KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przeszczep - obawy
Autor Wiadomość
RAFire 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 25
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 9:23 am   Przeszczep - obawy

Witam,

Czekam w kolejce na drążący przeszczep rogówki w Sosnowcu i muszę przyznać , że mam ogromne obawy już nie tyle o poprawę wzroku jak o powikłania które mogą po tym wystąpić.

Bardzo proszę was o informacje czy i jakie powikłania wystąpiły u was i czy po przeszczepie u kogoś powrócił stożek.

Na jaki okres czasu człowiek jest wyłączony z drobnych prac fizycznych?
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 2:36 pm   

Nie myśl o powikłaniach, u stożkowców zdarzają sie one duzo rzadziej niz po przeszczepach w przypadku urazów mechanicznych rogówki czy innych chorób typu półpasiec . Ewentualny odrzut jest mało prawdopodobny. Tak samo szansa powrotu stożka jest niewielka. Co do prac fizycznych to lepiej je sobie odpuscic do momentu zdjecia wszystkich szwów,czyli co najmniej roku od przeszczepu. Oko ze szwami bardzo szybko reaguje, boli, łzawi.
Jak zadzwonią z terminem to wjeżdżaj do szpitala na pełnym gazie , bo od myślenia to tylko głowa boli .
pzdr
 
 
 
aurer 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 28
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 6:28 pm   

Jak juz bedziesz po to sam zaczniesz sie smiac z tych obaw..;-) bo bedziesz wiedzial,ze nie marto bylo sie martwic.Z powiklan to na razie nie mam zadnych,jedyne co mnie denerwowalo to ta masc do oka ktora kleila mi powieke ; ).Szwów nie czuje wcale..a w tajemnicy ci powiem,ze zdazylo mi sie podniec cos ciezkego po przeszczepie (25 kg)..no ale to na wlasna odpowiedzialnosc..jesli wejdziesz na moj profil to mozesz zobaczyc sobie jak wygladalo moje oko bezposrednio po przeszczepie i to cie powinno podniesc na duchu:) bo nie wyglada jak z horroru..;)
 
 
RAFire 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 25
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 8:00 am   

Chciałbym prosić o informacje osoby, które przeszły przeszczep drążący, w jakim wieku mieliście operacje, ile czasu jesteście już po i czy wystąpiły jakieś komlikacje?

- czy przeszczep przekreśla wysiłek (pływanie), podróżowanie samolotem itp.?

- czy leki immunopresyjne bierze się do końca życia?

- czy to prawda, że statystycznie przeszczep jest na 8 lat ponieważ po takim czasie występuje zamglenie (czy to znaczy że przeszczepiona rógówka jeżeli sie przyjmnie nie jest do końca życia?)

- czy grubość 320 mikronów i mikrorysy to naprawdę powód do przeszczepu?

Z góry przepraszam za takie pytania, ale moje obawy są silniejsze ode mnie.
 
 
kanonier14 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 40
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 9:55 pm   

Ja sie możę wypowiem co do wysiłku.
Ja miesiąć po już biegałem( po 10 km dziennie), 2 miesiące po przeszczepie już grałem w noge( za pozwoleniem lekarza), 7 miesięcy po chodziłem na lekką siłke( do 37 kg) i przy każdej kontroli lekarze mówią mi jaki to mam świetny przeszczep. Więć na moich doświadczeniach wiem,ze wysiłek nie jest taki zły jak większość mówi ;)
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 12:00 am   

RAFire napisał/a:
Chciałbym prosić o informacje osoby, które przeszły przeszczep drążący, w jakim wieku mieliście operacje, ile czasu jesteście już po i czy wystąpiły jakieś komlikacje?

- czy przeszczep przekreśla wysiłek (pływanie), podróżowanie samolotem itp.?

- czy leki immunopresyjne bierze się do końca życia?

- czy to prawda, że statystycznie przeszczep jest na 8 lat ponieważ po takim czasie występuje zamglenie (czy to znaczy że przeszczepiona rógówka jeżeli sie przyjmnie nie jest do końca życia?)

- czy grubość 320 mikronów i mikrorysy to naprawdę powód do przeszczepu?

Z góry przepraszam za takie pytania, ale moje obawy są silniejsze ode mnie.


Grubosc 320 um i dobre widzenie po korekcji absolutnie nie jest wskazaniem do przeszczepu.
Jesli masz widzenie gorsze niz 20/40 i nie da sie tego skorygowac to dopiero wtedy jest problem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: