KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Moja operacja u dr. Lombardiego
Autor Wiadomość
michal.m 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 14
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 11:14 pm   

Kazik, i jak tam? Cos sie poprawilo? Nie bede ukrywal, ze strasznie interesuje mnie ten watek. Pozdro! :) :smile:
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 11:40 pm   

Efekt halo jest, to co się po angielsku nazywa starburst też. Wraz z zwężeniem źrenicy halo nieco się zmiejsza, ale nie całkowicie. Jutro odbieram okulary, zobaczymy jak będe widział (przy badaniu lewym okiem podobno stówka, więc może będzie dobrze). Dostałem sfere -0,75 zamiast -0,25, co powinno dac efekt podobny do zwężenia źrenicy.

Póki co efekt jest taki, że mam dużo mniej cyferek na koncie, więcej żalu do lekarzy i medycny, widzę lepiej bez okularów, w okularach podobnie i z raczej większym halo niż przedtem (może okulary pomogą, nie miałem jak potestować). No i cross, więc zmniejszona szansa progresji.

Jak kogoś interesuje temat to proponuje jeszcze wrzucić w googla:
- LASIK
- LASEK
- PRK
- i najważniejsze - możliwe komplikacje wszystkich powyższych
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 11:13 am   

Kazik napisał/a:
Efekt halo jest, to co się po angielsku nazywa starburst też. Wraz z zwężeniem źrenicy halo nieco się zmiejsza, ale nie całkowicie. Jutro odbieram okulary, zobaczymy jak będe widział (przy badaniu lewym okiem podobno stówka, więc może będzie dobrze). Dostałem sfere -0,75 zamiast -0,25, co powinno dac efekt podobny do zwężenia źrenicy.

Póki co efekt jest taki, że mam dużo mniej cyferek na koncie, więcej żalu do lekarzy i medycny, widzę lepiej bez okularów, w okularach podobnie i z raczej większym halo niż przedtem (może okulary pomogą, nie miałem jak potestować). No i cross, więc zmniejszona szansa progresji.

Jak kogoś interesuje temat to proponuje jeszcze wrzucić w googla:
- LASIK
- LASEK
- PRK
- i najważniejsze - możliwe komplikacje wszystkich powyższych


Zdecydowales sie na nowatorska metode, na temat ktorej jest malo informacji i ktorej sie generalnei na swiecie nie praktykuje, wiec nei ejst w sumie chyba tak zle;)
Imo jeszcze za wczesnie na zale 3 meisiace to po samym crossie rogowka jeszcze nie ejst stabilna a co dopiero po takiej ingerencji jak u Ciebie wiec jeszcze wszystko sie moze poprawic.

No i jesli Lombardi cos "gwarantowal" to ja bym sie wyklocal i reklamowal niech odda kase jak nie umie dotrzymac obietnicy.
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 1:49 pm   

Tak, jest 3 miesiące po zabiegu i zawsze staram się to podkreślać - ot "Póki co efekt jest taki..." jw.

Mini ASRK nowatorski? Jego historia jest 2x dłuższa jak cross-linkingu (dokładnie nie ASRK, tylko RK, której jest modyfikacją). ;) Jest metoda teraz mało znaną, bo zastąpiły ją wspomniane PRK, LASIK i LASEK (głównie LASIK). Lombardi stosuje ją z 25 lat, choć z modyfikacjami.

Gdybym mógł poczytać więcej takich "żali" być może w ogóle nie operowałbym oczu i dzisiaj chodził w twardzielu (twardzielach) i miał 100% na obie gałki bez halo, duchów itd (które juz nie tylko wpływają na widzenie, ale i powoli na życie). Lekarze zawsze mówią "będzie git" (tak było w moim przypadku dwukrotnie, w tym za pierwszym razem straciłem możliwość ostrego widzenia na jedno oko), a jak bywa naprawdę właśnie przedstawiam. Oczywiście mój przypadek jest jednym i to może być mylące, bo do wyrobienia sobie zdania trzeba statystyk.

Lombardi mówił, że ostrość ma się jeszcze poprawić do 3 lat, ale tu chodzi o halo - nie widzę opcji żeby ono się wycofało. I powiem Ci że zastanawiałem się nad sądem, nie widze innej opcji "reklamacji". Powiedziałem mu że gwarantował mi widzenie 100% bez okularów na OL, w odpowiedzi usłyszałem że musiałem go źle zrozumieć etc. :roll:

[ Dodano: Śro Paź 28, 2015 10:32 pm ]
Kolejny follow-up, 2 lata i 4 miesiące po tunningu oczu. Wkleje po prostu opis, który już zamieściłem w innym wątku o Lombardim.

OL (CXL + mini ARK) - stożek stoi, w okularach widzę git (dokładnie nie wiem czy 9/10 czy 10/10, ale jest wyraźnie lepiej na większe odległości - na 300m widze sylwetke człowieka, wcześniej ostrość "siadała" wraz z odległością). W tym oku mam wyraźna zależność visusu od szerokości źrenicy. Przy wąziutkiej mógłbym iść szkolić się na snajpera i niemal nie mam artefaktów. Przy szerokiej mam nieco halo, ale bez dramatu, no i jest jest nieco gorsza ostrość. Ciekawostka - 2 tyg. po operacji miałem SUPER ostrość, nie mierzyłem, ale na pewno ponad 100% normę. Będąc na 8 piętrze, bez żadnych bryli widziałem czy ktoś stojący ca. 50m od bloku trzyma coś w ręce czy nie (np. tel). Sorry, że tak opisowo, ale strasznie mi się to wryło w pamięć, dla mnie stożkowca coś takiego nie mieściło się w głowie, musiałem to zobaczyć na własne oczy. :mrgreen:

OP (DALK + mini ARK) - oko było szajsowate przed mini ARKiem, tylko siało artefaktami. Teraz coś tam widzi, nawet widzenie stereoskopowe częściowo wróciło. Chwilę po operacji Lombardi zmierzył mi 9/10 w korekcji, ale teraz tyle już nie mam. Jest coś koło 7/10. Dokładnie nie powiem, bo czuje się wolny od choroby i zapomniało mi się kopsnąć do okulisty (tylko niech nikt nie robi podobnej głupoty!!! :mrgreen: ).

Generalnie - jestem dość zadowolony, OL widzi całkiem całkiem, OP wcześniej przeszkadzało, teraz coś pomaga w widzeniu. Generalnie oczy zamiast być udręką stały się moim sojusznikiem i poczucie bycia chorym prysnęło - to też ważne. Lombardi twierdził, że po 3 miesiącach od operacji visus sie pogarsza z racji formowania blizn (i ma rację, jakieś 3 linijki idą się paść, wracają bryle), natomiast po 3 latach ponownie poprawia prawie do stanu zaraz po operacji (a tu chyba robi ludzi w kakao).




Edyta
To Ci beka - w trakcie przerzucania danych na dysk zewnętrzny znalazłem karte info z wizyty 2 miesiące po operacji. I tak

OP 5/10 i 9+/10 po korekcji okularowej. Nadmienię, że wcześniej tym okiem z twardzielem męczyłem jakoś ten piąty rząd (a tu mamy tyle bez korekcji).
OL 9/10 i 10/10 po korekcji

Tablica była bliżej niż 5m i ogólnie miałem wrażenie, że wyniki mogą być nieco polepszone. Ale mimo wszystko widzenie było fajne. Szczególnie 9+/10 z oka prawego to był szok, sądziłem że to zupełnie nieosiągalne u mnie - jak pisałem wyżej teraz jest troche gorzej.
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: