KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Sół fizjologiczna
Autor Wiadomość
dm_gda 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 4:52 pm   Sół fizjologiczna

Chcialbym w koncu , po wyczyszczeniu soczewek zaczac przeplukiwac je sola fizjologiczna a nie conditionerem (wiadomo co jest tansze).
Podobno po otworzeniu ampulki/butelki z sola fizjologiczna sens jej uzywania mija po 24h ze wzgledu na wyjalowienie.
Moje pytanie brzmi jak to ma sie do soli znanych producentow np. http://www.e-soczewki.pl/...?products_id=88 ktorzy oferuja pojemnosci niemozliwe do wykorzystania w 24h????
Z pewnoscia uzywacie soli do plukania soczewek po myciu.Jak Wy podchodzicie do tej sprawy?
 
 
 
Maria70 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 41
Skąd: OPOLE
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 10:22 pm   

ja kupuję sól w aptece w tych małych ampułkach
 
 
dm_gda 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 11:08 am   

tez teraz zakupilem male 5ml ampulki ale po otworzeniu jednej nalezy po 24h ja wyzucic....
interesuje mnie sprawa soli fizjologicznych wiekszych objetosc....czy naprawde nikt z was nie uzywa soli do przeplukiwania???
 
 
 
optotom 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 39
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 1:48 pm   

skoro małą trzeba wyrzucić po 24h to dużą tak samo. Przecież sól z dużej butelce i małej jest tą samą substancją i jej właściwości nie zmieniają się z zależności od wielkości butelki. Duże owszem są tańsze ale wykorzystuje się je w klinikach gdzie takie ilości się zużywa. A jak zostanie to się wyrzuca po upływie 24h po otwarciu albo często wcześniej
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 16, 2013 9:33 pm   

do przepłukiwania czego? soczewek? to przepłukuję ale płynem do soczewek.
 
 
adixx90 


Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: Oświęcim
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 6:21 am   

Witam.
Ja do płukania soczewek po czyszczeniu używam roztworu soli fizjologicznej EYEYE SALINE 360 ml.
_________________
_________________

Adam
 
 
cezary83 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: elbląg
Wysłany: Pon Lis 11, 2013 4:37 pm   

ja przed wlozeniem do oczu soczewek (czyli zaraz po wyciagnieciu ich z pojemniczka, w ktorym znajduje sie plyn do ich przechowywania) plucze je sola fizjologiczna. tak samo robie po ich wieczornym czyszczeniu (tzn wieczorem kiedy juz je sciagne i wymyje srodkiem czyszczacym to oplukuje je sola fizjologiczna, a potem sru do pojemniczka). uzywam malych ampulek 5ml, ale mnie wkurzaja, bo na jedno plukanie idzie jedna, a czasem dwie ampulki i szybko mi sie koncza. u optyka widzialem duza butle soli fizjologicznej i zaczalem sie zastanawiac czy to rozwiazanie nie byloby dla mnie wygodniejsze, ale jak juz zostalo wczesniej wspomniane sol po otwarciu zachowuje swoje wlasciwosci do 24h wiec dalej walcze z malymi ampulkami.
 
 
dominika11111 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączyła: 28 Maj 2014
Posty: 2
Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 7:21 pm   

ja uzywam soli fizjologicznej, nie wiem czy to dobrze


------------------------------
żuraw wieżowy
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Śro Wrz 10, 2014 6:45 pm   

...nie pytałem "dlaczego?", ale wczoraj na kontroli, moja Dr zapytała mnie czym spłukuje soczewki po myciu, czyszczeniu: "czy może solą fizjologiczną?" - powiedziałem, że OptiFree - a Ona: "to dobrze!"...
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
Mefiusz 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 13
Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 9:12 am   

bazooka napisał/a:
...nie pytałem "dlaczego?", ale wczoraj na kontroli, moja Dr zapytała mnie czym spłukuje soczewki po myciu, czyszczeniu: "czy może solą fizjologiczną?" - powiedziałem, że OptiFree - a Ona: "to dobrze!"...


Jakiego płynu używasz do twardych soczewek ? Ja nosze hybrydy, pracuje w trudnych warunkach o dużym zapyleniu i szukam dobrego płynu.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 9:54 am   

dobre płyny do hybryd to każdy dobry płyn do miękkich.

np solo care aqua (kidyś solo care plus)
opti free
menicon menisoft

i te płyny na zmianę z AO Sept
a co tydzień tabletka odbiałczająca.
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 9:10 am   

Uzywam: Opti Free do spłukiwania po czyszczeniu wieczornym Eyeye Polisherem i Boston do zakładania i przechowywania soczewek w pojemniczku, który zmieniam po ok 3 tygodniach...
Do tego krople sztuczne łzy, kiedyś Aquify, teraz Eyesee...
Żadnych tabletek i niczego dodatkowego, jeśli soczewki są w dobrym stanie przez 2-3 lata to po co przepłacać :-)
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 1:06 pm   

bazooka napisał/a:

Żadnych tabletek i niczego dodatkowego, jeśli soczewki są w dobrym stanie przez 2-3 lata to po co przepłacać :-)


bezedura... prosisz się o wżery na rogówce nie pielęgnując soczewek odpowiednio...

mydełka jak Eyeye Polisher czy concare nie zapewniają odpowiedniego poziomu odbialczenia
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 11:36 am   

glub, jesteś lekarzem :?: widziałeś moje rogówki 5 lat temu i teraz :?:
Nigdy nikomu nie zarzucaj jak nie widziałeś, nie dotykałeś - czytający to oceni sam co jest bzdurą a co nie...
...bo i tak stożek stożkowi nie równy tak jak rogówka moja i Twoja...
Wżerów brak i o nic się nie proszę, ufam lekarzowi i każdy niech wybierze komu ufa.
Przede wszystkim na forum wymieniamy się poglądami, a nie przekonujemy.
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 9:37 pm   

po prostu nie wierzę że by zaoszczędzić narażasz swoje oczy... no cóż może nie masz świadomości że mydełko nie wystarcza i potrzeba odbiałczać dodatkowo.
to Twoje oczy. Rob co chcesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: