KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
komisja odwołanie czy da sie cos zrobic
Autor Wiadomość
margaw12341

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 38
  Wysłany: Śro Lis 19, 2014 9:25 pm   komisja odwołanie czy da sie cos zrobic

Witam,dostałem teraz lekki stopien niepęłnosprawnosaci na 2 lata(pierwszy raz stawałem na komisji) i nie wiem czy się odwoływac.Pani sekretarka ktora mi dawała decyzje powiedziałą mi wprost ze jesli chce miec stopień umiarkowany to ta osoba powinna potzrebowac drugiej osoby do pomocy przy np myciu,jedzeniu,ubieraniu.Ja tej pomocy nie potrzebuje.Powiedziaął ze prawo mam sie odwolac ale z tego wynika ze chyba na nic nie moge liczyc.
Mam pewnego rodzaju problem z noszeniem soczewek,wiecie jak to jest z tymi soczewkami ale to nie jest udokumentowane.
Nie wiem warto sie odwolywac,a co jesli mi wezma stopien ten lekki na wojwodzkiej.
Stopien lekki tak naprawde nic wiele nie daje,dopiero stopien umiarkowany.A jak jest w aszym przypadku ma ktos z was stopien umiar.lub znaczny a nie poptrzebuje pomocy drugiej osoby doradzcie co robic odwolywac sie czy nie?
 
 
Antares 


Rok wykrycia SR: 1980
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 9
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 10:53 am   

Cześc nie posiadam żadnej wiedzy czy warto się odwoływać i jakie są szanse na uzyskanie np umiarkowanego stopnia.. Jeśli tak zrobiłeś napewno będziesz musiał przedstawić jeszcze inne dokumenty których wcześniej nie dołączyłeś.
 
 
margaw12341

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 38
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 2:10 pm   

w odwolaniu napislaem ze mam problemy z noszeniem soczewk twardych,tylko jak to poywierdzic,lekarka mi tego nie wypisze,napisalem tez ze potrzebuje drugich osob do pomocy,i sie boje komisji wojewodzkeij teraz....
 
 
enclude 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 8
Skąd: Rzepin / Lubuskie
Wysłany: Sob Sty 03, 2015 3:04 pm   

margaw12341 napisał/a:
,i sie boje komisji wojewodzkeij teraz....

Przedewszystkim wbrew pozorom nie pracują tam idioci ;)
Jeśli będziesz za bardzo koloryzować to to wyłapią i nie dostaniesz sprostowania orzeczenia.

Miałem taką sytuację przy ostatnim orzeczeniu. Najpierw nie dostałem w ogóle orzeczenia ze wzgledu na wzrok,a dopiero po odwołaniu dostałem stopień umiarkowany ze względu na wzrok.

Więc warto próbować, szczególnie, że to nic nie kosztuje.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: