KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Diagnoza - przeszczep rogówki - nie zawsze jest trafna
Autor Wiadomość
Witold 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 160
Skąd: Ustroń, Katowice
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 9:22 am   Diagnoza - przeszczep rogówki - nie zawsze jest trafna

W gronie tych którzy w latach 2007 - 2008 mieli zabieg wszczepienie pierścieni segmentowych w rogówkę było przynajmniej kilka osób ; którym według polskich lekarzy mógł już pomóc tylko przeszczep rogówki.

Wystarczyło jednak aby wyjechali na konsultacje do Czech i co...taki zabieg okazał się zbędny. :mrgreen:

Znam tylko jeden (słownie jeden) przypadek, gdy faktycznie dokonano - przeszczepów obu rogówek.

Czeska okulistyka naprawdę oferuje o wiele więcej rozwiązań niż te najpopularniejsze w Polsce: twarde soczewki a następnie przeszczep.
_________________
Uwierzyć że pacjent to nie petent.
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 12:42 pm   

kaczor napisał/a:
Czesci maja lepszego do zaoferowania,szczegolnie biorac pod uwage ze ceny u nich sa o 30% wyzsze.

a co robiłeś w czechach?
Bo ja miałem tam przeszczep, wszystkie leki, krople masci do tej pory jezdzę na wizyty co 2 miesiące, otrzymuje krople od nich, zawsze miła i fachowa obsługa jednym słowem czuje sie ze sa to bardzo dorze wydane pieniadzea dokładnie 70000CZK i uwazam ze to nie jest zadne 30 % zwazywszy ze od tamtej pory miałe około 8-9 wizyt kontrolnych za zadna nigdy nie płaciłem extra, tabletki wczesniej, krople itp zawsze od nich wieć gdzie ta drożyzna.
Jezli w polsce uda sie gdzies wykonac przeszczep prywatnie...a nie uda sie :) to kosztuje w granicach 12000 PLN

A wiec skad u Ciebie takie wyrobione zdanie?
A swoja droga nie rozumiem dlaczego tak sie tu rozwodzicie nad tym przeszczepem czy warto czy nie warto czego sie bac itop itd....twardziele soczewki cxl ringi itp...NIC NIE ZWROCI WZROKU W 100% i trzeba sie z tym pogodzic ludzie a mam wrazenie ze szukacie czasem rozwiazania ktore jeszcze nie istnieje...c
codziennie czytamm jakies nowy post o niezadowoleniu, problemem z soczewka, dobraniem itp itp itp... moze za duzo oczekujecie, może wydaje sie wam ze wszystko mozna cofnac i naprawic ..a wiec nie mozna i tyle..i jak ktos zastanawia sie co robic i planuje reszte zycia spedzic na zmienianu dobieraniu korygowaniu itd itd to tylko sobie zycie obrzydzi ..pogódzcie sie wreszcie z tym ze to jest choroba oczu a nie wada wzroku a choroby czasami nie da sie wyleczyc w 100% jak to niektorzy na tym forum oczekuja...
Mysle ze jak pewnego dnia niektórzy z was dotkna "dna" wzrokiem tzn, nie zobacza prawie nic a jedynie plamy kolorowe to wtedy najmniejsza nawet poprawa bedzie dla nich olbrzymim sukcesem.....

[ Dodano: Sob Lis 30, 2013 12:43 pm ]
Bo sie zirytowałem czytajac...

[ Dodano: Sob Lis 30, 2013 12:44 pm ]
kaczor, a Ty masz w sobie duzo rozgoryczenia i żalu--ale do kogo..?
obserwuje Twoje posty czesto.
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 1:34 pm   

gdybys nie zauwazył to ja wypowiadam sie tylko w kwesti przeszczepu i tylko w tej
a NATOMIAST TY JESTES GENERALNIE GOSCIEM NA nie
twoje posty sa na nie w kazdej kwesti byle tylko byc na NIE badz cos zanegować, cokolwiek by to było .jestes człowiekiem z góry na NIE i byle z kims zadrzec kota..ale moze taka Twoja natura..janic nie zachwalam tylko sie ciesze z efektów a to automatycznie wzbiera we mnie dobre emocje..
a CZEKAŁEM NA CUD i sie wydarzył :) w pradze ;p
 
 
Witold 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 160
Skąd: Ustroń, Katowice
Wysłany: Nie Gru 01, 2013 7:48 pm   

Ależ zatrzymują. Jestem 7 lat po operacji... Nie ma żadnego postępu choroby. Dzieki Bogu.



kaczor napisał/a:
Wszystko pieknie i widze ze kolega mocno reklamuje ringi w Czechach, ale warto byc tez uczciwym i powiedziec ze ringi NIE ZATRZYMUJA postepu choroby. Sa namiastka procedury refrakcyjnej, poprawiaja troche krzywizne rogowki i tyle. Oczywiscie na potwierdzenie tego co mowie mam odpowiednie wyniki badan etc, w razie czego moge powklejac.
Od 2007 roku wiele sie tez zmienilo, teraz CXL robi sie w POlsce w standardzie w wielu osrodkach (zarowno epi on jak i epi off), wykonuje sie zabiegi laczone typu ringi+cxl czy prk+cxl nie wiem co takiego Czesci maja lepszego do zaoferowania,szczegolnie biorac pod uwage ze ceny u nich sa o 30% wyzsze.
_________________
Uwierzyć że pacjent to nie petent.
 
 
rmrowka 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 35
Wysłany: Pon Gru 02, 2013 12:29 am   

bazooka i kaczor - Jest taki dział - " ROzmowy o wszystkim " , utwórzcie temat " Jeden na Jednego " i tam sie boksujcie !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: