KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: damdam
Pon Sie 13, 2007 9:55 am
Czym zakraplacie(nawilzacie) sobie oczy ?
Autor Wiadomość
gregorii12 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 30
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 10:41 pm   

Ja kropie na wewnętrzną część soczewki rano przy zakłądaniu , potem zdarzy się że zakropię oko raz i potem po zdjęciu soczewki . Nie czuję dyskomfortu podczas noszenia soczewki a szczerze mówiąc czuje się o niebo lepiej niż bez (mam szwy) . Z soczewką na oku ich nie czuję a sama soczewka nie męczy mojego oka . ; )
Mogę jeszcze powiedzieć że na samym początku mnie drażniła ale to było ok tydzień .
Ciało obce w oku i to dlatego . I czym częściej kropiłem tym gorzej było ..
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 10:34 am   

gregorii12 napisał/a:
Ja kropie na wewnętrzną część soczewki rano przy zakłądaniu , potem zdarzy się że zakropię oko raz i potem po zdjęciu soczewki . Nie czuję dyskomfortu podczas noszenia soczewki a szczerze mówiąc czuje się o niebo lepiej niż bez (mam szwy) . Z soczewką na oku ich nie czuję a sama soczewka nie męczy mojego oka . ; )
Mogę jeszcze powiedzieć że na samym początku mnie drażniła ale to było ok tydzień .
Ciało obce w oku i to dlatego . I czym częściej kropiłem tym gorzej było ..


Ale po przeszczepie to nie czasem miękkie szkła nosisz?
 
 
 
gregorii12 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 30
Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 9:47 pm   

Tak , miękkie . Co do twardziela to się nie orientuje bo nie mam i szczerze mówiąc nie śpieszy mi się do niego . Ale mam nadzieje że ten dyskomfort jest spowodowany tym że oko się przyzwyczaja do szkła . ; )
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 2:02 pm   

Przetestowałem mnóstwo kropi i generalnie najlepsze są te zawierające hialurionian sodu - np. Hyabak, Hyal drop Multi. Polecam Hyal drop multi, gdyż dozuje małe krople i można stosować przez 3 m-ce od otwarcia opakowania. Poza tym nie zawiera konserwantów. Wg. mnie Hyal drop multi jest bezapelacyjnie najlepszy. Cena ok 25-33 zł
Poprzednio stosowałem Tears Naturale II i wszystko byłoby ok, gdyby nie zawierały konserwantów. Z tego względu nie nadają się do nawilżania oka z soczewką :(
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Pon Mar 18, 2013 9:33 pm   

Własnie się dowiedziałam,że żelu Corneregel nie mozna stosowac bez powodu,jesli nie jest to konieczne np z powodu ubytków ...rys... na rogówce,gdyż rozmiękcza rogówkę....
Polecam żel BIOLAN -różowy...nawilżający,w ampułkach....
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 1:05 pm   

z ulotki Corneregelu:
"Wskazania: Uszkodzenia rogówki wywołane przez ciała obce, oparzenia, zapalenia, zwyrodnienia, uszkodzenia podczas noszenia soczewek kontaktowych.. "
Stosuję corneregel około 2 lata, jakby mi się rogówka rozmiękczyła na pewnie bym to zauważył w normalnym widzeniu... a uszkodzenia rogówki przy noszeniu soczewek widać wyraźnie przy pomiarze grubości rogówki
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Wto Mar 26, 2013 4:49 pm   

może chodzi o to,że żel rozmiękcza rogówke i jest bardziej podatna wtedy na uszkodzenia...Zapytaj swojego lekarza przy okazji...stosowac czy raczej nie?
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Wto Mar 26, 2013 6:47 pm   

Zapytam przy okazji mojego okuliste, ale on sam mi ten lek poradził przy stosowaniu soczewek twardych. Brałem też recepty od innych okulistów na corneregel i nikt nie mówił o "rozmiękczaniu" rogówki. A Ty skąd masz takie informacje?
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
cezary83 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: elbląg
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 4:02 pm   

witam! jako pierwsze krople stosowalem refresh przez okolo 3 tygodnie i srednio mi pomagaly tzn pare min po zakropieniu bylo dobrze, a potem znow suchosci itd. moze to przez to, ze to byly poczatki noszenia twardzieli. teraz mam ocumax 0,2% i jestem z nich zadowolony, ale z racji tego, ze powoli mi sie koncza szukam jakichs innych do przetestowania. podczas dzisiejszej wizyty w aptece proponowano mi rozne, rozniste i nie wiedzialem na ktore sie zdecydowac. zapytalem o ocumax i pani powiedziala mi, ze ma ocumax 0,4%, ale one posiadaja konserwanty, wiec ich nie wzialem. powiedzialem jej, ze teraz stosuje ocumax 0,2% i tam gdzie je kupowalem to prosilem o krople bez konserwantow z kwasem hialuronowym. pani powiedziala mi, ze skoro 0,4% posiadaja konserwanty to pewnie te 0,2 rowniez. po powrocie do domu wzialem ulotke od tych 0,2% i nie mam tam ani slowa czy posiadaja konserwanty lub maja ich brak, co wiecej... na odwrocie znajdowala sie ulotka od 0,4% i tam rowniez nie bylo napisane nic o konserwantach. jak rozpoznac czy dane krople posiadaja te konserwanty? dla czego krople nie moga miec konserwantow przy stosowaniu ich przy soczewkach twardych?
 
 
andromeda91

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Gru 13, 2013 6:34 pm   

Kiedyś czytałam o kroplach hyal drop multi gdzieś w internecie i postanowiłam je wypróbować. Wygodne bardzo w użyciu, krople są drobne i od razu znika uczucie suchości i utrzymuje się całkiem długo. Także polecam. :)
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Nie Gru 15, 2013 12:11 pm   

Proponuje niczym jesli nie ma objawow suchosci
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 6:38 pm   

Stosuję od około 3 lat Hylo Comod, od pół roku zamiast Corneregel kroplę Systane Gel Drops na noc. Ostatnio jak po całym dniu zakroplę sobie tym Hylo Comod to oczy bardzo pieką, łzawią kilka minut. Po około 10 minutach już jest ok. Czy czas zmienić Hylo Comod na coś innego? Wiem, że kwas hialuronowy może powodować takie pieczenie. Ale wcześniej tego nie miałem, a jak coś szczypało to tylko chwilę.

Zastanawiam się czy ten Systane gel nie gra z tym Hylo Comod? Bo obserwuję też takie dziwne szare "frędzle", nitki (nie wiem jak to nazwać) na rzęsach. Pojawiają się w trakcie dnia, tak jakby coś z oczu schodziło.... Miał ktoś coś podobnego? :)
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 9:09 pm   

...kiedyś Aquify teraz EYE SEE Hyaluronate 0,1% - z pewnego źródła za 13zł za 15ml :)
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
Radek88

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 17
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 4:31 pm   

Od 2 miesiecy czyli od początku mojej przygody z SR stosuja tylko hylo - comod. Poleca je mój okulista. Nie mają konserwantow. Minus to cena. Ok 40 zl :(
 
 
poder

Rok wykrycia SR: 1854
Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 1
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 9:32 am   

ja też używam HyloComod i polecam wam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: