KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś posiada rente z tytułu SR?
Autor Wiadomość
endriu1

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 65
Wysłany: Pią Sie 21, 2015 12:56 am   

w integracji udzielają darmowej pomocy prawnej
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Sie 22, 2015 12:20 pm   

Małe ostrzeżenie jeśli chodzi o pomoc prawną. Uwaga na oszukańcze tzw. firmy odszkodowawcze. Reklamują się w necie a często dziwnym trafem znajdują cię sami gdy trafisz do szpitala np. po wypadku. Gadają że wywalczą odszkodowanie, rentę itp. Nie wierzcie im, to oszustwo! Często nazywają siebie Kancelaria Prawna jakaś tam. Wizytówki mają zatytułowane doradca prawny. To nie są adwokaci! To zwykli ludzie, którzy dorabiają sobie po pracy, zgarnięci z ulicy, coś ala agenci ubezpieczeniowi. Podpisują z tobą umowę na lichwiarski procent. Zazwyczaj 21%. Nie mają wiedzy prawnej i nie mogą was reprezentować w sądzie. Ja sobie spokojnie dałam radę w sądzie bez adwokata, ale jeśli uważacie że nie poradzicie sobie można prosić o adwokata z urzędu. Albo po prostu znajomych którzy mają praktykę w tzw. pismach urzędowych. Ja pisałam takie pisma w pracy, może dlatego wiedziałam co i jak.
 
 
arti 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: lublin
Wysłany: Wto Wrz 01, 2015 2:47 pm   

Witam.Mam bardzo ważne dla mnie pytanie może ktoś miał taki problem i mi odpowie:czy jak będę pracował w trakcie rozprawy sądowej czy to mnie automatycznie zdyskwalifikuje w oczach sądu?Wczoraj otrzymałem powiadomienie z zusu że wszystkie dokumenty dotyczące mojej sprawy przesłali do sądu.Z góry dziękuję.
_________________
arti
 
 
dymeczka24 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pią Sty 01, 2016 11:16 am   

I jak arti twoja batalia o rente udalo sie
 
 
arti 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: lublin
Wysłany: Śro Sty 06, 2016 4:54 pm   

Witam.Wszystkiego dobrego dla wszystkich w Nowym Roku.05.10.2015. byłem na badaniach w szpitalu przez biegłych sądowych.Od tamtej pory cisza.Chyba będę musiał się wybrać do sądu i spytać co dalej z moją sprawą.Może udostępnią mi orzeczenie biegłych.Podobno mam prawo wgląd w nie podczas trwania procesu a nawet je kserować.Jesli jest inaczej proszę o podpowiedż.Pozdrawiam
_________________
arti
 
 
dymeczka24 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Śro Sty 06, 2016 6:23 pm   

Rowniez wszystkiego dobrego zdrowia przede wszystkim tak oczywiscie napewno masz prawo wgladu do akt jesli byles badany przez bieglego z danej dziedziny to oczywiscie opinie powinienes dostac jak i rowniez strona przeciwna troche dlugo to trwa od badania ale cierpliwosci wkoncu biegly napisze opinie i powinni ci ja przyslac ja mialem niedawno tez sprawe z zus tylko w innej sprawie sedzia na posiedzeniu niejawnym powolal bieglego ktory mial ocenic moja sprawe tez czekalem na sporzadzenie opini po sporzadzeniu zostala mi ona przeslana na adres domowy tak jak i zreszta wszystkie dokumenty zawiadomienia itp strona przeciwna rowniez ja otrzrymala wiec spokojnie mozesz albo jeszcze poczekac albo z ciekawosci dowiedziec sie w sadzie co jest grane. Sprawa napewno moze troche potrwac bo to sad pracy i ubezpieczen wiec tam wiekszosc spraw przeciw zus a miales jakas rozprawe moze czy pokierowali cie od razu na badaniai kto nakazal badania przez bieglych sedzia czy zus? Wierz mi ze musisz miec dobrego sedziego to on zdecyduje czy ci sie nalezy renta a zusem sie za duzo nie przejmuj bo oni tylko trzymaja sie przepisow i patrza zeby czlowiekowi nie dac tego co sie faktycznie nalezy wiem bo sam przez to przechodzielm rok czasu ale skonczylo sie szczesliwie na moja korzysc tylko akurat nie dotyczylo to renty ale immego swiadczenia oni tylko strasza swoimi artykulami przepisami. Wazne zeby biegly wydal przychylna dla ciebie opinie to juz bedzie dobrze wiem ze w kazdym miescie jest inaczej takze cierpliwosci bedzie dobrze a jesli przegralbys w sadzie pierwszej instancji to masz przeciez prawo odwolac sie do sadu wyzszego szczebla takze powodzenia :wink:
 
 
Flinta1985 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Lubycza Królewska
Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 8:58 pm   

Ja tez oddałam sprawę do Sądu. Opinia biegłego: wszystko git, rogówki przejrzyste, a po miesiącu trafiłam do kliniki z odrzutem przeszczepu, wiec co to za biegła?? I z dodatku z tytułem dr... Napisałam zarzuty do opinii i wniosłam o wyznaczenie nowego biegłego. Zobaczymy co dalej bo pierwsza rozprawa dopiero ma się odbyć a już dziewiąty miesiąc mija od kiedy ciągnie się ta cała sprawa...
 
 
Asmodea 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 21 Lip 2018
Posty: 20
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Czw Lip 26, 2018 7:22 pm   

U mnie decyzja z ZUS :shock: pozytywna :shock: Na pierwszej - nie znamy się, odsyłamy do okulisty - na drugiej (okulistycznej) "Pani dr" w stylu "jak Pani nie widzi co jest na tablicy to proszę zgadywać" :mrgreen: Po 3 tygodniach list z ZUS - decyzja pozytywna :shock: SZOK :shock: Myślę, że u mnie zaważył fakt, że na wszystkie badania zabierałam całą dokumentację (coś koło 100 stron), szłam z osobą towarzyszącą i obowiązkowo bez szkieł, a na pytania kiedy będzie przeszczep odpowiadałam, że nie wiem, bo to szpital wyznacza terminy :razz: Próbujcie Stożkowcy, próbujcie - za którymś razem ich po prostu zmęczymy :wink: Będzie dobrze - trzeba o swoje walczyć :cool:
_________________
Oby tylko nie dzieci...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: