KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Cxl a sprzęt okulistyczny
Autor Wiadomość
lucid 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 13
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 10:56 pm   Cxl a sprzęt okulistyczny

Okrętuje się ktoś czy sprzęt za pomocą którego wykonywany jest cxl ma istotne znaczenie?
Chodzi mi zarówno o przypadek z abrazję nabłonka jak i bez abrazji.

Pytam bo stoję przed wyborem kliniki i zastanawiam się czy na to też warto zwrócić uwagę.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 9:23 am   

Tylko lampa ma znaczenie, ale kazdy kto robi CXL ma sprawdzoan lampe z normami.
Jesli z abrazja nablonka to warto sie dopytac czy maja mozliwosc usuniecia nablonka przy pomocy EBK, szybciej sie zagoi.
 
 
lucid 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 13
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 6:58 pm   

Dzięki!
dokładnie to chciałem wiedzieć :smile:
 
 
lukaszf 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 6
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 10:57 am   

Mam pytanie odnośnie możliwych do wyboru metod crossa.
Czy możecie napisać jakie są ich wady i zalety? Np. jak to jest z tą metodą EBK? Czy decydując się na zabieg w jakieś klinice mogę sobie ją samodzielnie wybrać, bo przeglądając strony z cennikami nie znalazłem takich rozgraniczeń. Ostatnio z ciekawości zadzwoniłem do jednej z klinik w Warszawie z zapytaniem o rodzaj stosowanej metody, to powiedziano mi, że taką informację uzyskam dopiero podczas wizyty (płatnej).

[ Dodano: Nie Sty 04, 2015 9:38 pm ]
Podbijam pytanie o metody CrossLinking.
Który wybrać: EBK, PTK, PRK, ASRK, kilka na raz? Czy w Polsce jest realny wybór tych metod, jeżeli tak to gdzie? Czy może zacząć od zwykłego Cross'a?

Mój przypadek wygląda tak:
Mam mała wadę wzroku(astygmatyzm+krótkowzroczność). Przy rutynowej wizycie u okulisty lekarz powiedział, że podejrzewa SR i dał skierowanie do kliniki Akademii Medycznej. Tam na wizycie babka zdiagnozowała w jednym oku większy stożek, a w drugim mniejszy. Powiedziała, że tutaj robią tylko przeszczepy, a mi zaleca zrobić Cross i później ewentualnie soczewki. Ale wszystko prywatnie. Na początku miałem plan żeby zrobić jak najszybciej (i najtaniej) zwykły Cross i potem zobaczyć jak się sprawy potoczą. Jednak widząc tyle możliwości chciałbym wybrać najbardziej efektywny sposób leczenia. Wiem, że najlepiej byłoby pójść na wizytę do specjalistycznej kliniki, ale boje się, że będą mi zachwalać i proponować, to co mają w ofercie, a niekoniecznie to co jest w chwili obecnej najlepsze. Dlatego chciałem wcześniej zasięgnąć informacji ludzi, którzy mieli już doświadczenia w tym temacie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: