KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
co wybrać? xlinking + soczewki czy intacs + xlinking
Autor Wiadomość
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pon Lis 11, 2013 11:48 pm   

bart napisał/a:
Witam
Zdecydowałem się na CXL :) odpuściłem INTASY po cytacie kaczora o dłubaniu w rogówce :) zabieg na prawę oko miałem tydzień temu teraz w środę jadę na zdjęcie soczewki opatrunkowej, jestem ciekaw jak będzie bez niej, chcę w możliwie krótkim czasie zrobić drugie oko potem jakieś soczewki i powinno być dobrze :) przyznam się że trochę panikowałem jak się dowiedziałem pierwszy raz o stożku ale teraz podchodzę pozytywnie do sprawy
Pozdo

jesli to cross z abrazja to do 3 miesiecy sie nie spodziewaj cudow, ja mialem zabieg 5 tygodni temu i widzenie powoli wraca do tego sprzed zabiegu , od 3 miesiaca ma byc duza poprawa, oby tak tez bylo u ciebie
 
 
sokole-oko


Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 7
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 12:06 pm   

bart napisał/a:
Witam
Zdecydowałem się na CXL :) odpuściłem INTASY po cytacie kaczora o dłubaniu w rogówce :) zabieg na prawę oko miałem tydzień temu teraz w środę jadę na zdjęcie soczewki opatrunkowej, jestem ciekaw jak będzie bez niej, chcę w możliwie krótkim czasie zrobić drugie oko potem jakieś soczewki i powinno być dobrze :) przyznam się że trochę panikowałem jak się dowiedziałem pierwszy raz o stożku ale teraz podchodzę pozytywnie do sprawy
Pozdo


To realizujesz taki plan jak ja :) nawet kolejność zabiegów najpierw na prawe oko, a potem na lewa ta sama ;P ja teraz czekam za soczewkami, lekarze zalecają, aby nawet rok od ostatniego zabiegu odczekać. Powodzenia, teraz będzie już tylko lepiej :)
_________________
Zamykam oczy, widzę przestrzeń, co
W nieskończoności znika gdzieś
Zamykam oczy, w myślach stawiam dom
Pod słońcem tyle miejsca jest...
 
 
bart 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 7
Wysłany: Wto Lis 19, 2013 7:58 pm   

Witam
Tak jak pisaliscie, 2 tydzień po zabiegu ibez zmian :) ale tegossię spodziewałem, za dwa tygodnie kontroli zobaczymy co się dowiem, czy ktoś wie jaka grubość rogówki jest wystarczająca na lasek? czy po cxl rogówki zwiększa swą grubość? pozdrowienia
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Lip 24, 2015 2:17 pm   

Mam podobny dylemat tyle że mam już kwalifikację do przeszczepu i tutaj niespodzianka. 2 lekarzy zaleca przeszczep, dwóch odradza i mówi żeby spróbować intaksów bo to lepsza alternatywa niż przeszczep, a jeden nawet mówi że decyzja o przeszczepie jest przedwczesna.
Przyznam, że jestem załamana. Kogo słuchać?? Pieniądze są duże i musiałabym wziąć kredyt na intacsy ale najbardziej boję się że się nie uda i stracę całkowicie wzrok. Nie czytałam wprawdzie o nikim komu by się takie coś stało ale... Nie wiem co robić... Po 2 latach poszukiwań udało mi się znaleźć lekarza, który zrobi mi crossa. Czy przy wadzie - 9 intacsy w ogóle zadziałają?? Niestety nie ma opcji soczewek twardych w moim przypadku.

Szkoda, że osoby które przeszły już konieczne zabiegi potem milkną :(
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Lip 24, 2015 10:00 pm   

milkna , bo znowu zaczęły żyć i niech to bedzie dla nas nadzieje, ze mimo, ze kazdy z nasz czeka najgorszego , to po tym najgorszym przeważnie wszystkim lepiej,.
 
 
gajda

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Paź 10, 2015 10:55 pm   

zrób cross i zobacz wynik najpierw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: