KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: damdam
Czw Kwi 02, 2009 2:45 pm
płyny czyszczące
Autor Wiadomość
pokens


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 35
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 4:30 pm   

Aosept drogi to znaczy ile??bo ja na necie kupuje dwa opakowania za 70 zł z przesyłka jakieś 85 kurierem do domu i na bank jest orginalny bo zamawiam go od jakiegos optyka nie pamiętam skąd ;p u mni w mieście jest za jakies 55 zł ale znalazłąm w Rzeszowie gdzie studiuje za 45 wiec na jedno wychodzi czy z netu czy w Rzeszowie kupuje ;p
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 5:22 pm   

W wawie ponizej 50 nie widzialem... no i starcza na miesiac.
 
 
frond 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 5:30 pm   

Pytanie ad. Aosept Plus zadałem 3/4 roku temu i przez ten czas zdążyłem go wypróbować i zdobyć pewne doświadczenia - dla moich wszystkich soczewek i oczu wydaje się być OK i w dodatku jest to b.wygodne bo najmniej "obsługochłonne" rozwiązanie. Po zużyciu oryginalnego płynu, zamiast niego używam (na własną odpowiedzialność) powszechnie dostępnej w aptekach 3% wody utlenionej (H2O2) za 1,5-2zł za 100g - wpadłem na to sam czytając skład chemiczny Aoseptu, ale praktyka ta jest powszechnie znana - katalizator w koszyku wg mnie "wytrzymuje" parę miesięcy - przestaję go używać, kiedy czuję szczypanie oka przy zakładaniu soczewki. Co do ceny, przed chwilą sprawdziłem na Allegro - innym też polecam, po posegregowaniu ofert po cenie.
Raz pomyliłem podobne opakowania i zamiast wody utlenionej wlałem spirytus salicylowy - aby uniknąć tego rodzaju pomyłek, ktoś poradził mi przelać zakupioną wodę utlenioną do oryginalnego opakowania po Aosepcie.
Wiem, że 3% woda utl. z apteki to nie to samo, co płyn Aosept, ale nie znalazłem informacji nt praktycznych różnic - może ktoś zna takowe?
PS glub- pierwszy z brzegu przykład z Allegro 35zł z odbiorem osobistym w MR Hillary (kiedyś kupiłem u nich za 39zł po wcześniejszym umówieniu się na tel.).
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 5:50 pm   

Noo no..to cena juz bardzo dobra.
 
 
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 11:31 am   

glub napisał/a:

Aosept jest świetny ale diablo drogi.

Mowimy o tym plynie - AoSept ? w porownaniu do Bostona , ktorego najdluzej uzywalem jest tani .Skoro tak go chwalicie to go teraz wyprobuje .Uzywalem Piloset Concare i Eye i zadnej roznicy nie odczulem - zawsze twardziel sie zabrudza do czyszczenia uzywam innych plynow -bausha a teraz mam jeszce resztki concare przeznaczonych do czyszcenia a nie przechwywania .
Pzdr
_________________
admin :P
 
 
pokens


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 35
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 5:29 pm   

frond tez sie własnie zastanawiałąm nad wodą utlenioną mówisz że spoko nic sie nie dzieje z oczami nie gryza nie szczypią??
 
 
frond 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 9:55 pm   

pokens, oczy nie gryzą, bo nie mają zębów, a co do szczypania (a raczej pieczenia) oczu przy używaniu H2O2 w miejsce Aosept Plus - nie zauważyłem różnicy, co nie znaczy, że jej nie ma. Musiałbym mieć 2 pojemniki o takim samym "stażu" (na co się nie zanosi), do jednego wlać Aosept, do drugiego H2O2 i porównywać odczucia, zakładając soczewki z jednego na jedno oko a z drugiego na drugie, a i to bez gwarancji właściwej oceny, bo jedno oko mam dużo bardziej wrażliwe. Z mojego dalszego "research'u" wynika, że Aosept zawiera dodatkowe składniki oprócz H2O2 - poloxamer, chlorek sodu, który to ostatni wg mnie powoduje, że po zakończeniu neutralizacji soczewki "moczą się" w soli fizjologicznej, a nie w samej wodzie. Reasumując, nie twierdzę, że używanie wody utlenionej zamiast Aosept Plus jest w porządku, bo nie mam pełnej wiedzy na ten temat, tylko że jest dużo tańsze i znane, przez pół roku takiej praktyki nie zauważyłem u siebie jakiś niepokojących objawów. I szczerze mówiąc, nie mam zamiaru rozwiewać niczyich wątpliwości ad. w/w zamiany - po to, żeby nie brać za to odpowiedzialności - jak ktoś jest chętny, to niech to robi wg własnego uznania i na własne ryzyko.
Przy okazji znalazłem lepszy opis Aosept Plus niż zawarty w ulotce (zwłaszcza szczegóły dot. działania)
 
 
piotrekO 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Łuków
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 12:43 pm   

Witam...nosze soczewki miekkie i twarde dla lepszego komfortu.. i interesuje mnie plyn ktory jest do wszystkich typow soczewek,, jakie znacie??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: