KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy dwojenie maleje po crossie ?
Autor Wiadomość
opposite

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 11
Wysłany: Śro Lut 19, 2014 4:19 pm   Czy dwojenie maleje po crossie ?

Witajcie,

Czy po zabiegu crosslinking można mieć nadzieję na zmniejszenie się podwójnego widzenia, podwójnych świateł w nocy, podwojonej czcionki przy oglądaniu filmów z napisami ?
Macie takie doświadczenia (pytanie do osób po crossie) ?

Dzięki z góry.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Śro Lut 19, 2014 9:49 pm   

Efekt refrakcyjny po cxl jest nieprzewidywalny, moze sie poprawic (kolo 35% szans), moze pozostac bez zmian (kolo 60%), moze tez sie pogorszyc.
Jak chcesz poprawic widzenie to prk+cxl kolega z forum mial ostatnio i mu sie udalo, po samym cxl z usunieciem nablonka na poczatku mi sie pogorszylo teraz wraca do normy, bez usuniecia byla lekka poprawa od razu, teraz jest gorzej.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pią Kwi 04, 2014 2:42 pm   

Też mnie nurtowało to pytanie więc teraz w 11 dni po zabiegu mogę sam na nie odpowiedzieć :)
Niestety ale "dwojenie" po crossie się u mnie wyraźnie zwiększyło (doszły dodatkowe obrazy "rzekome"). Przy czym jest to normalne - widziałem badania, które pokazywały, że u większości osób po zabiegu wada stożkowa się zwiększa. Spowodowane to jest obrzękiem jaki i odrastaniem nabłonka, który pogrubia wypukłości rogówki. Stan z przed zabiegu w większości przypadków wraca jednak w ciągu pół roku, a później przy dobrych wiatrach może się nawet poprawić.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pią Kwi 04, 2014 3:25 pm   

Sandman napisał/a:
Też mnie nurtowało to pytanie więc teraz w 11 dni po zabiegu mogę sam na nie odpowiedzieć :)
Niestety ale "dwojenie" po crossie się u mnie wyraźnie zwiększyło (doszły dodatkowe obrazy "rzekome"). Przy czym jest to normalne - widziałem badania, które pokazywały, że u większości osób po zabiegu wada stożkowa się zwiększa. Spowodowane to jest obrzękiem jaki i odrastaniem nabłonka, który pogrubia wypukłości rogówki. Stan z przed zabiegu w większości przypadków wraca jednak w ciągu pół roku, a później przy dobrych wiatrach może się nawet poprawić.

Dokladnie, nablonek u osob ze stozkiem jest cienszy na szczycie stozka, kiedy odratsa po zabiegu ma normalna grubosc i doklada sie do wady. Po pewnym czasie nastepuje dostosowanie ponowne grubosci nablonka.

Tak naprawde u wszystkich stozkowiczow wada jest wieksza niz sie wydaje przez to ze oko ma pewien zakres regulacji (wlasnie przez grubosc nablonka). Szacuje sie ze nablonek sam moze nawet do 2 dipotrii
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: