KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Dr. Jaworski Katowice.
Autor Wiadomość
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 5:52 pm   

ania_kielce napisał/a:
ale podobno zależy od stopnia gazoprzepuszczalności

Soczewka musi spełniać określone normy więc gazoprzepuszczalność surowca z którego są produkowane musi się mieścić w określonych nimi granicach od-do ileś tam % i "dobieracz" nie ma absolutnego wpływu na ten parametr, jedynie może wstawić pacjentowi trochę kitu i bardzo chętnie z tego korzysta :mrgreen:
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 3:19 pm   

Frisson napisał/a:
A ja uwazam, ze zalezy to od aktualnego stanu kieszeni szanownego okulisty i może się ze mną nie zgodzicie, ale z autopsji wiem, że to mozliwe :evil:


hmmm- przypuszczam, że stan jego kieszeni zawsze jest zadowalający;)
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 5:39 pm   

Niekoniecznie. Pamiętaj, że jak ktoś zarabia mega kasę to tak samo wiele wydaje. Znam panią doktor, która bierze prawie 10tys na miesiąc i płacze, że nie ma za co żyć :shock: Parodia państwa.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 6:43 pm   

Frisson napisał/a:
Niekoniecznie. Pamiętaj, że jak ktoś zarabia mega kasę to tak samo wiele wydaje. .

Tu się z Tobą nie zgodzę, bardzo wielu z tych super zarabiających to tzw. kolekcjonerzy pieniędzy, jak mają coś wydać to przeżywają koszmar :mrgreen:
 
 
wojto197703 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Kobylany
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 7:06 pm   

dewaluacja napisał/a:
ania_kielce napisał/a:
cena zależy od jakości
o ile wiem, nie ma "lepszych" i "gorszych" soczewek

SoftPerm-y dobre są firmy WessleyJessen każdą z par nosiłem bez problemu przez 2 lata , a pierwszą parę nosiłem 3 lata.

[ Dodano: Czw Wrz 17, 2009 11:57 am ]
Polecam p.Jaworskiego ostatnio dobierałem u niego po raz pierwszy twardą soczewkę do lewego oka i jest ok. Nie polecam zdecydowanie lekarza Bąk Antoni przyjmuje na Podkarpaciu w mieście Krosno ul Grodzka, przyjmował też w Szpitalu w tym samym mieście, go wyrzucili. Gość zatrzymał się w czsie jakieś 10-12lat, kieruje pacjentów do przeszczepów rogówki (tak jak w moim przypadku) gdzie wadę można jescze korygować twardą soczewką tak jak to zrobił p.Jaworski. Brak słow.
_________________
stożkowiec
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 1:20 pm   

ostatnio dobierałam u dr Jaworskiego- polecam.
 
 
magic 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 3:15 pm   

Witam, jestem od niedawna pacjentem dr. Jaworskiego. W sumie ledwo miesiac mam soczewki na oczach. W moim przypadku bylo to 1900 zl plus 150 za wizyte. Z tego NFZ odda mi 750 zl. Na razie z wizyt i porad dr Jaworskiego jestem zadowolony. Fakt zawsze wykorzystuje wizyte na maksa siedzac tam u niego w gabinecie nawet 30 min. i zadajac pytania. W koncu dojezdzam z Lodzi wiec korzystam podczas wizyty ile moge. Ogolnie polecam, ale przede mna sprawdzanie soczewek po 3 m-cach noszenia. na razie "wrazenia" umiarkowane.

pozdrawiam
 
 
m_tomaszko 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 54
Skąd: KRYNICA ZDRÓJ
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 1:59 pm   

witam
właśnie wybieram się do Joworskiego do katowic
jakwasze opinie widze zemieszane
mam jeszcze pytanko o fajny nocleg z prakingiem strzeżonym :)
 
 
krzys0628 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 18
Skąd: Dębica
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 9:51 pm   

Jakieś nowe opinie ?
Jakie ceny soczewek?
 
 
 
gorhan 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Sty 29, 2014 8:52 pm   

W związku z dzisiejszymi wydarzeniami postanowiłem opisać moją przygodę z dr Jaworskim. Dobierałem u niego soczewki twarde 3 razy. Za pierwszym i drugim było ok, soczewki leżały dobrze, komfort jak to przy twardzielach :razz: a widzenie było dobre choć 100% nie było jeśli dobrze pamiętam.
Natomiast trzeci dobór miałem 2 lata temu, już z pierścieniem w prawym oku, i już nie poszło dobrze. Doktor dobrał soczewki, potem odebrałem, wszystko niby ok, znaczy "trzeba czasu żeby oko się przyzwyczaiło" (od poprzednich soczewek miałem ponad 2 lata przerwy). Nie pamiętam czy pierwszego dnia udało mi się wytrzymać 4h zalecane. Potem nie było lepiej, raczej walka żeby wytrwać tych parę godzin w soczewkach (szczególnie tej prawej). Po niedługim czasie zgłosiłem się do reklamacji i okazało się że mam podrażnioną rogówkę bo w miejscu pierścienia jest nieregularna i soczewka dotyka i uraża. Zastanawia mnie czy pan dr nie widział tego wcześniej i nie mógł przewidzieć konsekwencji?
Dostałem nową soczewkę, o innej budowie, przez co zjeżdżała mi w dół oka (przez co ciężko było o ostre widzenie), ale według zapewnień mniej dotykała rogówkę, i ten tekst: "lepiej się nie da". Próbowałem ją nosić i się przyzwyczaić, ale szybko pojawiło się niemiłosierne kłucie w oku spowodowane podrażnieniem i już w ogóle nie byłem w stanie założyć soczewki. Wtedy zrezygnowałem... (miałem wtedy ciężki okres w życiu). Wywaliłem 2000zł i soczewki od 2 lat leżą w szafce :???:
Przez długi czas nie miałem ochoty szukać nowego sposobu na tak dobrą inwestycję i nadal męczę się z moim słabym widzeniem. Ostatnio poczytałem o hybrydach, że nadają się na oko z ringami i myślę by spróbować. Dziś byłem w Krakowie u Grabowskiego orientacyjnie popytać i on gdy powiedziałem że mam pierścień od razu stwierdził że w takim razie tylko hybrydy bo twarda soczewka nie będzie się trzymać. I tu pytanie czy coś się zmieniło przez te 2 lata? Wtedy można było wpychać twardziela na ring a teraz to odpada? Czy to kwestia okulisty?

Tak więc mam mieszane uczucia odnośnie dra Jaworskiego.

I jeszcze pytanie czy ktoś ma doświadczenia z soczewkami na ringach?
_________________
A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który powołał was do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje.
1P 5,10
 
 
Yo87 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Bobrowniki/Braintree
Wysłany: Czw Sie 13, 2015 12:39 am   

Odkopie watek!
W 2012 udalem sie do dr. Jaworskiego bedac w ogole zielonym jezeli chodzi o SR. Po diagnozie stwierdzil, ze soczewki twarde to jest to czego potrzebuje, okulary mi nie pomoga i ze w ogole jest slabo. Dodal ze moja rogowka jest za cienka na CXL, ale jest za wczesnie na ringi... Zaplacilem (tez za te "lepsze soczewki") 2700zl(-700 refundacji z NFZ). Walczylem z soczewkami blisko dwa lata(jakos slabo mi sie je nosilo, ale jakosc widzenia dobra). Pozniej olalem temat i zaczalem sie diagnozowac na powaznie w tym roku. Po wizytach w klinikach: Laser w Warszawie, Gemini w Zlinie i AVC w Londynie moge powiedziec ze dr. Jaworski jest raczej dobieraczem soczewek niz chirurgiem oka. Minimalna grubosc rogowki dla CXL to ok 380 mikronow. We wsystkich klinikach moja rogowka miala powyzej 430 w najcienszym miejscu(przytyla?!), wszyscy potwierdzili, ze CXL to cos co trzeba zrobic, zeby nie bawic sie w przeszczep w pozniejszym terminie. Jedynie w AVC dostalem recepte na okulary(widze bardziej 3d, slonce tak nie oslepia, ale widzenie w soczewkach byo znacznie lepsze), krople do nawilzania oczu i 4 miesiace czasu na sprawdzenie progresu przed CXL.
_________________
Zycie jest jak transwestyta. Wszystko pięknie, ładnie a tu c%&!...
 
 
AdiK 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 39
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Wrz 25, 2015 1:52 pm   aaa

irek-28- napisał/a:
Mi tak samo nie pomógł , jeszcze on jest taki sobie gorzej z jego personelem pomocniczym porażka, i jeszcze jedno on jest monopolistą a ja takich nie lubię.


Nie jest monopolistą ja leczę się w Sosnowcu w prywatnej gabinecie Twoje Oczy u Pasterniaka
teraz śmigam do niega na x-linking , bardzo dobrze dobierał mi soczewki , fachowy , miły nie czekam miesiącami w kolejce...
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 1:25 am   

miał ktoś może ostatnio robiony cross linking u dr Jaworskiego? jedno oko kosztuje bodajże 1500 zł ze ściąganiem nabłonka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: