KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
okulary korekcyjne z nakładkami przyciemniającymi
Autor Wiadomość
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 1:05 pm   okulary korekcyjne z nakładkami przyciemniającymi

Po zdjęciu soczewek zakładam okulary i w miarę normalnie funkcjonuję.
Chcę teraz kupić nową parę okularów, bo stare już mają swoje lata i zastanawiam się nad kupieniem razem z nimi nakładek przeciwsłonecznych lub od razu szkieł fotochromowych.
Czy ktoś mógłby mi poradzić co warto kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Gdzieś wyczytałem, że osoby ze stożkiem rogówki są bardziej narażone na promieniowanie UV, gdyż rogówka bardziej je przepuszcza dalej, w normalnym oku jest jednym z elementów filtrujących. Czy ktoś spotkał się z taką tezą?

Okulary korekcyjne odstają trochę od twarzy - promienie słoneczne będą padać na oczy, których źrenice są bardziej otwarte z powodu przyciemnionych szkieł.

Poradźcie proszę, co byłoby najlepsze dla nas stożkowców?
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 3:16 pm   

ja nie wiem bo używam okularów przeciwsłonecznych za 40 zł z filtrem i znaczkiem CE z sieciówki i nie narzekam latem. Ma znak CE ma, ma filtr ma więc są dobre.
Nie dam się namówić na wydanie 200 zł bo tak mówią marketingowcy.
A jeszcze twierdzenie że stożkowcy mają nosić jakieś inne to już nadgorliwość i tyle w temacie. A zwykłych okularów nie używam bo nakazano mi nosić soczewki nie okulary ale wiadomo zależy od przypadku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: