniu z drugim okiem :razz:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group