KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Świeżak ze stożkiem
Autor Wiadomość
juve 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 2
Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 10:51 am   Świeżak ze stożkiem

Hej, mam na imię Maciek, jestem z Trójmiasta, mam 23 lata i zdiagnozowano u mnie SR, póki co w jednym oku, ale choroba bardzo szybko zaczęła postępować i okulary w żaden sposób nie pomagają (zwłaszcza przy pracy przed kompem). Skoczył mi astygmatyzm z 0,75 do 3,5. Do tego jestem osobą z krótkowzrocznością prawie 6 w obu oczach. Na początku byłem załamany, wiadomo, że nie będę mógł normalnie żyć, ale uznałem, że nie ma sensu się zamartwiać tylko działać. Są gorsze choroby oczu niż SR z tego co czytałem :P

Badanie i konsultację miałem w Blikpolu w Sopocie. Pani doktor stwierdziła, że to jest I/II stopień, ale grubość rogówki jest jeszcze na tyle dobra, że można wykonywać te bardziej skomplikowane zabiegi. Powiedziała, że w moim przypadku najlepiej by było jakbym zrobił zabieg łączony w OKOLASER w Warszawie. Tego samego dnia zadzwoniłem tam decydując się na zabieg EBK+TR+cross-linking . 11 maja mam mieć badania, być może mnie nie dopuszczą znając moje szczęście, wtedy po prostu wrócę do Trójmiasta i zrobię sobie samego crossa. Lepsze to niż czekać na dalszy rozwój SR.

Mam kilka praktycznych pytań do stałych bywalców forum i osób bardziej doświadczonych:

1) czy polecacie jakieś "domowe sposoby" na SR? Przyjmowanie jakiś witamin, luteiny itd.? Czy może to trochę wspomóc spowolnienie choroby?
2) soczewki - mój przypadek jest o tyle skomplikowany, że dodatkowo cierpię na suche oczy - choć de facto się do tego przyzwyczaiłem i jak mnie szczypią to zazwyczaj tylko przed kompem albo w dusznych pomieszczeniach. Dlatego też nie wiem, czy takie twarde soczewki byłyby dla mnie ok. Macie jakieś rady w tym względzie?
3) ubezpieczenie - polecacie jakieś ubezpieczenie czy to zdrowotne, czy może jakieś inne dla stożkowców? Od razu mówię, że nie chodzi mi o ubezpieczenia grupowe, raczej indywidualne
4) (do ludzi z Trójmiasta) - polecacie jakiegoś okulistę/klinikę w Trójmieście? Nie ukrywam, że kwestia ceny za wizytę to w dłuższej perspektywie czasu też pewien problem. A z publicznych okulistów to mogę korzystać raz do roku w porywach :P
5) co sądzicie o INTACSach? Czy mając je można zapomnieć o noszeniu soczewek? No i czy generalnie, ktoś kto miał zabieg poleca lub odradza

Z góry dzięki za pomoc - póki co wszystko jest dla mnie nowe, trochę się martwię, że będę miał problem z życiem zawodowym (właśnie kończę studia na prawie), a dopiero co dostałem pracę :/ . Czy nosząc nawet te soczewki można normalnie funkcjonować i widzieć świat bez większych problemów?
 
 
goha73 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 62
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 9:28 am   

cześć

mój syn 15 lat miał robiony zabieg crossa w oko laser, myśle że to naprawdę dobrzy fachowcy
z witamin to czarna borówka ale są to witaminy sezonowe i teraz nie można ich kupić

głowa do góry
_________________
goha
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 11:42 pm   

na poczatek poczytaj moje posty :) napewno sie podbudujesz..

wskazowki??? raczej kazdy przypadek jest inny ---dostosujesz sie.
a borowka taaa jestok---

Nie strasuj sie, unikaj stresujacych sytuacji jak sie da :)
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 10:01 am   

keep calm and smoke weed
 
 
lajsdtta 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 1
Wysłany: Czw Maj 07, 2015 9:25 am   

trzeba wyluzować totalnie ;)
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Czw Maj 07, 2015 1:46 pm   

chcialem powiedziec , ze z tym stresem i generalnie z wkurwianiem sie cos jest. kiedys jak bylem mega zdenerwowany kilka dni, skonczylo sie większym słupem swiatła, ktory niestety pozostał, takze jak sie da , to dezyderata na pierwszym miejscu.
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob Maj 16, 2015 8:20 pm   

Nie bierz na poważnie wszystkiego co pisze się tutaj na tym forum bo w wielu postach króluje tutaj nadgorliwość.
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Cze 22, 2015 5:06 pm   

glub napisał/a:
keep calm and smoke weed

od razu kodeina i benzodiazepiny... :roll:

serio, widzenie poprawia i to czasami znacząco... :mrgreen:
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 22, 2015 5:15 pm   

Laik napisał/a:
glub napisał/a:
keep calm and smoke weed

od razu kodeina i benzodiazepiny... :roll:

serio, widzenie poprawia i to czasami znacząco... :mrgreen:


nie można po tym jeżdzić :-D ale po weedzie też :-P
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 11:10 am   

Laik napisał/a:
glub napisał/a:
keep calm and smoke weed

od razu kodeina i benzodiazepiny... :roll:

serio, widzenie poprawia i to czasami znacząco... :mrgreen:

Poprawia???
Chyba masz w dupie wtedy stozek i myslisz, ze jest OK :>>>
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 12:33 pm   

Poprawia, zrenice sie zmniejszaja, co powoduje o niebo mniejsze artefakty, a nawet jakos ostrosc wyostrza. Uzytkownik kaczor kiedys gdzies tu tlumaczyl, ze wlasnie im mniejsza zrenica - tym lepiej widzimy(przewaznie) u stozkowcow, bo nie dostrzegamy az tak krzywizny nasze(jezeli dobrze pamietam).
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 5:17 pm   

Ty masz racje, w sloneczne dni jest lepiej kiedy zrenica mniejsza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: