KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
przeszczep drążący a miękkie soczewki
Autor Wiadomość
amelinumm

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 9
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 6:09 pm   przeszczep drążący a miękkie soczewki

witam jestem po przeszczepie drążącym mam pytanie czy ktoś próbował korygować miękkimi soczewkami ??pytam osoby które maja doświadczenia swoje lub gdzieś z forum za odpowiedzi dziekuje?wiem ze kiedyś ktoś pisał na forum ale nie mogę wyszukac
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 9:21 am   

Nie wiem bardzo, jak to ugryźć ale jest taki dział przedstawienia sie i wogule a Ty wpadasz jak po ogien i chcesz odpowiedz na gotowo..chodzi o to ze wiesz ludzi interesuje np. gdzie miałeś przeszczep kiedy i wogule kto robił ,,interesuje nie dlatego ze sa ciekawscy ale dlatego ze im większa wiedza Nasza na ten temat tym łatwiej zdecydować sie na zabieg.
 
 
endriu 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 59
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 2:58 pm   

baca ale koledze pojechales,stozkowiec szuka odpowiedzi na swoje pytania a ty go batem po plecach,alminium najlepiej zapytac lekarza niz nas,kazdy przypadek jest inny
 
 
amelinumm

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 9
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 4:47 pm   

wiem że jest każdy inny ale pytam o Wasze doświadczenia . Z góry dziękuje
 
 
Kopiernik 


Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 134
Wysłany: Czw Sie 08, 2013 12:32 pm   

Witaj! Mam podobny problem. Jestem po przeszczepie drążącym kilka lat temu, niestety widzenie nie poprawiło się znacząco po zabiegu (ok. -4 D i spory astygmatyzm). Do tej pory ratowałem się okularami, ale one nie korygują mi wzroku w zadowalającym stopniu (kilka prób w Vision Express). W czerwcu odwiedziłem dość drogą prywatną klinikę w Bydgoszczy, gdzie polecono mi miękką soczewkę Proclear Toric firmy CooperVision. Soczewka do najtańszych też nie należała i musiałem na nią czekać ok. miesiąc. Wrażenia: korekcja lepsza niż w okularach, choć nie idealna; komfort noszenia dobry, prawie jej nie czułem, zakładało się bez problemów; wady były takie, że czasami soczewka ślizgała się po rogówce i ostrość widzenia spadała; poza tym pewnego pięknego poranka chciałem ją założyć i okazało się, że jest pęknięta, udarła się jak papier (wprawdzie była miesięczna i ten miesiąc właśnie mijał, ale nie nosiłem jej codziennie). PYTANIE: Czy moglibyście opisać swoje doświadczenia pozytywne lub nie z miękkimi soczewkami po przeszczepie? Jakie polecacie, a jakich nie? Czy znacie jakieś wiarygodne badania odradzające lub dopuszczające noszenie miękkich soczewek po przeszczepie?
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Sob Paź 12, 2013 11:25 am   Re: przeszczep drążący a miękkie soczewki

witam.
amelinumm napisał/a:
witam jestem po przeszczepie drążącym mam pytanie czy ktoś próbował korygować miękkimi soczewkami ??pytam osoby które maja doświadczenia swoje lub gdzieś z forum za odpowiedzi dziekuje?wiem ze kiedyś ktoś pisał na forum ale nie mogę wyszukac

Znalażles odpowiedz na to pytanie? Mam podobny problem. Chciałbym skorygowac astygmatyzm pooperacyjny miękkimi soczewkami ale nie wiem czy to zdrowe.
pzdr.
Kamil Czarniecki
 
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Sob Paź 12, 2013 12:35 pm   

Ja po warstwówce nosiłem miekką soczewkę, ale tylko kilka razy. Generalnie nie jest to zalecane, raczej na okazje niż non-stop. Kiedy pytałem Lombardiego o soczewki miękkie stwierdził, że przy nieregularnej rogówce najlepiej brać jakieś o uwodnieniu 40-50% - są nieco grubsze i twardsze niż te o wyższym uwodnieniu, z drugiej strony sa mniej gazoprzepuszczalne - a to źle.
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: