KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
witam prosze o pomoc
Autor Wiadomość
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 10:50 am   

Dokładnie lepiej mieć to z Glowy i spac spokojnie. Tylko ze dr. Dobrowolski powiedział ze widzial tez nie udane crossy...i to mnie troche nie pokoi...Nie udane w sensie ze przymglenie komuś zostalo na stale lub jakies zapalenie rogówki Np.
Co myslicie o tym?
Ja juz nie wiem trochę sie boje.
Jestem ciekawa co w Warszawie mi powiedzą i zaproponują.
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 12:54 pm   

Panikujesz strasznie :roll:
Kto powiedzial, ze CXL jest Ci potrzebny?
Co do zabiegu, nie jest taki zly, idzie przezyc lajtowo.
Nakrecasz sie psychicznie. Ile masz lat?
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 3:24 pm   

Dr. Pasternak od razu na pierwszej wizycie zrobił mi badania kwalifikacyjne i od razu chciał robić zabieg. Dr. Jaworski proponował tez zabieg ale nie kazał az tak sie spieszyć... Nikt z nich nie powiedział mi zeby pierw to obserwować tego dopiero dowiedziałam sie z tego forum i od kolejnych dwoch lekarzy którzy z kolei twierdza ze stozka nie ma, ale nie wierze im gdyż objawy są raczej jednoznaczne. Dr. Dobrowolski ktory nie widzi niby stozka powiedział ze widział tez nieudane crossy a jako ze ja mam rownież suche oko to moze mi sie gorzej goic...za to dr Pasternak powiedział ze krople i maści załatwia sprawę... Więc nie wiem komu to wierzyć.
Ciekawe co zaproponuje mi Warszawa....
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 4:05 pm   

Dziewczyno, ochlon, serio :mrgreen:
Ja gdy sie dowiedzialem, ze mam stozka na poziomie 3 i 3,5, ktory zbliza sie przy 4, tak nie panikowalem, a mam niecale 17lat i mi progresuje ciagle :wink:
Jesli masz stozka, to malego i w ogole ciekawe, czy rosnie. Przez ten czas ani nie oslepniesz, ani sie nie dostaniesz na liste oczekujacych na przeszczep.
Skoro ludzie nie oslepli po CXL, kiedy maja stozki na poziomie 2-3, 3, 3-4, to czemu mialabys Ty to zrobic?
Nie widze wskazan, aby niepotrzebnie sobie wzrok zepsuc na nie tak krotki czas(cxl).
Dostaniesz potwierdzenie, ze masz stozka, bedzie rosl w przzeciagu jakiegos czasu - wtedy zastanawiaj sie nad CXL, nie teraz :wink:

To nie rak, od tego nie umrzesz, a jesli masz racje, iz posiadasz SR, zauwaz, masz full czasu na kontrolowanie go.
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 7:13 pm   

Panikara i tyle :P , wsyscy jej piszą żeby podeszła do tego na spokojnie, to nie rak że im wcześniej wykryty tym lepiej, stożek to diwaczna choroba, raz się nasila raz nie u jednych postępuje szybciej u drógich wolniej, masz całą masę metod leczenia i łagodzenia objawów stożka gdyby się okazało że jednak go masz, ale ty panikujesz, lekaż powiedział prawdę że CXL nie zawsze załatwia sprawę, może pojawić się zamglenie blizny i inne takie ale o tym wszystkim poinformuje cię lekarz jak będziesz chciała robić cxl i poinformuje cię także że 5 powikłań po cxl to 3% przy cxl off ale te powikłania to także różnego rodzaju zapalenia itd. które mijają blizny także mogą pozostać jest to też nie unuknione przy noszeniu soczewek, ale najcześciej jak już się pojawiają to nie w polu widzenia, zresztą każda klinika ma inną statystykę, jak się rzeczowo zapytasz to się dowiesz szczegółów tam gdzie będziesz pojemowała leczenie
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 7:52 am   

Panikuje bo ńie wiem czy przy moim suchym oku dam radę nosić soczewki :/
A nie wiem ile okulary dadzą mi to jeszcze korygować... :/
Na razie jest Oki, ale ile tak jeszcze bedzie...
Cross raczej ma dobre opinie i wiekszosci to zatrzymał...ale zawsze jest jakieś ryzyko.
W każdym razie bardzo dziękuje Wam za pomoc i wsparcie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: