KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Dystrofia Thiel-Behnke
Autor Wiadomość
Antares 


Rok wykrycia SR: 1980
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 9
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 10:12 am   Dystrofia Thiel-Behnke

Witam wszystkich. Poszukuje osób z dystrofią thiel-behnke. Jest to żadkie schorzenie harakteryzujące się nawracającymi stanami zapalnymi rogówki co dwa trzy tygodnie. Choroba ta atakuje dość wcześnie nawet w okresie niemowlęcym jak miało to miejsce w moim przypadku. Na początku zaleczanie oczu trwa do kilku dni [tak było w moim przypadku do piętnastego roku życia] Później stany zapalne są żadsze ale zaleczanie oka może trwać nawet dwa miesiące. Stan zapalny może też spowodować żęsa w porę nie wyjęta z oka pył w oku lekkie uderzenie gałki ocznej lub nawet przeziębienie. Podczas stanu zapalnego oczy są bardzo spuchnięte czerwone czasem nie można domknąć powieki nie mówiąc już o potwornym światłowstręcie i niewobrażalnym bólu. Swiatłowstręt utrzymuje się nawet teraz po przesczepie. W dystrofi tej powstają zrogowacenia na rogówce przypominające plastry miodu. Podobne złogi powstają w dystrofi reis bieklers lecz są to oddzielne schorzeni. Chorobę tą stwierdzono u mnie po badaniach genetycznych. Opisana została dopiero w 1965 roku. Jeśli będą to czytać rodzice których dzieci mają podobne objawy lub inni napiszcie mam ponad trzydziestoletnie doświadczenie walki z tą chorobą. Rodzicu pamiętaj że wzrok dziecka rozwija się do szóstego roku życia warto ograniczyć stany zapalne do minimum w tym czasie pozdrawiam.
 
 
kwiatek143 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 17
Wysłany: Pon Maj 22, 2017 6:48 pm   

Antares, WItam
tem mam dystrofie i czekam za przeszczepem warstwowym moge prosic jakis kontakt facebook meil cokolwiek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: