KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie w Polsce
Autor Wiadomość
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Nie Lip 14, 2013 4:20 pm   Gdzie w Polsce

Witam
Mam zapytanie do Was gdzie w Polsce robią prywatne przeszczepy rogówek na dzień dzisiejszy.
Orientowałem sie w temacie w styczniu 2013 kiedy to szukałem kliniki która to wykona bądź szpitala w Polsce ale niestety na każdym kroku pomimo reklamowania sie w necie nikt nie mógł pomóc.
Wszędzie gdzie dzwoniłem mówiono "nie wykonujemy, sa wstrzymane, brak rogówek , po aferze z Szaflikiem wstrzymane zostały na czas nieokreślony" itp...Finalnie miałem przeszczep w Pradze.

Czy coś się zmieniło w tej kwestii w Polsce. Pytam bo mam również prawą rogówkę do przeszczepu i może nie muszę lecieć do innego kraju żeby widzieć na prawe oko.
 
 
marcinek997 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 12:20 pm   Re: Gdzie w Polsce

Witam tak dla swiadomosci dla nie ktorych ktorzy czekaja lub juz mieli przeszczep rogowki ocznej. Tak zaczynajac nosilem soczewki kontaktowe przez okres 5 lat, wiadomo jak to mlodczy czlowiek dwudziesto dwu letni :) nie zawsze dbalem o higene i zdejmowanie na noc soczewek... az wkoncu dostalem zapalenia rogowki, moja okulistka tego nie zdiagnozowala i przepisala mi zle leki... po dwoch tygodniach zobaczylem ze moje oko jest inne jak te drugie, zaczela pojawiac sie biala plama na oku prawym... polozyli mnie do szpitala na podlasiu... ale po tygodniu czasu nie mogli zbabac mi co to za bakteria... i nie mieli lekow zeby nawet to leczyc. Wiec sam wypisalem sie ze szpitala i pojechalem na ostry dyzur do szpitala praskiego. Tam gdy zobaczyli moje oko, szybko zaczyli dzialac i robic specjalne badania.. po 2,3 dniach zdiagnozowali tego wirusa ktory zwie sie acanthamoeba czyli tak po polsku owrzodzenie rogowki lub grzyb xD. Musialem sprowadzac na swoj koszt specjalne kropelki i mascie z angli bo tutaj w Polsce takich nie ma. Probowali uratowac mi oko przez 2,3 tygodnie ale troche za pozno trafilem do nich. Gdybym tydzien wczesniej przyjechal to prawdopodobnie uratowaliby, a wiec lekarze zdecydowali zeby zrobic przeszczep rogowki na goraco. Czyli czekalem na dawce nie caly tydzien. Na sali operacyjnej nalepsi lekarze mnie operowali, gdyz taki przypadek jak ja to mowili ze trafia im sie 8 razy na rok. Przeszczep udal sie.Aaa chcialem jeszcze dodac ze gdy mialem tego grzyba na oku, to prawie nic nie widzialem na te oko tylko ruch reki z 30cm... A po przeszczepie widze na te oko ale jeszcze troche wszystko jest zamazane. Ale mam na oku 16 szwow takze powiedzieli mi ze dopiero po 5 miesiach zaczne coraz lepiej widziec. Ale i tak juz w miare dobrze widze na te oko. Biore tableki po przeszczepie zeby nie odrzucil mi sie i kropelki i masc. Jestem dwa miesiace po operacji bylem na kontroli powiedzieli ze jak po takich przeszczepie jak ja to bardzo ladnie jest, zmiejszaja mi leki i kropelki po woli odstawiaja. Najwazniejsze jest zeby nie zalamac sie i nie myslec o tym. To jest moja rada, i wierzyc ze bedzie dobrze i modlic sie :) pozdrawiam

[ Dodano: Pon Lip 15, 2013 12:24 pm ]
Prywatnie to ja nie wiem gdzie robia.. ale zapisz sie na fundusz, tyle ze bedziesz musial czekac ponad 2 lata :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: