To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Przeszczep rogówki - Przygotowania i przeszczep w Lexum /Praga

Baca - Czw Kwi 11, 2013 3:52 pm
Temat postu: Przygotowania i przeszczep w Lexum /Praga
Witam.
Po wykryciu stożka w styczniu , zdiagnozowaniu bardzo skrajnego stanu powiedziano mi ze dla mnie to tylko przeszczep.
Takowy może być wykonany w Pradze w Klinice Lexum, zgodziłem się i ruszyły przygotowania.
Po 3 miesiącach dostałem datę kolejnej wizyty przed zabiegiem na 22 kwietnia u dr. Filipec a następnie planowany zabieg na 6 Maja przez tego lekarza. Wszystko prywatnie
wiec od dziś za niecałe 2 tygodnie jadę do Pragi na wizytę dowiem się wszystkiego dokładniej co i jak i będę tu opisywał i zamieszczał moje spostrzeżenia.

Kazik - Czw Kwi 11, 2013 6:34 pm

Wiadomo czy będą sie starali zrobić przeszczep warstwowy?
Baca - Czw Kwi 11, 2013 11:19 pm

wiadomo ze nie
za dużo blizn, zwyrodnien, plamek, itp

joannakowalik11 - Sob Kwi 13, 2013 9:54 am
Temat postu: przeszczep
Jakie są koszty przeszczepu prywatnie w Pradze?
To szybko....decyzja i operacja?
soczewki nie korygowały już.....?

Baca - Sob Kwi 13, 2013 4:32 pm
Temat postu: Re: przeszczep
joannakowalik11 napisał/a:
Jakie są koszty przeszczepu prywatnie w Pradze?
To szybko....decyzja i operacja?
soczewki nie korygowały już.....?

żeby to wszystko zrozumieć musiałabyś sie zaznajomić z moim tematem

http://forum.keratoconus.pl/viewtopic.php?t=988
na soczewki już nie ma czasu i nawet żadnych nie próbowałem, za późno, przeszczep i tak prędzej czy później musi być,a ja wychodzę z zasady że lepiej prędzej póki organizm młody jeszcze.

ale to decyzja personalna jest każdego i jak widzę na tym forum każdy obstaje zawsze przy swoim i przy tym co mówi "jego okulista"
Ja pokładam nadzieje w przeszczepie najnowsza technologia, mało inwazyjny, najlepszy sprzęt w Europie jak i specjaliści..ale to tylko moje zdanie i nie każdy musi się zgadzać ale ja nie mam nic do stracenia :) Sam koszt zabiegu to około 70000 czk (koron) za oko do tego dochodzą podróże hotel itp..ale oddałbym wszystkie oszczędności za wzrok bo hajs jeszcze zdążę zrobić.

[ Dodano: Pon Kwi 22, 2013 8:48 pm ]
Witam, wróciłem właśnie dziś z Pragi, wszystko kurde jak należy na poziomie, zostałem potraktowany naprawdę dobrze, zero stress przy badaniach, poinformował mnie lekarz co i jak jakie metody, jakie zagrożenia, czego sie spodziewać itp.
Ogolne wrażenie bardzo dobre mimo że nie znam czeskiego wszyscy mówia po Angielsku bez problemu można sie porozumieć
dostałem wszystko na pismie, po polsku, wszelkie wyjaśnienia
zabieg bez zmian 6 maja a potem wizyty kontrolne wybrałem sobie w Ostravie bo duzo blizej
byłem tam o 10 rano z kliniki wyszedłem może kwadrans po 12
opiszee wiecej jak odpoczne

averdas - Pon Kwi 29, 2013 5:24 pm

z niecierpliwoscia bede czekac na twoje adnotacje na temat postepu i zmian :) sam tez czekam na przeszczep wiec jestem bardzo ciekaw bo malo ludzi pisze na ten temat na forach co mnie bardzo denerwuje
ptaszeek - Wto Kwi 30, 2013 9:51 am
Temat postu: Re: przeszczep
[ Dodano: Pon Kwi 22, 2013 8:48 pm ]
Witam, wróciłem właśnie dziś z Pragi, wszystko kurde jak należy na poziomie, zostałem potraktowany naprawdę dobrze, zero stress przy badaniach, poinformował mnie lekarz co i jak jakie metody, jakie zagrożenia, czego sie spodziewać itp.
Ogolne wrażenie bardzo dobre mimo że nie znam czeskiego wszyscy mówia po Angielsku bez problemu można sie porozumieć
dostałem wszystko na pismie, po polsku, wszelkie wyjaśnienia
zabieg bez zmian 6 maja a potem wizyty kontrolne wybrałem sobie w Ostravie bo duzo blizej
byłem tam o 10 rano z kliniki wyszedłem może kwadrans po 12
opiszee wiecej jak odpoczne

hej,

jaki chca ci przeszczep robic?
czy maja juz laser fentosekudnowy ?

jakie zagrozenia przywolali ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group