KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie - próba organizacji ;)
Autor Wiadomość
damdam 
składak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: 50°91' N, 15°73' E
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 1:10 pm   Spotkanie - próba organizacji ;)

Tomasz Drożdż napisał/a:
a jak sie uda, to w tym roku już trzeci raz zbiegnę 6km ze Śnieżki do Samotni

ooo to niedaleko mojego miejsca zamieszkania będziesz biegł... kiedy to się odbywa? Czy to ten wrześniowy marszobieg?
_________________
pozdrowionka Damian
 
 
 
Tomasz Drożdż 

Rok wykrycia SR: 1984
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 114
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 8:16 pm   

Cześć Damian,
masz rację - w tym roku imprezka jest zaplanowana na 22 września,ale tak naprawdę to trzeba na nią przewidzieć kilka dni :mrgreen:
Jest to juz piata impreza i będzie taaaaaki program. W zeszłym roku był koncert o zachodzie słonca na samej Śnieżce, tylko ze mnie tam jeszcze nie było bo dotarłem w sobote rano :evil:
Impreza ma wspaniały klimat, jest typowo rekreacyjna (limit 2 godziny, co by nie iść na piwo po drodze do Strzechy). Te 6km mozna spokojnie przejść piechotą, bo dla normalnych ludzi to tak samo jak się przebiec, dostać zadyszki i czołgać się dalej. Pomijam szalonych sportowców, bo to nie ta kategoria. Wspaniałe przeżycie i tyle.
Wejdź na stronę www.szkolagorska.com dalej na imprezy i zobacz zdjęcia i relacje z poprzednich imprez.
Ja osobiście przegoniłem kilkoro dzieci i jedna kobiete w ciąży :mrgreen:

pozdrawiam serdecznie i zapraszam gorąco!
 
 
Romano 
stożkowy strażak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 67
Skąd: k/Łowicza
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 10:24 pm   

To może przy okazji zróbmy zlot stożkowców, może w końcu uda się spotkać. Taki wypad kilkudniowy w tak uroczym rejonie turystycznym dobrze każdemu by zrobił.
I gdyby wszyscy zlecieli ze Śnieżki to byłby to " I BIEG STOŻKOWCÓW" taki mały heppening keratoconus. :grin: :grin: :grin:

Tomasz jako "dziadek" stożkowy i "dziadek " biegowy byłbyś naszym kierownikiem. :wink: :wink: :wink:
_________________
gasić keratoconus ile się da
 
 
Tomasz Drożdż 

Rok wykrycia SR: 1984
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 114
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Kwi 01, 2007 6:58 am   

Cześć Strażaku!
Nie mogę wchodzić w kompetencje Ani :mrgreen:
Po próbach zorganizowania jakiegokolwiek spotkania stożkowców -jestem pesymistycznie nastawiony do takiego pomysłu. A konieczność zorganizowania spotkania wydaje mi się oczywista i szkoda, że dotychczas nic z tego nie wyszło (temat stowarzyszenia pomijam milczeniem)...

Może masz rację, że łatwiej byłoby się spotkać choćby grupce stozkowców przy okazji czegoś tam. Na przykładad przy okazji imprezki w Karkonoszach :lol: Właściwie to uważam ten pomysł za świetny!!!!

Przeglądałem listę forumowiczów i zauważyłem, że spora część mieszka blisko karkonoszy, bo w południowo - zachodniej Polsce. Z drugiej strony - komunikacja nie jest taka zła, mimo szkodnictwa PKP, która spowodowała, że nikt rozsądny nie jeździ koleją z Wrocławia do Jeleniej G.
Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że wielu z nas nie powinno się w większy sposób wysilać, a nasze stożki są bardzo różne. Trudno więc namawiać na taki wyjazd tych, którzy maja obawy do skutków ewentualnego wysiłku fizycznego.

Chociaż, moim zdaniem, nie jest to aż tak wielki problem, bo takie górki jak Karkonosze są dostepne nawet dla inwalidów. Ciągle spotykam się z niemiecką geriatrią, która radośnie chodzi z kijami po Karkonoszach od schroniska do schroniska zapijając piwskiem zmęczenie. Średnia wieku 75 lat. Tylko podziwiać.
Dla nieznających tej części Karkonoszy: Z Karpacza na Kopę wjeżdżamy wyciągiem. Reszta tras jest w zasadzie po równym, no i wszędzie blisko, a schroniska są co chwila. Wejście na samą Śnieżkę to dobre pół godziny ze Schroniska na Równi pod Śnieżką (dla dzieci i staruszków jest takze droga jezdna). Na szczycie kolejne schronisko i taaaaaakie widoki na cały świat (widać prawie Nowy Jork;-) chyba że pada). Noclegi w schronisku Strzecha Akademicka są bajecznie tanie, zwłaszcza w pokojach np. ośmiołóżkowych z umywalkami. Czysto. I widok na całą Kotlinę Jeleniogórską, grill, piwko i takie tam klimaty ( do tego schroniska z wyciągu jakieś pół godziny lekko w dół i lekko pod górę).
Do kultowego schroniska Samotnia ze Strzechy - 10 minut.

Nie chciałbym byc niczyim kierownikiem, ale jeśli się temat rozwinie, to założę osobny wątek. W każdym razie bardzo zapraszam w Karkonosze we wrześniu.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 1:40 pm   

Może na początek jako test zrobilibyśmy regionalne spotkania stożkowców?
nie wiem, wojewódzkie, lub dla danego miasta?
myślę że łatwiej będzie, a przy okazji będzie to grunt dla ogólnopolskiego spotkania
 
 
Tomasz Drożdż 

Rok wykrycia SR: 1984
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 114
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 7:34 pm   

Świetny pomysł. Co do zasady.
Ale...
Ja tak sobie myślę, że nic na siłę. Jak wyglądały skutki prób zorganizowania spotkania - to każdy może sobie poczytać w archiwum. :sad:
Gratuluję cierpliwości Ani i nie tylko. Ale to już historia.

Dlatego ja nie jestem zbyt ambitny: po prostu przy okazji fajnej imprezki i pod tym pretekstem chocby kilku widzacych inaczej mogłoby sie spotkać w cudownym miejscu, którym jest Samotnia, Strzecha i okolice. Ja i tak tam będę. Mogę pomóc w rezerwacji i innych sprawach, bo to prawie mój drugi dom.
I - jak pogoda dopisze - zapraszam wieczorem na kiełbachę z różna pod rozgwieżdżonym niebem z widokiem na całą Kotlinę Jeleniogórską. Kto zobaczy ten widok - zwłaszcza stożkowym okiem - otworzy gębę z zachwytu. A wtedy o stożku możemy spokojnie rozmawiać do rana. :lol: :lol:

Spotkania regionalne? Czemu nie, ale obawiam się, że sesja, matura, wakacje albo praca czy inne ważne sprawy znów przeszkodzą w spotkaniu. Sorki, jestem w tych sprawach wyjątkowym pesymistą. :razz:
 
 
Kopiernik 


Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 134
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 10:52 pm   

Witam!

Zgadzam się z Tomaszem. Myślę, że powód niepowodzenia zorganizowania spotkania leży w jego istocie. Kto chciałby spotykać się na zjeżdzie ludzi niedowidzących? Co innego gdyby to był zlot posiadaczy samochodów marki Lexus, byłoby się czym pochwalić...

P.S.
Zauważyliście że odbiegliśmy trochę od tematu? :wink:

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2007 8:27 am ]
Wracając do tematu, właśnie wróciłem z kliniki Oko-Laser w Wawie. jedyna korzyść, jaką odniosłem to informacja że kolejka do przeszczepu wydłużyła się. Nikt nie chce powiedzieć tego wprost, ale można się domyślać że to zasługa dzielnych rycerzy rewolucji IV RP... A w państwie solidaryzmu należy dzielić chorobę solidarnie, najlepiej aż do stanu inwalidztwa, wówczas przyznana zostanie renta...

Czy ktoś orientuje się jakie są koszty zabiegu i terminy za granicą :?:


Pzdr
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Śro Kwi 04, 2007 1:35 pm   

ja jestem za spotkaniem! ale sama się za to nie biorę, mój limit się wyczerpał, może ktoś będzie miał więcej szczęścia!

Powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!

właśnie to kolejny offtopic :D
_________________
 
 
Tomasz Drożdż 

Rok wykrycia SR: 1984
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 114
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Kwi 04, 2007 6:13 pm   

Za kilka dni spróbuję zaktualizować swoja wiedzę na temat UKE w Hamburgu, ale nie wiem, czy podadzą mi choćby orientacyjne ceny. Wiem, że terminy są nadal zwykle kilkutygodniowe (wieeelki bank tkanek!), operacje odbywają się wręcz taśmowo, a szefuje okulistyce ten sam profesor, który robił mi przeszczep 10 lat temu.
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Śro Kwi 04, 2007 7:29 pm   

Jesteście niesamowici jak szybko zmieniają się tematy i w temacie przeszczepu wchodzi temat spotkania :mad: . Gdy ja kiedyś coś gdzies nabąknołem nie na temat to było zaraz wielekie ale ... Był i jest nadal temat spotkania więc piszcie drodzy mi koledzy i koleżanki na temat bo jak wchodze na to forum (a często tu jestem i od samego początku) i przeglądam posty to jest tu niesamowity bałagan :cry:
Niech nikt nie zrozumie mnie źle ale w ten sposób następuje dezinformacja wśród przybywających tutaj nowych stożkowców.
Pozdrawiam Konrad
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Romano 
stożkowy strażak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 67
Skąd: k/Łowicza
Wysłany: Śro Kwi 04, 2007 8:08 pm   

Max temat spotkania wyszedł przypadkowo. Właśnie z takich przypadków a nie planów czasami coś wychodzi ale zgadzam sie z tobą żeby raczej trzymać sie tematów.

[Dodano: Sro Kwi 05, 2007 21:41]
Myśle że warto kontynuować temat z postu o przeszczepach.

Tomasz z tym kierownikiem to był oczywiście żart.
Zgadzam się całkowicie z założeniem że przy okazji "czegoś tam" można się spotkać.
Sprawa jest prosta, impreza "bieg ze Śnieżki" odbędzie sie czy będą tam stożkowcy czy ich tam nie będzie, więc jeżeli ktoś ma ochotę troche pobiegać i przy okazji się spotkac i pogadać przy piwku to poprostu przyjeżdża.
Proponuje wrócić do tematu na początku września i zgłaszać ewentualne pojawienie się na
Śnieżce żeby jakoś się znaleźć.
Tak więc Tomasz trzeba się przypomnieć po wakacjach.

P.S. Może uda się nam spotkać po raz drugi, tym razem w górach :grin:
Pzdr.
_________________
gasić keratoconus ile się da
 
 
martusia919 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 23
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 2:47 pm   

NO ale można by o jakis takim spotkaniu pomyśleć :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: