KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
witam prosze o pomoc
Autor Wiadomość
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 8:26 am   witam prosze o pomoc

Witam was, moja historia jest dosc skomplikowana wiec proszę was serdecznie o pomoc. Od lutego zaczely mi sie dwoic biale litery na ciemnym tyle zaczelam widziec smugi swiatla wiec przeszykiwalam Internet no i natknelam sie na stożek rogówki pod koniec marca polecialam na mapę rogówki do dr. jaworskiego i wyszedl na lewym oku stożek rogówki pierwszego stopnia i dr. Zaproponowal x linking powiedział ze nie ma osoby ktorej po tym by sie stożek nie zatrzymal. Na następny dzien polecialam,jeszcze do,dr. pasternaka który juz zrobil mi badania kwalifikacyjne na zabieg. Ale tydzień później poszlam jeszcze do dr. DOBRWOLSKIEGO który zrobil mi znow mapę rogówki i stożek dziwnym trafem zniknal...bylam w szoku Pan dr powiedział ze żadnego stożka tam nie ma i ze jako ze mam tez suche oko mogl sie zgrubic nablonek podczas badania u dr. Jaworskiego i wynik wyszedl zaklamany.a objawy moga byc z boleriozy którą tez psiadam. Ludzie ja nie wiem co myslec co robić calymi dniami placze w nocy nie śpię niepokoją mnie te objawy ze akurat takie? Dr dobrowolski kazal to skontrolować za 3miesoace ale serio mam tyle czekać a jak die pogorszy? Powiedział ze mam plusy dosc wysokie wiec wątpi w stożek ale ja juz nie wiem co myslec co robić. Czy po x linkingu zatrzymal wam sie stożek? Blagam o pomoc.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 9:23 am   

Cześć, doktor Jaworski zalecił zrobienie xlinkingu już na pierwszym badaniu czy tylko wspomniał o takiej możliwości?
Dziwne by było jakby już zalecał crossa bo u mnie na pierwszej wizycie mimo dorodnego stożka i mojej chęci jego wykonania powiedział, że musi zaobserwować progresję na topografii zanim wykona u mnie zabieg.
Ja na Twoim miejscu przedewszystkim zdecydowałbym się na wybór jednego ośrodka i w nim ponowił badanie za jakiś czas. Jeżeli nic się nie zmieni w topografii to bym czekał dalej i później następna kontrola np. za 3 miesiące ale koniecznie w tym samym miejscu.
Jeżeli w końcu wyjdzie nawet mała progresja to dopiero wtedy był zrobił crossa.

Cross zatrzyma progresję na prawie 100% ale niestety jeżeli oko widzi jeszcze całkiem dobrze bez korekcji to po crossie jest spora szansa, że mu się pogorszy. Coś za coś..
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 9:30 am   

Widzę dobrze w okularach. Tak na pierwszej wizycie mówil o crosie nic nie mówil o,obserwacji. Za to dr. Dobrowolski kazal zaczekać czy w ogóle to stożek....bo,on tam nic nie widzi....ale boje sie czekać nie wiem co robić? A Tobie cross zatrzymal rozwoj stożka?
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 9:51 am   

No to poczekać tak czy inaczej trzeba na pewno i często kontrolować oko.
Ja jestem dopiero 3 tygodnie po crosslinkinku właśnie w klinice dr. Jaworskiego i wizytę kontrolną mam dopiero 23go kwietnia.
Jeżeli chodzi o widzenie to jest na razie dużo gorzej niż przed zabiegiem. Znacznie zwiększył się astygmatyzm i ogólnie ostrość widzenia, doszła też mgła, która powoli się zmniejsza. Przy czym doktor ostrzegał, że tak będzie i wzrok unormuje się dopiero po pół roku.. Mam nadzieję, że tak będzie.
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 9:55 am   

A ty nosisz okulary? Jaka masz wadę? I stożek którego stopnia?
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 9:59 am   

Tak, do tej pory nosiłem zwykłe -0,5 na oboje oczu i w miarę dawały radę, chociaż do oka za stożkiem zaczęły być za słabe. (Na badaniu komputerowym wychodzi mi coś około -1/-1,25). Na oko po zabiegu nie widzę obecnie w nich prawie nic (mimo, że wada sferyczna niby jest podobna).
Noszę więc mocniejsze, już z jakimś cylindrem i jest w miarę ok.

Stożek mam jak to powiedział doktor stopień z 1 na 2.
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 10:09 am   

Ale pogorszenie po zabiegu jest chyba normalne a potem sie ma polepszyć prawda?
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 10:25 am   

Prawda i tylko dzięki temu jeszcze nie panikuję:)
Natomiast dziwne jest to że tydzień, półtora po zabiegu widziałem znacznie lepiej niż teraz. Od tamtego czasu właściwe stale się pogarsza, a jeżeli już to chyba powinno polepszać..
Ale nic to, czekam do kontroli i się zobaczy:)
Wróćmy do Twojego przypadku, który faktycznie jest dosyć ciekawy - masz może wydruki z tych topografii?
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 11:03 am   

Mam tylko od dr. Jaworskiego, ale musze przyznać ze dr Jaworski nawet nie zajrzal mi do oka tylko na sama mapę natomiast dr Dobrowolski nadal mnie dobra godzine. Dzis w tej panice znow do niego jadę zobaczyć czy cos sie zmienilo. Powiewdzial w ogóle ze dziwne zebym miala stożek bo mam wysokie plusy a stozkowcy maja minusy. Jednak,moje objawy pasują do stożka.
ja czytalam,to,forum ze tez ktoś tak mial ze gorzej widzial a potem sie mu poprawili wiec mysle ze i u Ciebie tak będzie.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 11:28 am   

Jak masz możliwość to wrzuć ten wydruk, porównamy z moim. Warto też zrobić pomiar grubości rogówki (pachymetrię).
Przy wczesnym czy nawet średnim stożku czy astygmatyzmie nie ma w sumie po co zaglądać do oka bo rogówka wygląda normalnie. Kluczowa jest właśnie topografia.
Moim zdaniem jeżeli dr. Jaworski zdiagnozował stożek to niestety tak jest.
 
 
gorhan 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 11:35 am   

Nie panikuj koleżanko :) spokojnie poczekaj te 3 miesiące i idź na następną wizytę i badania. W tak krótkim czasie stożek wiele nie urośnie, jeśli w ogóle urośnie, i jeśli to w ogóle jest stożek.
A jak się człowiek za dużo naczyta forów i internetów to potem głupie myśli chodzą po głowie i straszą zupełnie niepotrzebnie. Od stożka się nie umiera :mrgreen: więc naprawdę spokojnie :wink:
Pozdrawiam
_________________
A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który powołał was do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje.
1P 5,10
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 11:45 am   

Ja jestem w strasznej panice placze caly czas bo dodatkowo sie boje ze nie Bede mogla soczewek nosic przez suche oko wiec,moim jedynym ratunkiem jest cross. Jadę dzis wieczorem do Dobrowolskiego ale kurde przecież to tez,specjalista orzeciezon wykonuje przeszczepy rogowek. Nie wiem co myslec boje sie strasznie...dlatego pytam komu cross zatrzymal,stożek,i na ile? Dr. Jaworski powiedział ze nie ma osoby której by nie zatrzymal.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 11:53 am   

gorhan napisał/a:
W tak krótkim czasie stożek wiele nie urośnie, jeśli w ogóle urośnie


Tutaj się nie zgodzę, u mnie stożek w około 3 miesiące urósł z dającego tylko lekkie objawy (właściwie to lekką krótkowzroczność) do poważnie zaburzającego postrzeganie źródeł światła (potem się zatrzymał, oko w trakcie wzostu pobolewało) więc szybkie postawienie diagnozy ważne. Ale faktycznie tak czy inaczej trzeba poczekać z wszelkimi działaniami na widoczną progresję.
We wczesnym stadium można ją też kontrolować samemu - znaleźć sobie w domu jakąś małą, jasną diodę (czyli np. w wyłączonym tv, monitorze, na klawiaturze, wieży itp.) i w zupełnej ciemność z odległości około 2-3 metrów patrzeć na nią jednym okiem. W zdrowym oku jest ona jednym punktem. W chorym pojawiają się jej różne rozciągnięcia. W moim przypadku dokładnie widzę w ten sposób astygmatyzm regularny w oku bez stożka (równe rozciągnięcia w górę i w dół) i wadę stożkową w drugim (duuuże rozciągnięcie w dół, a teraz też dodatkowo na boki czyli ciekawy wzorek zamiast diody).

angie, nie panikuj:) nawet jeżeli to stożek to wykryty na baardzo wczesnym stadium i teraz medycyna jest w stanie go skutecznie kontrolować i zatrzymać więc myślę, że spokojnie poradzisz sobie z okularami:)
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 12:22 pm   

Dziekuje wam za pocieszenie mam nadzieje ze w razie czego cross to zatrzyma...czekam na opinie osób które mialy go juz dawno czy zatrzymal proszę piszcie.
zobaczymy co dr mi dzis powie...

[ Dodano: Śro Kwi 16, 2014 9:51 pm ]
Jestem po wizycie dr. Uważa ze żadnego stożka w dalszym ciągu nie ma.
mam przyjsc za 3 miesiące do kontroli dopiero...dalej jestem w kropce i nie wiem co robic
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 10:33 am   

angie napisał/a:
Dziekuje wam za pocieszenie mam nadzieje ze w razie czego cross to zatrzyma...czekam na opinie osób które mialy go juz dawno czy zatrzymal proszę piszcie.
zobaczymy co dr mi dzis powie...

[ Dodano: Śro Kwi 16, 2014 9:51 pm ]
Jestem po wizycie dr. Uważa ze żadnego stożka w dalszym ciągu nie ma.
mam przyjsc za 3 miesiące do kontroli dopiero...dalej jestem w kropce i nie wiem co robic

wklej mapy rogowki to mozan cos powiedziec, jak mamy sie odniesc do tego co jeden lub drugi doktor powiedzial?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: