KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
dofinansowanie z NFZ - gdzie w Warszawie?
Autor Wiadomość
matandked 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 04, 2012 2:45 pm   dofinansowanie z NFZ - gdzie w Warszawie?

Witajcie,

szukam gabinetu w Warszawie (lub z obszaru całego Mazowsza), który ma podpisaną umowę z NFZ na refundację soczewek twardych (lub innych, które mogą pomóc w przypadku stożka).

Bardzo długo szukałem sposobu na zrobienie "Cross-linkingu" na fundusz (lub chociaż z częściowym dofinansowaniem)..ale chyba się poddałem. Sprawdziłem wiele miejsc, ale wszędzie byłem odsyłany z kwitkiem (łącznie ze szpitalem okulistycznym na Sierakowskiego).
Słysząc ciągle "nie", nigdy nie usłyszałem, co można byłoby zrobić zamiast tego.
Co ciekawe dostałem w tej sprawie dwa pisma z NFZ w których ogólnikowo stwierdzono, że fundusz zajmuje się finansowaniem leczenia tego zaburzenia.

Myślę o tym, czy nie zakończyć na samych soczewkach (ze względu na ceny), a zabieg odłożyć na "później". Niestety lewe oko mam już dość zniszczone (mimo młodego wieku).
 
 
gosia.z

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Kwi 2014
Posty: 3
Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 11:35 pm   

na pewno Ryszard Ścibior na Żelaznej 81 w W-wie
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Pon Kwi 21, 2014 12:10 pm   

Niestety w polsce finansowane na NFZ dla stożkowców są tylko soczewki lub przeszczep, sam przez to przebrnąłem i powiem tak z jednej strony szkoda zachodu żeby się tułać po lekarzach i szukać czy coś NFZ wyłoży, bo nie ma tego wogóle w planach z drógiej strony dlaczego NFZ nie dostrzega stożkowców, przecież cross to zabieg który w 97% zatrzymuje rozwój choroby, a soczewki twardę nie są ani od zatrzymania wady ani nie pomagają zbyt wiele, one tylko łagodzą chorobę tak bym to nazwał, ponieważ przez soczewki twardę stożek może rozwijać się szybciej, mogą powstać blizny ponieważ uszkadzają one często nabłonek, i masę innych rzeczy bym do tego dopisał, ja na twoim miejscu, choć nie wiem jak bardzo masz rozwinięty stożek zrobił bym najpierw crosa, wiadomo w polsce tylko przywatnie ( Gdybyśmy zyli w niemczech cros jest refundowany nawet kilka razy w życiu na ich odpowiednik naszego NFZ) w polsce ceny crosa są od 1000-2200zł na jedno oko, od czego zależy cena nie wiem, w warszawie widziałem że robią średnio za 1000-1500 ja robiłem narazie na 1 oko cxl w lagunamedical w gdyni i koszt to 2000zł,do tego dolicz wizytę kfalifikacyjną od 100-300zł w zależności od kliniki także mimo wszystko staraj się zrobić tego crosa
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pon Kwi 21, 2014 6:49 pm   

Teoretycznie NFZ powinien zrefundowac ale walka o to trwalaby pewnie tak dlugo ze wszyscy bysmy oslepli do tego czasu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: