KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to stożek ???
Autor Wiadomość
Mat

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 2:55 pm   Czy to stożek ???

Czesc mam 22 lata. Od mniej wiecej roku męcze sie z problemem widzenia ktore mi bardzo przeszkadza. Polega one na tym ze np białe albo jasne litery na monitorze, dwoja mi sie. Dostaja dodatkowego konturu, od dolu i od góry. Ogladajac film od dołu ekranu widze dziwne smugi, paski swiatla(nie wiem do konca jak to okreslic) ktore robia mi sie dłuższe gdy bardziej mruze oczy. Te smugi wychodza poprostu poza ekran. Mam je tez od zwykłego swiatła dziennego. Patrzac np na szybe na która swieci słonce widze takze te smugi. Tak samo od latarni widze długi promienie które dosięgaja do samej ulicy, te promienie takze robia sie dłuzsze im bardziej zmruze oczy. Nawet patrzac na telefon, ekran takze sie jakos dziwnie rozjezdza w dół i w góre. Światło wychodzi poza ekran. Byłem u wielu okulistow. Miałem robione OCT, topografie rogówki, krzywa cisnienia, hrt, gdx, pole widzenia, dno oka miałem robione tyle razy ze nie zlicze. Okulisci nie wiedza co mi jest. Mam tez męty. Z tego co pamietam problemy z widzeniem zaczeły sie gdy zaczęlo mi ich przybywac, ale sam niewiem czy męty mogą cos takiego powodowac. Jeden okulista stwierdzil że mam lekki zmętnienie soczewki w lewym oku, a kolejny że w prawym oku cos tam mam na tylnej torebce ale żaden nie powiedział ze to zaćma. Moje pytanie jest takie, czy ktos sie orientuje co to moze byc ???Czy moze byc to stozek rogówki, chociaz badanie topografi nic nie wykazało może on np dopiero sie rozwijac i nie jest jeszcze widoczny ?

Załanczam obrazek jak mniej wiecej widze te promienie od latarni, świateł samochodów. Obrazek najlepiej powiekszyc 2 razy.
Kod:
http://www25.zippyshare.com/v/43281014/file.html
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 8:57 pm   

objawy jak przy stozku... ja mam tak ze od 1.5 roku na topografii nie mam zadnych zmian a te "Smugi" sa coraz wieksze wiec pewnie topografia to tylko jedna strona medalu..
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 12:32 pm   

Oglądałem obrazek i dla mnie też wygląda to jak efekt charakterystyczny dla stożka. Takie zjawisko nazywa się chyba "widzenie rozświetlone". Tutaj masz inne obrazki jak widzi chory z KC (także ten efekt):

http://www.keratoconus.pl...idzenie-chorego
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Mat

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 8:51 pm   

michall czyli ty takze nie masz diagnozy co ci jest??Posiadasz może męty ??. Kazik jesli chodzi o ten obrazek co do latarni to az tak rozwswietlonych promieni nie mam. Mam dokladnie tak samo jak dalem na obrazu. Dziwi mnie fakt ze te smugi i promienie znikaja jak otworze szerzej oko. To normalne przy stozku rogówki ze jak sie otworzy szerzej oko to promienie znikaja ?? Jesli chodzi o reszte obrazków to niemam ghost vision i zamazanego widzenia. Jedynie przedmioty które swiecą dostają dodoatkowych konturów. Ogólnie zauwazylem ze mam światłowstręt i w swietle dziennym gdy swieci słonce światło odbijające sie np od samochodów jest bardzo ostre, tak jakby pulsujące. Jakie badanie jeszcze mozna wykonac w kierunku stozka??W poniedziałek ide na tomografie głowy ale wątpie zeby to cos było neurologicznego. Posiadam krótkowzrocznosc - 5,5 na obu oczach, 0,5 cylindra na obu oczach, dodam że miałem laseorowane oczy kilka razy ze względu na jakies tam zwyrodnienia siatkówki(ale lekarz mowila ze to nic groznego, że te zabiegi były w celu zabezpieczenia siatkówki). Czy moze byc taka mozliwosc ze takie zabiegi własnie zniszczyły mi rogówke??Powstały jakies ubytki ?
 
 
averdas 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 10:51 pm   

objawy poczatkowe stozka :S ale ciezko powiedziec co to jest jak nie bedziesz mial diagnozy. A tak poza marginesem nie idz do byle jakiego okulisty bo oni w wiekszosci g* maja pojecie i powiedza ze od kompa se wzrok zepsules czy cos w ten desen, innaczej kase w bloto bedziesz wydawac jezeli prywatnie idziesz. W moim przypadku tak mnie zwodzili z prawym okiem i teraz tylko nadaje sie do przeszczepu 3,5 stopnia 10% widzenia :S
_________________
jestem tu podobno po to żeby żyć
nie pchałem sie na świat lecz kazali mi tutaj być
dali mi imie i numer przypisali
i tak przez życie iśc mi kazali
chcieli tak bardzo ukierunkować mnie
lecz mam ambicje i nie zmienie sie
 
 
Mat

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 10:39 am   

No własnie byłem nawet u pana Prof. Jerzego Szaflika. On takze załamał ręce. Kurcze ale na topografi wychodzi wszystko dobrze. Czyli jest mozliwe ze to stozek nawet jesli na topografi rogówki wychodzi wszystko ok?
 
 
averdas 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 11:20 am   

ciezko powiedziec skoro nic nie widac na topografi, lecz jednak musisz pamietac ze miales cos z siatkowka wiec to moze ona powodowac te objawy.
_________________
jestem tu podobno po to żeby żyć
nie pchałem sie na świat lecz kazali mi tutaj być
dali mi imie i numer przypisali
i tak przez życie iśc mi kazali
chcieli tak bardzo ukierunkować mnie
lecz mam ambicje i nie zmienie sie
 
 
maddalena 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 25 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 3:40 pm   

Mat, z tego co piszesz to wygląda na stożek.

Dziwne, może to inna choroba, która ma podobne objawy?

W moim przypadku było tak, że zanim wykryli stożek, lekarka (bez zbytniego przykładania się) wskazywała mi przyczynę neurologiczną. Miałam badanie tomografem, z którego nic nie wynikało. Pamiętam, że panie podczas badania, były bardzo zdziwione, że z tomografu nic nie wynika, a źle widzę. Dodam tylko, że przeżywałam duży stres, ponieważ skoro okulistka skierowała mnie na badanie, po ówczesnym przebadaniu mnie ( śmiechu wartę, byłam naiwna) to już nie jest tak wesoło.
Niestety jak wspomniałam to lekarka zawiniła, ponieważ nie przyłożyła się do mojego badania. Dopiero jak poszłam do innej, od razu zaczęła podejrzewać stożek (ok15min patrzyła mi w oczy) bez zbędnych ceregieli skierowania mnie na badanie mapy rogówki.

Podsumowując, wybór lekarza okulisty ma znaczenie
 
 
 
Mat

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 6:28 pm   

No własnie może to inna choroba. Tylko ciekaw jestem co to mogło by byc. Bo rzeczywiscie objawy najbardziej pasowały by do stozka albo zacmy, ale ani stożek ani zaćma nie wyszedł w badaniach. Wolałbym żeby mi cos wykryli niz nie wykrywali nic;/. Bo widze momentami makabrycznie i męczy mnie to psychicznie. Miał ktos robione badanie takim urządzeniem jak Pentacam i moze sie wypowiedziec na temat tego ??
 
 
maddalena 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 25 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 7:39 pm   

Coś słysałam, ale nigdy nie miałam styczności.
 
 
 
Mat

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: Wto Cze 04, 2013 6:59 pm   

Juz troszkę mnie tu nie było. Niestety nadal jestem w kropce.Neurologicznie także się przebadałem i jest ok. Mam pytanko..Czy takie badanie topografii rogówki bada zarówno przedni jak i tylni odcinek rogówki ??. I czy ktoś słyszał o takim czymś jak '' ukryty stożek'' i może się o tym wypowiedzieć ??
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Sob Wrz 28, 2013 11:50 am   

Mat napisał/a:
Juz troszkę mnie tu nie było. Niestety nadal jestem w kropce.Neurologicznie także się przebadałem i jest ok. Mam pytanko..Czy takie badanie topografii rogówki bada zarówno przedni jak i tylni odcinek rogówki ??. I czy ktoś słyszał o takim czymś jak '' ukryty stożek'' i może się o tym wypowiedzieć ??

Pentacam bada tyl rogowki, czesto przednia moze byc ok, a tylna juz zaczyna sie scienczac ale jesli byles u Szaflika to oni tam maja Pentacam chyba i watpie zeby zle zdiagnozowali stozek, to praktycznie niemozliwe.
Moze masz napady suchego oka na przyklad
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: