KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak żyć?
Autor Wiadomość
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 3:30 pm   

Trochę z innej beczki, co myślicie o tym? Może w tym jest przyszłość korekcji, a nawet ratunek dla niewidomych. (od razu zaznaczam że to tylko korekcja, żeby nie było)
https://youtu.be/-E2dcekXzts
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 9:34 pm   

ptaszeek, niestety nie znalazłem satysfakcjonujących informacji na stronach o MyOringach

Dynia - świetne urzadzenie. Swojego czasu widziałem chyba poprzednią wersję tego urzadzenia (tzn prototyp) - też gdzieś na YT :)
 
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 12:32 pm   

[quote="maxx"]ptaszeek, niestety nie znalazłem satysfakcjonujących informacji na stronach o MyOringach


jakie zatem informacje sa satysfkacjonujace?
 
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 1:23 pm   

Ja też cię nie kumam Maxx. Nie wiem jak dla innych ale dla mnie dwie sprawy są najważniejsze: zatrzymanie stożka i poprawa widzenia. Wiadomo, że nikt z nas nie oczekuje całkowitego wyleczenia bo to w obecnej chwili niemożliwe. W przypadku MyoRing obie te rzeczy są niemal natychmiast, a cofnięcie się choroby(nie całkowite wyleczenie) już uważam za dodatkowy bonus.
P.S. Nie wiem jakie soczewki wytrzymały ci 7 lat. To naprawdę długo i cieszę się że zaoszczędziłeś. Ostatnio przy hybrydach facet dawał tylko 8 miesięcy i wymiana na następne. Stawiam na to, że twardziele ci tyle wytrzymały. Ludzie na forum piszą że soczewki im pękają, a hybrydom odpada miękka część. Zapewne soczewki także dopadło tzw. celowe postarzanie produktu. Po co produkować soczewki na lata skoro pacjent może zapłacić co roku za nowe. Niby teoria spiskowa a coś w tym jest. Mąż do tej pory ma trapery kupione pod koniec lat 80tych, a ja CO ROKU kupuję buty na zimę. Jak to możliwe że w moich robi się dziura w podeszwie (niby od soli) albo po prostu pękają a jego buty jakoś wytrzymują wszystko?
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 4:41 pm   

a za ile kupujesz te buty zimowe Dynia? Bo jak kupisz takie w okolicy 100 zł to tak będzie. Ale dołóż z 200 zł i Ci potrzymią z 5 sezonów (takie mam i w tą zimę też w nich pochodzę)
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 8:17 pm   

Dynia, tutaj nie ma nic do kumania :) Ja kumam i popieram tę metodę - przecież kilka razu już to napisałem :) Po prostu nie wierzę, że kwestia naruszenia rogówki oraz wszczepienia pierścienia może poprawić jej strukturę. Co do reszty, w 100% się z Wami zgadzam :)

Soczewki mam twarde obecnie i te, które miałem od lipca 2007 do marca 2015 też były twardzielami :) Oczywiście mam je nadal w zapasie.

Co do postarzania produktu - tak niestety jest - twardziele robią niby bardziej komfortowe, kosztem ich trwałości. Pan Ścibior powiedział, że raczej niemożliwe, by ta para wytrzymała tyle lat co moja pierwsza :)

Co do butów... bugi, też kupiłem na zasadzie takiej jak piszesz: dopłacić 150-250zł... nie pomogło, na szczęście po sezonie zimowym oddali kasę :)
 
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 8:27 pm   

maxx napisał/a:
Dynia, tutaj nie ma nic do kumania :) Ja kumam i popieram tę metodę - przecież kilka razu już to napisałem :) Po prostu nie wierzę, że kwestia naruszenia rogówki oraz wszczepienia pierścienia może poprawić jej strukturę. Co do reszty, w 100% się z Wami zgadzam :)


O wlasnie MAXX i tutaj doszlismy do sedna sprawy.
W metodzie Intacs dochodzi do naruszenia rogowki.
Natomiast w MyOringu nie, zauwaz, ze sposob cieca i otwor masz maly i nie zaburza biomechaniki rogowki!!!

Tam przeciez nawet szwow nie masz po zabiegu!

Dodatkowo Myo dziala jako dodatkowy rabek rogowki.

Dlaczego chroni przed choroba?
Tam tez to jest wytlumaczone.

Stozek oslabia powiazania kolagenowe i stad dochodzi do destrukcji ich.
Ring wzmacnia strukture, i nastepuje odnowienie powiazan co wzmacnia rogowke podwojnie.
Zauwaz ze prof. jasno pisze iz rogowka o grubosci 400um zachowuje sie jak rogowka o grubosci 800 do 1200 um w zaleznosci od zastosowanego ringu.

Takich wartosci nie ma nawet zdrowe oko.
 
 
 
endriu1

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 65
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 9:53 pm   

może mi ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć czym się rożni myoring od intaksow,intaks to dwie polówki okręgu które wszczepione w rogówkę tworzą okrąg,myoring można powiedzieć ze to sklejone intacsy które są już okręgiem i to coś wszczepia się w rogowe(360 stopni),jak dla mnie myoring to sklejone kropelka intacsy i ktos se chce zarobic jakis cwany lekarz
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Wrz 05, 2015 2:10 pm   

Nie wiem jak to działa, ale spróbuję wszystkiego żeby tylko nie mieć przeszczepu. Dzięki forum wiem, że osoby które miały już kwalifikację na przeszczep po MyoRing nie musiały go mieć- to mi wystarczy. Z tego co się orientuję MyoRing wymyślił jakiś inżynier więc myślę że to czysta fizyka i biomechanika -terminator się chowa :mrgreen:
Ktoś kiedyś na forum porównał to do naprawiania dachu. Ja to zrozumiałam tak: Działanie z zewnątrz jest dodatkowym obciążeniem (soczewki), dlatego trzeba zadziałać od środka. Wg mnie intaksy działają tylko miejscowo, dlatego nie zatrzymują stożka, w miejscu wszczepienia jest ok, ale stożek może wybrzuszyć się w miejscu gdzie intaksa nie ma. Cały ring na to nie pozwala. Tak to rozumiem.
Przy MyoRing nie ma szwów, nie wiem jak przy intaksach ale porównałam sobie filmiki na youtubie i przy ringach robią tylko kieszonkę przy intaksach mocniej dłubią w oku. Poza tym na forum czytałam posty ludzi po intaksach i skarżyli się że widzą wszczepione segmenty, mam nadzieję że przy MyoRing tak nie będzie. W każdym razie dotychczas nie spotkałam się żeby ktoś na to narzekał po ringach.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Nie Wrz 06, 2015 7:40 pm   

Cokolwiek wsadzasz pod rogowke lub w nia sama nie utwardzasz jej a jedynie wyrownujesz. Nie masz od tego mocniejszej rogowki tylko bardziej zblizona do prawidlowego ksztaltu.
Tez mnie ciekawi jak jest z refleksami od myoringow.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 8:03 pm   

GSR napisał/a:
Cokolwiek wsadzasz pod rogowke lub w nia sama nie utwardzasz jej a jedynie wyrownujesz. Nie masz od tego mocniejszej rogowki tylko bardziej zblizona do prawidlowego ksztaltu.
Tez mnie ciekawi jak jest z refleksami od myoringow.


GSR, jesli juz chcesz cos dobrego zrobic dla ludzi, i wypowiadasz sie w temacie, wez uaktualnij wiedze.
Tyle razy podawalem linka.

MyOring utwardza rogowke, tutaj masz opis dlaczego sie tak dzieje.

In biomechanical terms, the implanted MyoRing acts like a second limbus inside the cornea and is therefore able to dissipate the forces acting on the cornea into two zones.4.25,5.29 The analogy is a load-bearing beam on the ceiling of a building, which also distributes the load acting on the ceiling into two zones, so that each zone bears only half the load. A semi-beam or an incomplete beam, however, is unable to achieve this result. This is also the problem with ring segments, where progression cannot be halted5.24,5.25 as the force which is needed to separate the segments or to separate the ends of incomplete rings is basically nil. The high elastic modulus of the MyoRing material, in turn, can be fully used because of the complete and closed structure of the MyoRing. This also explains why a MyoRing implant is able to strengthen the cornea by a factor of 2 to 3, depending on its size; a cornea with an anatomical thickness of 400 micrometres biomechanically acts as if it was 800 to 1200 micrometres thick. Hence even in critical cases of myopia where defective vision cannot be corrected by laser, the MyoRing method may still be combined with laser to maximally enlarge the optical zone.4.29
 
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 5:09 am   

Łykasz jak młody rekin.:-) az sie bije jak ogladasz reklamy w TV.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 7:59 am   

GSR napisał/a:
Łykasz jak młody rekin.:-) az sie bije jak ogladasz reklamy w TV.


To nie reklama, tylko odkrycie naukowe, praca poparta doswiadczeniem i wieloletnimi badaniami.

Jak widać stosujesz, starą, nieaktualną zasadę, jeśli już nie masz argumentów to trzeba kogoś zmieszać z błotem.

Twoja dyskusja nic nie wprowadziła cennego, a swoich tez nie potrafisz udowodnić żadną publikacją naukową.

Mogę cię także odesłać do wielui innych publikacji naukowych.
Na silne argumenty odpowiedz nimi.
 
 
 
AdamSiedlce 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 67
Skąd: Siedlce
Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 10:04 am   

ptaszeek
bardzo mądrze mówisz
_________________
Zanim zgine chce czuć ze żyje
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 6:57 pm   

Ptaszeek ciesze sie, ze jestes bardzo uswiadomionym czlowiekiem i jak tu moge przeczytac bardzo mądrym, obytym w temacie stozka i najnowszych metod oraz badan klinicznych. W ogole sie zastanawiam co tu jeszcze robisz skoro jest tyle swietnych metod leczenia stozka, wszak juz Ci on nie powinien doskwierac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: