KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Podnabłonkowa choroba przeszczepu rogówki
Autor Wiadomość
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 3:07 pm   Podnabłonkowa choroba przeszczepu rogówki

Witam
Czy ktoś z forumowiczów będących po przeszczepie miał coś takiego jak w temacie. Objawy to powstanie nacieków pod nabłonkiem na rogówce. Aktualnie stosuje sterydy w kroplach dexafree i tobradex.
Ciężko mi powiedzieć dlaczego mi się coś takiego zrobiło bo nie mogę uzyskać informacji na ten tema a tekst w stylu zrobiło się bo może się robić bo jest pan po przeszczepie jakoś mnie nie pociesza a chyba jeszcze bardziej irytuje.
Inny okulista a raczej lokalny, że tak go nazwę stwierdził że to w wyniku zapalenia spojówek które spowodowały zapalenie rogówki ...
Zaznaczę, że przeszczep miałem 2006 roku z tego co pamiętam (i od tego czasu nic się nie działo), a w październiku ub.r miałem na tym właśnie oku operacje zaćmy z wszczepieniem soczewki torycznej mplus wieloogniskowej (widzenie jest ok 6 rzędów bez korekcji) jakby nie bonus w postaci tych nacieków które zrobiły się ...no właśnie nie wiem z jakiego powodu:(
Miałem ich około 8 w okolicach właśnie blizn po wszczepie płatka rogówki (wygląda to jak zmatowiona szyba takie szare nacieki na rogówce) póki co po kuracji sterydowej zaczynają się wchłaniać ale jakoś mnie przeraziło jak usłyszałem, że będą się pojawiać takie właśnie stany w moim lewym oku z mniejszą lub większą częstotliwością :roll:
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 5:56 am   

hmm
a ja tam powiem że trzeba sie liczyc z takimi rzeczami
w koncu przeszczep to dosc skomplikowana operacja i jest juz na zawsze, lekarze mowia zawsze o sukcesach p tym ze sie udalo ..co nie zmienia faktu ze ktos wyciął ci kawałek twojej rogowki i wstawił kawałek obcej..wiec chyba pewne niedogodnosci trzeba zaakceptowac..
to tak jakby czlowiek i ktorego lekarz stwierdza raka pyta; lekarza dlaczego zachorowalem..a lekarz odpowiada :niewimy:,,pewnie tez go nie satysfakcjonuje taka odpowiedz ale oni naprawde niewiedza,,,loteria przypadek los

kiedys, jakis czas temu moze kolo pol roku był tu człowiek ktory miał przeszczep 20 lat temu, i tez opisywał ze cos sie mu zaczynało po tych 20 latach pieprzyc tam..
wydaje mnie sie ze gdzies z tyłu głowy trzeba miec swiadomosc takich rzeczy

sorry ze nie PISZE po POLSKU ale cos sie zepsulo a chcialem post dokonczyc/
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 1:02 pm   

Ok dzięki za odpowiedź.
Ja mam świadomość tego, że odrzut przeszczepu mogę mieć w każdym czasie bo mam rogówkę a raczej jej część, która nie jest moja i organizm się przed tym cały czas broni a raczej w moim przypadku broni się jak sobie o tym przypomniał.
Na pewno zabieg kolejny na tym oku (operacja zaćmy z wszczepieniem nowej soczewki) miała jakiś wpływ na to.
Wiem, że w przypadku SR wszystko jest wielką loterią i nie znamy dnia ani godziny gdy coś się stanie. Po prostu chciałbym poznać przyczynę (bo żaden z lekarzy nie powiedział, że operacja zaćmy mogła mieć na to wpływ)...a mówienie stało się bo się stało jakoś do mnie nie przemawia tym bardziej jak usłyszałem że będzie się tak działo częściej :roll:
Z tym, że mam SR się pogodziłem tylko mnie ostatnio te nacieki czy jak to tam zwał choroba przeszczepu trochę wystraszyła bo nie mówię że przez te 10 lat miałem bajkę...ale takich bonusów nie miałem jak ostatnio i zacząłem znowu czuć strach przed tym schorzeniem :roll:
Pozdrawiam
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: