KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Soczewki twarde - mgła
Autor Wiadomość
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pon Gru 23, 2013 10:38 pm   

Zroszeniowe pęcherzyki gazu pod soczewką (z ang. Dimple
veiling)
Gromadzące się pod soczewką kontaktową pęcherzyki powietrza mogą
doprowadzić do wgnieceń nabłonka rogówki. Z fizjologicznego punktu
widzenia nie wywołują one żadych powikłań, mogą jednak być powodem
zmniejszonego komfortu podczas noszenia soczewek kontaktowych bądź
obniżenia ostrości wzroku gdy występują w centrum. Po półgodzinnej
przerwie w noszeniu soczewek znikają z powierzchni rogówki.
Zaradzić temu można przez:
• zmniejszenie
mostkowania
szczytu
stożka
(jeżeli
pęcherzyki
powietrza występują na obszarze szczytu stożka)
• zmniejszenie
tylnej
strefy
optycznej
(jeżeli
pęcherzyki
powietrza
występują na obszarze rozdęcia)
• zmniejszenie
odstawania
brzegu
soczewki
kontaktowej
(jeżeli
pęcherzyki powietrza występują na obwodzie) (Ryc. 68)
 
 
saddamus 

Rok wykrycia SR: 1986
Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 18
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 5:31 pm   

Ja sobie tych soczxewek zmienić nie mogę a doktorek za dużo dobrej woli nie wykazał niestety.
Może jest dobry, ale wygląda na to, że tylko w sytuacjach kiedy nie pojawiają się problemy.
Ostatecznie wymusiłem na nim wymiane na inny materiał i śmiem podejrzewać że nawet tego nie zrobił, bo soczewki jakie dostałem po miesiącu kompletnie niczym się nie różniły. Ponoć różnica między Boston HD a Boston EM jest wyczuwalna ze względu na ciężkość materiału.
Wydałem kupę kasy i zostałem z badziewnymi soczewkami, które co kilka minut muszę zalewać solą fizjologiczną.
Więcej już tam nie pojadę, następnym razem będę szukał mniej pewnego siebie okulisty.
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Sob Lut 07, 2015 1:24 pm   

Hej, juz dawno tu nie zaglądalem ale na początku mojej "przygody" ze stozkiem tez mialem taki problem. Soczewke dobierałem w Eye Laser we wrocku i tez widzialem przez mgle, zgłaszałem to lekarzowi, ten przedstawiał rozne filozofie które zdawały sie psu na bude, problem zniknął po doborze kolejnej soczewki i juz nigdy nie powrócił a ja nie wiem co było przyczyną, pozdrawiam.
_________________
Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.

Benjamin Disraeli
 
 
Monika_Cracow 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 1
Wysłany: Wto Lut 10, 2015 9:01 pm   

Witajcie, bardzo dziekuje za wszystkie wypowiedzi. Soczewki mam juz ponad 2 lata i dopiero teraz trafilam na ten portal. Myslalam ze tylko moje oczy sa dziwne ze ta mgła sie pojawia i nie mogę nosić soczewek no i nie widzę dobrze...szczególnie że pani doktor (Słomska) która mi dobierala soczewki sie bardzo temu dziwiła... po 10 min pojawia sie mgła, czyli białka i tłuszcze i normalnymi środkami nie da się wyczyścić (ona doczyścila dopiero bardzo silnym środkiem co mozna stosowac raz na miesiac, a mi by sie przydalo co 10 min...). Chciałabym zweryfikować to z innym lekarzem... Czy ktoś mi może polecić w tej kwestii innego lekarza najlepiej w okolicach Krakowa?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 11, 2015 7:10 am   

niestety nasi lekarze są niedouczeni... a kilka minut w internecie wystarczyło mi zdiagnozować problem- to gruczoły meiboma.. paćkają mi tak soczewkę że patyczkiem do uszu musze to wycierać.
nieznalazłem na to żadnego sposobu.... najgorsze jest to że moja stara hybryda zachowuje się lepoej niż nowa... nowa się paćka od rzu a stara nie...

i teraz niech mi ktos powie czym one się różnią? skoro są od tego samego producenta?
 
 
margaw12341

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 38
Wysłany: Pią Lut 13, 2015 10:17 am   

Pani Moniko polecam p.Grabowskiego,firma Voight.ul Florianska.
Ja tez miałem problemy z tą mgłą,sam nie wiem czemu,dopiero gdy po 2 latach wymieniłem szkla nowe,nie maiełm tego problemu,lub rzadko lekko pojawiala sie mgła.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 15, 2015 10:43 am   

Winiłbym za taki stan rzeczy producentów hybryd.

U mnie ten sam producent dwoch kompletów Synergyeyes, w pierwszym komplecie problem mgły, jak to opisujecie nie występuje. [to syf tłuszczopodobny produkowany przez gruczoły meiboma]
drugi komplet to porażka... paćka się od razu... nawet do wyczyszczenia soczewki potrzebny jest dodatkowy concare lipo cleaner.

Może powinniśmy jakiś pozew zbiorowy? bo to skandal że sobie smieniają po cicu materiał z którego robią część twardą?
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 12:22 am   

Witam
Niestety muszę potwierdzić Wasze spostrzeżenia dot. problemu z mgłą. W pierwszych egzemplarzach clearkone z 2010/2011 r. nie było tego objawu, natomiast jakoś od połowy zeszłego roku większa mgła jest na soczewce w oku po przeszczepie. Na tym samym oku Grabowski zmianił soczewkę z Clearkone na KC i jest to samo. Muszę po prostu zdjąć soczewkę, przemyć płynem i założyć ponownie. Pod światło widać ewidentnie jakieś takie 'mazaki' . Gdyby nie mgła, to byłoby praktycznie idealnie, a od jakiegoś czasu mocno frustruje mnie ta sytuacja.
Na drugim oku po crossie jest względnie ok - problem mgły często rozwiązuje nawilżenie.
Zauważyłem też że soczewki dość mocno się zasysają do oka. Na początku przygody z hybrydami nie było problemu ze ściąganiem a teraz jakby są mocno przyklejone... :(
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 9:41 am   

Problemem jest tez to ze nam sie w ogole nie mówi o jakości naszych łez . O dysfunkcji gruczołów meiboma. Oni, lekarze, przyjmuja ze tak jest i juz...

Przy Eyebrid problem z syfem nie wystepuje, ale nadal musze uzywac jakichs lipocleanerów bo mam osady i wżery tluszczowe w czesci miekkiej...

Wiec znowu masakra...
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 27, 2015 3:53 pm   

glub: Robisz sobie ciepłe kompresy na oczy ? Ponoć pomaga. Jeszcze jest coś takiego jak Eyebag - http://soczewkujemy.blogs...-zapalenie.html Pewnie niedługo przetestuje, bo coś czuję, że też mam dysfunkcję gruczołów Meiboma (MGD)
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 27, 2015 8:54 pm   

Robilem, u mnie nie pomagalo, prawdopodobnie z powodu zbyt szybkiej utraty ciepla przez kompres. Za to podczas prysznjcy goracych leje na powieki wiec ppwinno dzialac troche jak te kompresy...

Za to korzystam z blephasolu do przemywania powiek.
 
 
malek 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 15, 2018 3:21 pm   

Hej,

Niestety problem mgły na soczewkach dopadł i mnie. Szymanek twierdzi, że to gruczoły Meiboma, jednak prawie miesiąc stosowania eyebag'a chyba nic nie pomógł. Teraz zauważyłem, że gdy zdejmę szkło z oka to mam jakąś (dość płynną) wydzielinę od wewnętrznej strony, która powoli spływa po szkle - i to ona powoduje zamglenie.

Czy u Was osad pojawia się od wewnętrznej czy od zewnętrznej strony? Zaczynam się zastanawiać czy nie mam po prostu jakiejś infekcji.
 
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 15, 2018 3:37 pm   

U mnie oko po przeszczepie generuje zauważalnie większą ilość wydzieliny i chyba przez to soczewka zachodzi mgłą. Nie mam takiego problemu na drugim oku. Zauważyłem też, że jak nieopatrznie zasnę w soczewkach, to na rzęsach w oku po przeszczepie zbiera się wydzielina coś a'la smarki ;) Na drugim oku - praktycznie nie ma czegoś takiego.
Spróbuj na noc zapodawać Corneregel a niezależnie od tego udaj się na konsultację do okulisty. Polecam jeszcze nawilżanie https://www.doz.pl/apteka..._ml_20_minimsow
 
 
malek 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 15, 2018 3:46 pm   

Właśnie miesiąc temu byłem w tej sprawie u Szymanka i zalecił te kompresy, a także corneregel ;) Corneregel odstawiłem w poniedziałek, bo zaczałem podejrzewać, że ta wydzielina to może być właśnie corneregel.
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 18, 2018 11:14 pm   

a mi wlasnie oko syfiło po corneregelu, musialem odstawić. sprobuję z keratostilem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: