KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Masz problem z noszeniem twardzieli - oto "domowy"
Autor Wiadomość
hawran 

Rok wykrycia SR: 2003
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 26
Wysłany: Sob Paź 11, 2014 7:54 pm   Masz problem z noszeniem twardzieli - oto "domowy"

Często przeglądam forum i widzę info od ludzi, że "nie mogę już nosić twardzieli".
Może dla niektórych nie odkryję ameryki, ale może komuś innemu pomogę swoim doświadczeniem. Na mnie zadziałało, a już zaczynał być problem tego typu, że nie da rady dobrać, bo krzywizna SR za duża.
Prosta piłka, duo-system:
Kupujesz miękkie, miesięczne soczewki o mocy 0 (ew. jakiś mały minus typu -0,25 lub -0,5 ,bo dla nas to żadna rónica ;] ), najlepiej CIBA VISION (przeszedłem już przez wszystkie firmy i jak wypróbujecie to sami przyznacie, że te są the best) najlepiej DAY & NIGHT bo mają rewelacyjną gazoprzepuszczalnoiść. Są dosyć drogie, ale warto. Ewentualnie model "Aqua" tez daje radę. Ma znacznie gorszą gazoprzepuszczalność, ale jest prawie stówe tańszy, więc dla niektórych może to być znaczące kryterium.
Czasami tez aqua są bardziej rekomendowane, bo są po prostu grubsze, a jak Ci się mocno stożek wyostrzy, to lepsza będzie grubsza miekka soczewka.

Zakładasz miekkiego, na miekkiego zakładasz twardziela i gotowe :]
Miekki działa jak amortyzator, więc czubek stożka przestaje drażnić, a czasem nawet wzrok się wysotrza, bo ładnie szkła przylegają do rogówki :]

Łatwiej się też ściąga, bo wtedy paluchami, bezboleśnie można bez problemu podważyć twardziela na miękkiej soczewce.

Ja tak juz 3 rok lecę, a sytuację miałem taką, że wady mi się posunęły i nie mogli mi już twardziela porządnie dobrać.
Ciekawostka jest to, że w wielu przypadkach jak mi jakiś doktor w gały zagląda (przeszedłem wielu) i widzi to rozwiązanie to mówi "wow, ciekawa opcja", a widziały to już różne okulistyczne sławy ;]
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 11:32 am   

nosiłem przez 10 lat twardziele w ten sposób. niestety nie tolerowałem żadnych innych soczewek prócz acuvue oasys...

obojętnie od tlenoprzepuszczalności miękkich pod twardymi - to to rozwiązanie ma jedną zasadniczą wadę: można się nabawić odleżyn na rogówce- [ja się nabawilem]

miękkie pod twardymi też zaproponowano mi gdy nie można bylo dobrać odpowiednio twardych- albo korygowały albo trzymały się oczu. stąd podklady.
Na szczęście teraz noszę hybrydy- rozwiązanie niestety znacznie droższe ale zdrowsze dla moich oczu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: