KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Rekonwalescencja po Crosslinkingu
Autor Wiadomość
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 1:30 pm   

Dokładnie stosował bym się tylko do zaleceń lekarza który wykonywał zabieg, sam widzisz niektórzy nawet nie wiedzą co to jest cxl, także odwiedź lekarza który wykonywał zabieg i opisz mu co sie dzieje, do tego nie przejmuj się aż tak to naturalne zjawisko że po zdjęciu nabłonka stożek wzrasta, tzn. on defakto nie wzrasta tylko nabłona która się dopasywał i powodowała zmniejszenie efektów które powoduje storzek, została usunięta a teraz się odbudowuje.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 4:46 pm   

Wiem wiem, pierwsze co zrobiłem to zadzwoniłem do lekarza prowadzącego z pytaniem czy mogę brać te krople. Powiedział, że jak chcę to mogę ale nie sądzi żeby cokolwiek pomogły bo steryd, który biorę sam w sobie jest silnie przeciwzapalny. Zakropiłem wczoraj i nie zauważyłem absolutnie żadnej poprawy.

Dzisiaj byłem pierwszy dzień w pracy (biurowa przy komputerze) i pracowało mi się w miarę komfortowo (w mocniejszych okularach, bo w moich starych połówkach, w których pracowałem do tej pory to 0 szans). Oko po kilku godzinach zaczęło lekko piec i pobolewać ale mu przeszło. Za to jak tylko wyszedłem z biura i wiatr mi lekko powiał w to oko to od razu łzawienie i pieczenie, które pewnie mi zostaną do wieczora. Także myślę, że to chyba faktycznie jest na jakimś tle alergicznym, nie wiem może jakiś pył, spaliny czy coś..
 
 
Simon 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 4
Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 11:07 am   

Witam, chciałby was się zapytać jak wygląda sprawa z noszeniem soczewek miękkich po crossie, po ilu dniach można już je nosić ? i jaki czas po zabiegu można wrócić do treningów na siłowni? zabieg będę miał 29 kwietnia na lepszym oku, dzięki któremu tak naprawdę mogę normalnie funkcjonować ponieważ tylko na nim noszę soczewkę miękko. A jestem studentem i interesuje mnie jak szybko będę mógł wrócić na uczelnię.
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 11:39 am   

Soczewkę miękka będziesz mógł nosić po odbudowie nabłonka. Kluczowe jest tutaj jakiego typu będziesz miał zabieg epi on czy epi off. Być może będziesz musiał na nowo dobrać soczewki ze względu na możliwą zmianę wady astygmatyzmu.

Ja po epi off na uczelnie wróciłem po 5 dniach.
 
 
Simon 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 4
Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 11:52 am   

zabieg będzie typu epi off, w jaki sposób korygowałeś wadę wzroku po tych 5 dniach po powrocie na uczelnie? bo nabłonek przez 5 dni nie zdążył się raczej odbudować
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 5:04 pm   

Simon napisał/a:
zabieg będzie typu epi off, w jaki sposób korygowałeś wadę wzroku po tych 5 dniach po powrocie na uczelnie? bo nabłonek przez 5 dni nie zdążył się raczej odbudować

Bedziesz musial sobie poradzic jakis czas bez soczewek, na pewno nei mozesz zalozyc miekkich po 5 dniach bo one same z siebie moga spowodowac infekcje i przedluzone gojenie
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 12:05 am   

Tak jak napisał powyżej kaczor musisz sobie poradzić bez korekcji.
Ja funkcjonowałem na oku które nie było poddawane zabiegowi.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 9:34 am   

Jak działałeś na soczewce miękkiej i koniecznie potrzebujesz sprawne oko to możesz sobie zrobić okulary na czas rekonwalescencji - pomogą prawie tak samo jak soczewka.
U mnie zaraz minie 3 tydzień po crossie i widzę na to oko bardzo źle. Przed zabiegiem byłem w stanie czytać z monitora bez okularów (z trudem ale jednak) - teraz wszystko jest zupełnie rozmazane (w okularach jest w miarę ok).
 
 
Simon 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 4
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 1:29 pm   

Dzięki za pomoc, zamówię okulary albo soczewkę synergeyes ultrahealth na te gorsze oko ( na tym gorszym oku miałem robiony zabieg 2 lata temu ale nie używałem żadnej korekcji na tym oku, miałem twardą soczewkę ale mi nie odpowiadała do mojego trybu życia i spróbuje chyba tej nowej soczewki) .
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 10:02 am   

Jak długo po zabiegu stosowaliście steryd (czyli najpewniej krople Tobradex lub Dexafree)?
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 6:25 pm   

Ja po prk + cxl ponad 4 miesiące
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 12:05 pm   

A z jakiego powodu tak długo? Przymglenia, obrzęku czy profilaktycznie? Czy miałeś związane z tym jakieś skutki uboczne?

Ja byłem dzisiaj na przyspieszonej wizycie kontrolnej w Katowicach bo aktualnie widzę nieporównywalnie gorzej niż przed zabiegiem i sporo gorzej niż półtora tygodnia po zabiegu i w dalszym ciągu się pogarsza. Spowodowane jest to obrzękiem, który zamiast maleć to wzrasta.. Dr. Jaworski mówi, że jest to powikłanie, które jest wliczone w okres rekonwalescencji i jest normalne w tym okresie. Powinno zacząć się poprawiać od miesiąca po zabiegu i Dexafree mam brać przez co najmniej półtora miesiąca, co mnie trochę zdziwiło bo w ulotce jest napisane żeby nie przekraczać dwóch tygodni..
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 10:21 pm   

Brak przejrzystości rogówki. W momencie odstawiania steredów pogorszenie ostrości widzenia. Nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych podczas tak długiego stosowania.

Oczywiście cały czas byłem pod kontrolą lekarza. Nie przejmuj się zmianą ostrości widzenia.U mnie raz było lepiej raz gorzej. Przejrzyj sobie mój temat
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 10:57 am   

pierwze 2 dni 4 razy dzienie mam zakrapisać oko potem mam 3 razy dziennie do ok. miesiąca mam brać krople, także czas jest uzależniony indywidualnie, ja po 2 dniach po cxl miałem ściągniętą soczewkę opatrunkową, zabeg miałem w wtrorek a wczoraj ściągnieta soczewka kolejna wizyta 22, oko jest tylko lekko zaczerwienione i widzę jak przez głe, doktor mówił że rekonwalescencja będzie trwała od miesiąca do pół roku także teraz tylko czekać
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 1:11 pm   

Mgła mgłą ale ostrości chyba też nie masz? Zastanawia mnie czy tylko ja straciłem kompletnie ostrość widzenia na kilka dni. Do tego stopnia, że nie mogłem przeczytać nic z monitora czy telefonu nie wspominając już o czymś dalej (a zakładanie okularów nawet pogarszało sprawę).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: