KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś doznał poprawy wzroku po przeszczepie ????!!!!!!
Autor Wiadomość
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 8:30 am   

jak rozumiem, możesz nosić okulary, a nie soczewki? To już jest dużym plusem:)
 
 
Benek

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 10:47 pm   

narazie nie chce zakladac soczweki (chodz to tez mi sugerowana tj soczewki miękkie) boje sie troche pchac paluchy w to oko operowane...

btw A jaki soczewki po przeszczepie nosicie miekkie czy twarde ??
Pozdrawiam
 
 
Marcin :-)) 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Kłobuck
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 12:37 pm   

Mnie się poprawił :-) i to wyjątkowo, po przeszczepie życie w 90% wróciło do normy.
 
 
 
Mr.SR 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 5
Wysłany: Śro Lip 14, 2010 1:50 pm   

Ja również dodam coś od siebie...
Przed przeszczepem widziałem marnie albo jak niektórzy mówią nie widziałem wcale, przeszczep miałem w 2004 roku i jak przed przeszczepem nie widziałem siostry przygotowującej kropelki w gabinecie to po przeszczepie czytałem cała tablicę. Ale tak było raczej tylko na początku - widzenie się troszkę pogarszało, ale i tak było rewelacyjnie. Lecz niestety dokładnie po 2 latach tj w 2006 roku przyszedł czas na odrzut i widzenie już nie wróciło do widzenia z przed odrzutu.
Pewnie gdybym nie miał odrzutu już byłbym po drugim przeszczepie, ale szczerze mówiąc dopóki jakoś funkcjonuję z soczewką na prawym to za bardzo nie mam zamiaru godzić się na jakikolwiek przeszczep.
 
 
Diana 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 03 Kwi 2008
Posty: 17
Skąd: Staszów
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 9:51 am   

Witam:)
Ja miałam przeszczep drążący i mogę stwierdzić , że wzrok mi się poprawił. Nie jest może super extra widzenie ale z -20 zmniejszyło mi się na -9. To zawsze coś ponad 50%.Operację miałam w grudniu 2008. Jeszcze przeszczep na drugie oko mnie czeka to zobaczymy. A na razie okulary korygują mi zoperowane oko to ogólnie widzę o niebo lepiej:) Pozdrowionka.
 
 
Zakrza

Rok wykrycia SR: 1990
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 3
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 1:47 pm   

Ja po prawie 3 tygodniach widzę z jednego metra 3 pierwsze litery. Ale wiadomo, jeszcze mam lekki obrzęk + fałdowanie nowej rogówki (ma zejść za 2-3 miesiące) + szwy.
 
 
gosik 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 1
Wysłany: Pią Kwi 05, 2013 8:16 pm   

Co nie którzy opisują jakieś nie stworzone rzeczy mam 39 lat po przeszczepie jestem 10 lat rok po przeszczepie urodziłam syna oczywiście przez cięcie i widzę idealnie drugi przeszczep miałam pięć lat później i też nie narzekam gdybym miała decydować jeszcze raz nie zastanawiałabym się ani chwili Więc powodzenia dla Tych którzy muszą podjąć decyzje o przeszczepie:wink:
_________________
Gosia
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Pią Kwi 05, 2013 9:40 pm   

gosik napisał/a:
Więc powodzenia dla Tych którzy muszą podjąć decyzje o przeszczepie:wink:

I wreszcie ktos konkretnie napisał :) Z ta decyzją to nawet sie sekundy nie zastanawiałem ...bo jak to powiedział doktor "nie mam nic do stracenia"
na przeszczep czekam od 10 stycznia jak zostało mi to oznajmione i właściwie tego się spodziewałem... ostatnio dostałem widomość że przeszczep 6 Maja w Pradze A wcześniej wizyte przed 22 kwietnia u DR.Mudr. Martin Filipec Lexun-Praga.
chciałem w Polsce ale jak zwykle nasze Kliniki, lekarze, doktory, specjaliści, recepcjonistki, prywatne szpitale i państwowe, maja do zaoferowania puste słowa i slogany bez pokrycia--bynajmniej takie jest moje zdanie.
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 12:04 pm   

4,5 roku po przeszczepie warstwowym na oku prawym. Widzenie przed - największa literę na tablicy widziałem. :twisted: Teraz z korekcja okularową (cylinder koło -2, sfera ok. -3, musiałbym sprawdzić dokładnie) widzę 5/10 linijek. Na upartego jestem w stanie czytać książki tym okiem, ale krótko i jest to męczące. I ważna sprawa - ostrość widzenia to jedno, trzeba wspomnieć o artefaktach. Przed operacją często zamykałem to oko w warunkach nocnych, gdyż efekt halo bardzo zasłaniał mi pole widzenia. Teraz też nie jest różowo - efekt ducha powoduje że widze np. 7 księżycy. :mrgreen: Na szczęście w dzień nie przesłania obiektów choc jest widoczny. Do tego dochodzi efekt halo, ale jest inny - przed operacją była to regularna plama światła, teraz jest poszarpany, nieregularny kształt o nieco mniejszej powierzchni, ale niższym natężeniu - przeszkadza szczególnie przy ogładaniu filmów w ciemnym pomieszczeniu, ale daje radę. Warto jeszcze nadmienić, że przy korekcji okularowej mam jakie takie widzenie przestrzenne.

Podsumowując - tak, poprawiło się.

Edyta:
Nosze okulary, ponieważ noszenie twardziela na tym oku jest niewygodne (wcześniej nosiłem ponad 12h, teraz może z 4h dałoby radę) i niewiele zmienia, daję w nim rade przeczytać 6/10 linijek.
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Agtal 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 10:22 am   

Czytałam tu na forum ile to ludzie czytają rzędów tuż po przeszczepie (w miesiąc, dwa lub trzy po nim) i byłam przerażona, bo ja ciągle największą literę widziałam z odległości 0,5m. I tak przez półtora roku, aż do czasu zdjęcia ostatnich szwów.
Już się pogodziłam, że nie udało się, nie będę widzieć, aż tu nagle (tydzień po zdjęciu szwów) wyszłam przed dom i zobaczyłam samochód. To naprawdę był samochód, a nie jakaś nieokreślona plama, jak dotąd! I wiecie co? Okazało się, że widzenie nagle mi wróciło w prawie 100%. Od 4 miesięcy mam okulary do czytania (+1,5, astygmatyzm 3cyl) a do dali nic nie potrzebuję, wszystko widzę.
Tak więc warto zrobić ten przeszczep i przemęczyć się z cholernymi kropelkami, sterydkami itd, warto!
 
 
vince 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 26
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 12:43 am   

Agtal a gdzie miałaś robiony przeszczep?
 
 
 
Agtal 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 7:38 am   

W Warszawie na Sierakowskiego
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 12:08 pm   

W niedziele byłem na dyżurze okulistycznym bo oczy zaczeły się buntować- uczucie suchości, szpilki i piach- ale bez zapalenia spojówek...

tak są chyba amatorzy- bez soczewek wchodze do gabinetu a tam każą mi czytać tablicę... jak będę chciał przeszczep to się zgłoszę do lexum właśnie ...
 
 
deejay 


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 71
Skąd: Oleszyce
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 10:32 am   

przeszczep w 2004 oka prawego obecnie miękka soczewka na tym oku widzenie 7 rzedów u okulisty lewe oko narazie sie nie kwalifikuje do przeszczepu noszę soczewke twarda widzenie 9 rzedów + duży astygmatyzm na obu oczach
_________________
@--,--'--
 
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Śro Cze 12, 2013 6:52 pm   

Rogówka z policzka Lekarze japońscy przywracają wzrok osobom z uszkodzoną rogówką wykorzystując do przeszczepu cienkie warstwy tkanki pobranej z policzka.

Zespół naukowców z uniwersytetu w Osace dokonał udanych przeszczepów u czterech pacjentów z rzadkim i niezwykle bolesnym uszkodzeniem oka. Wkrótce po operacji pacjenci, którzy wcześniej widzieli wszystko, "jak przez mgłę", odzyskali normalny wzrok, a ich nowe "rogówki" doskonale działały nawet rok po zabiegu.

Badacze mają nadzieję, że ich odkrycie pozwoli na dokonywanie innych przeszczepów z tkanek pobieranych od samych pacjentów.

Obecnie pacjentom z uszkodzoną rogówka wszczepia się nowe rogówki wyhodowane z komórek pobranych ze zdrowego oka lub pobrane od dawców, jednak te metody mogą się nie sprawdzać u osób, u których znacznemu uszkodzeniu uległy obie rogówki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: