KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o poradę
Autor Wiadomość
lucid 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 13
Wysłany: Wto Sty 14, 2014 4:20 pm   Prośba o poradę

Witam serdecznie,

niedawno wykryto u mnie stożek w obydwu oczach, zastanawiam się jaką taktykę obrać i jestem bardzo ciekaw waszych opinii.

Zaczynając od początku wygląda to mniej więcej tak..

Jakieś 2-3 lata temu zauważyłem pogorszenie ostrości widzenia, jednak tylko w większej odległości i nie było to jakość uciążliwe. Wiedziałem że muszę iść do okultysty, ale cały czas to przekładałem, bagatelizowanie tych niewielkich objawów było dużym błędem.

W ostatnim czasie zaobserwowałem gwałtowny spadek ostrości widzenia a gdy zasłoniłem prawe oko i zobaczyłem jak świat wygląda z perspektywy lewego oka, przeżyłem szok. Okulista stwierdził w lewym oku II/III stopień, ale z jego tonu i mimiki mogłem wywnioskować, że zdecydowanie bliżej temu stożkowi do III stopnia. W prawym natomiast II stopień.

Lewym okiem rzeczywiście niewiele widzę, tylko jeden rząd na tablicy (-8 d)
Z prawym okiem jest jeszcze w miarę dobrze, łącznie -2 d, dochodzę do 4 rzędu liter.

Zastanawiam się nad jedną z 2 taktyk:

1) Dobór szkieł kontaktowych i obserwowanie sytuacji czy stożek się rozwija czy stoi w miejscu i w razie gdyby postępował, przeprowadzenie zabiegu Cross-Linking

2) Nieczekanie i zapobiegawcze zrobienie zabiegu Cross-Linking na prawe lepsze oko.

co o tym myślicie?

Pozdrawiam,
Tomek
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Wto Sty 14, 2014 10:49 pm   

Nie wiem ile masz lat ale z tego co piszesz wynika ze i tak masz progresje.
Jesli cross linking na lepsze oko to moze epi on?
No i soczewki dobierz albo okulary chociaz 8 dioptrii to juz raczej tylko twarda soczewka raczej.
Jesli bedzie zbyt duza roznica pomiedzy oczami przez dlugi okres czasu to grozi to dodatkowymi powiklaniami warto sie tym zajac.
No i 4 rzedy to nie jest wcale dobrze, w miare dobrze jest 6 rzedow (20/30), przy 4 nie powinienes nawet prowadzic samochodu bez korekcji.
Tym bardziej ze to sa pomiary przy w miare jasnym swietle , w ciemnosci jest pewnie gorzej.
zycze powodzenia!
 
 
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Śro Sty 15, 2014 6:37 pm   

Na Twoim miejscu jak najszybciej wybrałbym się na cxl
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 10:40 pm   Re: Prośba o poradę

Na Twoim miejscu jak najszybciej -na cxl...ewent. inne zabiegi do tego... jeśli jeszcze można.
 
 
lucid 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 13
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 10:22 pm   

dzięki za rady :smile: ,
po namyśle zdecydowałem się cxl epi on.

Zastanawiam się jednak gdzie, mam niedaleko do Krakowa,
gdzie jest Lexum oraz Voigt Medica, ktoś był i może coś na ich temat powiedzieć?
 
 
kamila12345

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 1:11 pm   Pogorszenie wzroku ciążą

Witam
Jestem w ciąży i mi pogorszył wzrok, tzn. widzę rozmycie jak czytam info na temat filmu w TV.

Przed ciąża miałam 0.0

Czy po urodzeniu wzrok wróci mi do normy ?
_________________
pozycjonowanie stron internetowych

 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 1:54 pm   

Lekarz powinien odpowiedziec na to pytanie, ale znajac zycie i nasze przygody z SR nigdy nie wróciło do 00 :(
pomysl czy nie powinnas rodzic przez cesarke, zeby nie wysilac sie za mocno choc nie zawsze z tym wysilaniem to prawda,
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: