KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Cross linking z abrazją na OP i intacs na OL - rady, pomoc
Autor Wiadomość
kamzaw345 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 10
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 9:23 am   Cross linking z abrazją na OP i intacs na OL - rady, pomoc

Dzień dobry Wszystkim,

Wykryto u mnie stożek rogówki. W oku lewym postąpił on już tak bardzo, że na 12 czerwca mam ustalony zabieg intacs, w tym samym dniu na prawym oku będę miał robiony cross linking ze zdjęciem nabłonka rogówki. Przeczytałem wiele waszych postów na tym forum, ale nie znalazłem osoby, która by miała te dwa zabiegi jednocześnie. Proszę o informacje i wasze doświadczenia na temat tych zabiegów. Jak długo wraca się do pełnego widzenia po cross linking, bo jak na drugim oku będę miał intacs (aktualnie słabo widzę na to oko) to nie będę zbyt wiele widział na to oko, tak? Jak to jest z widzeniem bo obydwóch zabiegach? Proszę o pomoc. Pracuję i studiuję, martwię się, że będę długo do siebie dochodził po zabiegu i zawale studia. Pomóżcie mi się czegoś dowiedzieć na temat tego jak długo można dochodzić do siebie po tych zabiegach.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za informację
 
 
goha73 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 62
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 10:18 am   

a gdzie masz mieć robiony zabieg?
_________________
goha
 
 
juve 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 7:24 pm   

Po pierwsze się nie martw studiami, znając życie można ja zaliczyć bez jednego sprawnego oka. Ja obecnie mam II stopień w prawym oku (może gorzej, chyba się troszkę rozwija) i piszę pracę magisterską. Nie jest fajnie, ale jednym okiem daję radę. Miałem się umawiać na procedurę łączoną w OKOLASER, zrezygnowałem jednak i postanowiłem spróbować pojechać do Austrii do dr Daxera. Umawiać się będę jak napiszę do końca mgr, zaryzykuję bez crossa.
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 7:44 pm   

Hej,dr z Austrii czym się dokładniej zajmuje?może kontakt jakiś?:)
 
 
 
kamzaw345 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 10
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 7:58 pm   

Zabieg będę miał w Voigt medica w Krakowie. Na jednym oku mam II stopień na nim mam mieć cross z abrazja a na drugim oku doktor nie miał skali, powiedział że jest to bardzo zaawansowane. Na tym oku będzie ring. Czy po zabiegu pierścieno będę od razu widział tak jak przed zabiegiem?
 
 
AdamSiedlce 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 67
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 8:24 pm   

kamzaw345 napisał/a:
Zabieg będę miał w Voigt medica w Krakowie. Na jednym oku mam II stopień na nim mam mieć cross z abrazja a na drugim oku doktor nie miał skali, powiedział że jest to bardzo zaawansowane. Na tym oku będzie ring. Czy po zabiegu pierścieno będę od razu widział tak jak przed zabiegiem?


to jakim cudem doszedłes do takiego stanu? Dlaczego wcześniej nie korzystałes z tych zabiegów?
 
 
kamzaw345 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 10
Wysłany: Sob Maj 16, 2015 10:47 am   

Na lewym oku wzrok pogorszyl mi się nagle, nie wiem jak to się stało tak szybko. Na tym oku lekarz zalecił pierścienie kyore zapobiegna rozwojowi stożka, ale nie poprawia widzenia czyli dalej będę widział wszystko rozmazane.

[ Dodano: Sob Maj 16, 2015 10:48 am ]
Wszystko postąpiło na lewym oku bardzo szybko.
 
 
AdamSiedlce 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 67
Skąd: Siedlce
Wysłany: Sob Maj 16, 2015 3:53 pm   

To teraz jest tylko ważne żebyś trafił na dobrego fachowca...
_________________
Zanim zgine chce czuć ze żyje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: