KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
cross linking - topoguide femto - czy ktoś wie co to znaczy?
Autor Wiadomość
kamzaw345 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 10
Wysłany: Śro Cze 10, 2015 1:24 pm   cross linking - topoguide femto - czy ktoś wie co to znaczy?

Witam,

W ten piątek mam mieć robiony zabieg wszczepienia pierścieni na jedno oko, a na drugie crossa topoguide femto. CZy ktoś wie co to znaczy?
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Śro Cze 10, 2015 9:43 pm   

moge sie mylić ale kros epi off laserem femtosekundowym? nie bierz na serio tak sobie wymyśliłem.
 
 
domgra08

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 7
Wysłany: Czw Cze 11, 2015 5:45 pm   

gdzie bedziesz mial robiony zabieg?
 
 
kamzaw345 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 10
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 4:15 pm   

Witam wszystkich,
Jestem już po zabiegu w voigt medica w Krakowie. Zabieg odbył się 12 czerwca. Opowiem od początku:
1. Badanie kontrolne przed zabiegiem i rozmowa z doktorem czy robimy jedno i drugie oko. Zdecydowaliśmy ze tak i była to świetna decyzja :-)
2. Przed samym zabiegiem pielęgniarka zaprosiła mi oczy kroplami znieczulajacymi i dała stropem na uspokojenie. Zabieg intacs bezbolesny, trwał około 8 minut. Następnie femto plus cross z abrazja. I PTK, zabieg trwał. 20 minut
Również. Bezbolesny

Najgorsza była noc po zabiegiem, oczy piekly i strasznie lawiny, komplet kropli dostałem w cenie zabiegu, dużo kropilem. Później widzenie ma ostatnie się poprawiło i jakieś cztery linijki czytane na tablicy, już dzień po zabiegi na oko na które miałem cross widziałem tak że. Każdą czynność oprócz oglądania tv i kompa i czytania gazet mogłem sam wykonać

Dzisiaj, 13 dni po zabiegu jest już prawie tak jak przed zabiegiem,tylko po Kropiwnicki ostrość jest gorsza i swiatlowstret. Ale to normalne. Ogólnie z dnia na dzień.jest lepiej i lepiej. Polecam wszystkim voigt medica. Również. Trzy wizyty po zabiegi są w cenie zabiegu.

[ Dodano: Czw Cze 25, 2015 4:17 pm ]
Sorry że takie błędy ale pisze z telefonu żony :p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: