KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Gabinet dr Habeli w Warszawie, refundacja NFZ? Pomocy!
Autor Wiadomość
Aszi 


Rok wykrycia SR: 2013
Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 3:06 pm   Gabinet dr Habeli w Warszawie, refundacja NFZ? Pomocy!

Witam Was bardzo serdecznie.
Wykryto u mnie niedawno SR, w zasadzie to sama zauważyłam, że coś się dzieje z moim wzrokiem, a SR nie był dla mnie nowością, ponieważ mój brat zmaga się z nim od kilkunastu lat.
Wizytę w Klinice w Poradni Rogówkowej (Szpital Praski) mam dopiero 5 września. ;(

Mam ogromny dylemat, czy może nie wybrać się prywatnie do okulisty który się tym zajmuje. Jak myślicie, czy powinnam wybrać się jak najszybciej, czy można z tym czekać prawie pół roku...

Polecono mi dr Habelę w Warszawie, tylko zupełnie nie wiem, jak to wygląda finansowo. Gdyby ktoś z Was mógł mnie oświecić ile kosztuje taka prywatna wizyta i ewentualnie dobranie soczewek, to byłabym wdzięczna.

A i jeszcze jedno pytanie - Czy na soczewki jest refundacja NFZ?

Pozdrawiam Was serdecznie :)
_________________
Asia
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 3:19 pm   

Hej :)

Nie znam tego lekarza, ale strzele że koszt wizyty z badaniami moze oscylować koło 200-300zł.

Jak jest na dzień dzisiajszy nie wiem, kiedyś było tak, że co 2 lata można było dostać częściową refundację twardzieli.
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Aszi 


Rok wykrycia SR: 2013
Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 3:23 pm   Pytanie

Witaj!

Dziękuję Ci za tak szybką odpowiedź.

Mam jeszcze pytanie, czy jeśli idzie się na wizytę prywatną to refundacja też przysługuje? Czy tylko i wyłącznie przy wizytach w publicznych instytucjach? Jak to wygląda?
_________________
Asia
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 3:32 pm   

Moim zdaniem niezależnie od tego czy receptę na soczewki wypisze Ci lekarz na prywatnej wizycie czy "państwowej" masz takie samo prawo do ich refundacji., ale 100% nie jestem pewien.
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Aszi 


Rok wykrycia SR: 2013
Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 3:33 pm   :)

Dziękuję bardzo :)

W takim razie będę próbować :)

Miłego dnia!
_________________
Asia
 
 
optotom 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 39
Wysłany: Śro Kwi 10, 2013 11:38 am   

Witaj,

Dr Habela jest świetnym specjalistą. Nie znam kosztu wizyty prywatnej ale pewnie jak wszędzie 200-300zł. Refundacja raz na 2 lata 700zł. Koszt pary soczewek to 1800zł do 3000zł w zależnmości od zaawansowania stożka i wymaganej korekcji.

Polceam również w Warszawie Ryśka Ścibira, również ma refundację j jest bezdyskusyjnie najlepszy w Polsce.
 
 
Aszi 


Rok wykrycia SR: 2013
Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 10, 2013 1:36 pm   odp

Witaj!

Dzięki za wiadomosci, wczoraj dowiedziałam się, że dr Habela nie ma refundacji i zapisałam się do dr Piotra Szymanka.

Może możecie mi coś więcej o nim powiedzieć?

Z góry dziękuję :)
_________________
Asia
 
 
maddalena 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 25 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 7:34 am   Re: Pytanie

Aszi napisał/a:
Witaj!

Dziękuję Ci za tak szybką odpowiedź.

Mam jeszcze pytanie, czy jeśli idzie się na wizytę prywatną to refundacja też przysługuje? Czy tylko i wyłącznie przy wizytach w publicznych instytucjach? Jak to wygląda?


W 2011r. nie można było starać się o refundację jeśli idziesz prywatnie, chyba, że znalazłabyś szpital i lekarza, który podbije druczek z NFZ.
Niestety z tym jest dużo zachodu.

Chodzę do doktor Baltaziak, koszt. soczewek 1000 zł (z zeszłym roku) Na pierwszej wizycie, gdy mierzyła mi soczewki, nie wzięła pieniędzy za badanie ( wtedy ona i ja stwierdziłyśmy, że nie nadaję się do soczewek, ale po czasie jakoś się przyzwyczaiłam).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: