KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: damdam
Pon Sie 13, 2007 10:54 am
refundacja soczewek
Autor Wiadomość
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 5:25 pm   

Powiedz , że przyszedłeś tylko po receptę :) Ja się tak wbiłem i nie było problemu.
 
 
Margo 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 60
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 11:55 pm   

Witam i proszę o radę.

5 września jadę po odbiór soczewek twardych na oboje oczy i ..pani z W. ( nie chce podawać nazwiska) mnie zbluzgała i stwierdziła słuchajcie, że nie ma podstaw mi wypisać wniosku i jakieś niestworzone rzeczy mi kazała przynosić m.in. zaświadczenie o chorobie choc miałam przy sobie mapy rogówki i sama mnie do specjalisty kierowała. Tak więc pojechałam 80 km do mojego lekarza okulisty po to cholerne zaświadczenie, czekałam kolejne dni aż mnie szanonie pani dr przyjęła i..stwierdziła, że nie ma pieczątki (tylko była od lekarza) i mnie z pretensjami odesłała. Bardzo się zdenerwowałam, zadzwoniłam do NFZ, i mi powiedzieli że nie ma podstaw mi tego wniosku o dofinansowanie odmówić. Nadal nie mam tego druku...
Dodam, że pani W sugerowała, że prywatnie owszem, wypisze bez problemu (czyt. weźmie kasę do łapska a wbije pieczątkę z funduszu :roll: ). Nie zgodziłam się i mi robi problemy.

Czy Wam też tak bardzo utrudniali? Czy musieliście mieć zaświadczenie o chorobie?

Ps. Nazwisko pani doktor ze śląska podam jak kogoś interesuje na pw, żeby omijał ją szeroko.
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 10:10 am   

Witam,nigdy nie mialem takiego problemu,jedynie kolejki zeby dostac sie do lekarza ale to przeciez normalne,wnioski,pieczatki zawsze bezproblemowo,miales pecha babka przy pierwszej twojej wizycie miala zly dzien,podpales jej a teraz to ciagnie,wrednosc-pani "doktor"
 
 
Margo 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 60
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 9:32 pm   

Dzięki za odpowiedz.

Wiesz, zazwyczaj jestem bardzo opanowana i ciężko mnie wytracić z równowagi (zboczenie zawodowe). Niestety w tym wypadku- w sprawie dla mnie ważnej- kiedy lekarz powinien wykazać się zrozumieniem i nie utrudniać spotkałam się z czymś dziwnym- lekceważenie człowieka. Doszłam do wniosku, że nie robi (jak na razie) problemów fundusz, tylko lekarz- a często słyszałam że na odwrót to bywa.
Co do czekania- na termin czekałam ponad miesiąc-as u nas tylko dwa ośrodki okulistyczne nfz i cóż- kolejny miesiąc mam czekać-wizyta 20 październik :roll: .
Tak więc cała 2000 zł mam wyłożyć i czekać.

Jak już łaskawie otrzymam papiery, załatwię w funduszu i zawiozę mojemu lekarzowi to ile jeszcze będę czekała na zwrot?

[ Dodano: Sro Lis 09, 2011 10:44 pm ]
OK, załatwione!
 
 
rmrowka 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 35
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 2:14 pm   

hej

a moge to zalatwic w innym miescie niz miasto zamieszkania ?

rafał
 
 
abpel 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: Śro Wrz 12, 2012 2:38 pm   

nie ma problemu wazne zeby miał podpisana umowe z NFZ
 
 
 
robby37 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 42
Skąd: Turek/Wielkopolskie
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 9:55 pm   

nie rozumiem tego...Babka ma kontakt i umowe z NfZ i robi orobkemy? to się nalezy co prawda co dwa lata, ale nie powinno być z tym problemu. Lekarz wypełni druk a reszrę zrobi odpowiedzialna do miejsca zamieszkania delegatura NFZ i poświadzczenie przez lekarza odbioru soczewki.
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Wto Lip 22, 2014 7:40 pm   

"nie rozumiem tego...Babka ma kontrakt i umowe z NfZ i robi problemy? to się nalezy co prawda co dwa lata, ale nie powinno być z tym problemu. Lekarz wypełni druk "

DOFINANSOWANIE DO SOCZEWEK NALEŻY SIE CO ROK,niestety nadal jest to tylko 350zl do soczewki...
i nadal w przychodniach tak jak wiekszosc tu pisze, wredne babska robią problemy straszne.
Zasłaniaja się limitami...koniecznościa wcześniejszego zarejestrowania się...czyli tak jak u nas 6 miesięcy wcześniej :( ((
Zgubienie soczewki,nieprzydatnosc ze względu na zmiany w rogówce to nie sa dla niej przypadki pilne,tak jak i ciało obce w oku(przypadek autentyczny)
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto Lip 22, 2014 10:52 pm   

Wytłumaczcie mi jedną rzecz bo nie rozumiem. Czemu dofinansowania nie może wypisać lekarz który dobiera nam soczewki twarde. Czemu??? Tylko trzeba iść do innego lekarza. Wydaje się to kompletnie nielogiczne! Dlatego jak ja chodziłem po lekarzach z wydrukiem mapy rogówki to wszyscy poza jednym u którego udało się wypisać ten druk mówili że dla nich ta mapa rogówki to za mało, oni muszą zbadać dokładnie moje oczy. Czemu więc nie może tego wypisać lekarz dobierający soczewki? Przecież on się najlepiej zna na tym schorzeniu.
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Śro Paź 15, 2014 11:00 am   

refundacja należy się raz na rok od jakiegoś czasu

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenia

aktualizacja
http://keratoconus.pl/soczewki/refundacja-nfz
_________________
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 15, 2014 4:51 pm   

i jestem szczerze zdziwiony że nie można refundować hybryd-
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Śro Paź 15, 2014 8:18 pm   

mam pytanie odnośnie zdania z linku wyżej
"Zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne ważne są przez 3 miesiące (od daty wystawienia przez lekarza do daty przyjęcia do realizacji)."

Czy tu też coś się zmieniło? Bo przy ostatnich soczewkach jak wymieniałem, pani w NFZ w Katowicach powiedziała, że wniosek ważny jest miesiąc. Ale może coś przeinaczyłem...dlatego pytam :)
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
dm_gda 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 17, 2014 3:56 pm   

A co na temat refundacji a w zasadzie jej braku powiedzą szanowne koleżanki i koledzy ?
Otrzymałem niedawno takie oto pismo z NFZ.
Co w takim razie robić? To w końcu przysługuje mi refundacja raz na 2 czy na 1 rok?


"W zwiqzku z przestanym do Pomorskiego OW NFZ zleceniem na zaopatrzenie w soczewki kontaktowe twarde z przykrosciq informujemy, ze ww. zlecenie odsvtamv bez potwierdzenia, poniewaz nie upłynął jeszcze okres uzytkowania wczesniej zrefundowanego zaopatrzenia.
Z ewidencji Funduszu wynika, ze w dniu 17 czerwca 2013 r. korzvstat Pan
z refundacji na zaopatrzenie w ww. wyroby medyczne, zatem termin uzytkowania wczesniej zrefundowanego zaopatrzenia upłvwa z dniem 17 czerwca 2015 r., w zwiqzku z czym Fundusz moze potwierdzié prawo do kolejnej refundacji po uptywie okresu użytkowania wczesniej zrefundowanego zaopatrzenia.
Na podstawie § 2. ust 2. rozporzqdzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie (Dz. U. z dn. 17 grudnia 2013 r. poz. 1565)

w zwiqzku z zapisami rozporzqdzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2009 r.
w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu zaopatrzenia w wyroby medyczne
będące przedmiotami ortopedycznymi oraz środki pomocnicze (Dz. U. 2009 r., Nr 139, poz.
1141 z późn. zm.) wYmienione zaopatrzenie przvsługuje raz na 2 lata.

Okres uzytkowania jest liczony od daty potwierdzenia odbioru wyrobu medycznego. Dia wYrobów medvcznvch wydanvch świadczeniobiorcy przed dniem wejścia w zvcie przepisow rozporzcjdzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. odnośnie okresow uzytkowania stosuje sit przepisv rozporzadzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2009 r.

Podstawq do zaopatrzenia w wyroby medyczne jest zlecenie prawidtowo wystawione przez osobp uprawnionq do wystawienia zlecenia, potwierdzone do realizacji przez Oddziat Funduszu, w ktorym zarejestrowany jest swiadczeniobiorca (zarzqdzenie Nr 90/2013/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 24 grudnia 2013 r.).
Przypominamy takze o obowiqzku informowania tutejszej Delegatury w Stupsku w zwiqzku z ubieganiem sip o potwierdzenie zlecenia na wyroby medyczne o kazdej zmianie swojego adresu, bowiem w razie zaniedbania powyzszego obowiqzku dorpczenie pod dotychczasowym adre’sem ma skutek prawny."
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 9:55 pm   

dm_gda napisał/a:
Okres uzytkowania jest liczony od daty potwierdzenia odbioru wyrobu medycznego. Dia wYrobów medvcznvch wydanvch świadczeniobiorcy przed dniem wejścia w zvcie przepisow rozporzcjdzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. odnośnie okresow uzytkowania stosuje sit przepisv rozporzadzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2009 r.


chyba jasne, że nowe przepisy działają do soczewek wymienionych po raz ostatni po wejściu w życie nowego rozporządzenia...
przepisy przepisy przepisy....
_________________
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 11:22 pm   

Czesc! :wink:

A jaka obecnie jest lista porządkowa dla twardzieli?

Mam stary załącznik i myślałem, ze uda mi się go wykorzystać (specjalnie bez daty).
A teraz jak pójdę do nowego okulisty, to pewnie znów będę musiał podpowiadać kod wyrobu :)

Dzięki!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: